Musisz oddać świnkę?

Tutaj można obejrzeć świnki czekające na adopcję.

Moderatorzy: pastuszek, Panna Fiu Fiu, silje, Beth, Cynthia, Joanka

Musisz oddać świnkę?

Postautor: twojawiernafanka » 26 lut 2015, 15:10

Jeśli nie możesz dłużej opiekować się świnką morską, w miarę możliwości postaramy się pomóc. Pamiętaj jednak, że nasze możliwości często są ograniczone. Zdarza się, że Domy Tymczasowe po prostu są przepełnione. W takiej sytuacji postaramy się jednak pomóc w inny sposób – doradzimy, jak znaleźć odpowiedni dom, jak powinno wyglądać przekazanie zwierzątka.

Uwaga! Jeśli musisz oddać świnkę adoptowaną ze Stowarzyszenia, pamiętaj, że umowa adopcyjna obliguje Cię do poinformowania nas w pierwszej kolejności (zanim zaczniesz szukać domu na własną rękę). W takim wypadku nowego domu szuka się na zasadach Stowarzyszenia - nowy Dom Stały musi zapewnić odpowiednie warunki, pozytywnie przejść wizytę przedadopcyjną oraz podpisać umowę adopcyjną. W tej sytuacji należy skontaktować się z użytkowniczką sosnowa (odbiory@swinkimorskie.eu).

Co zrobić, aby oddać świnkę pod naszą opiekę?

1. Kontakt. Skontaktuj się z osobą, odpowiedzialną za odbiory świnek. Jest to użytkowniczka sosnowa. Można napisać do niej wiadomość na forum lub wysłać maila na adres odbiory@swinkimorskie.eu.

2. Podpisanie umowy przekazania. Umowa jest niezbędnym dokumentem, który pozwala nam na zajęcie się świnką – nie możemy decydować o losie zwierzaka, który formalnie nie jest pod naszą opieką! Wzór umowy przekazania dostępny jest tutaj. Dopóki nie dotrze do nas umowa - nie mamy podstaw do dalszego działania.

3. Dom Tymczasowy
Jeżeli nie ma możliwości, aby zwierzak nadal przebywał u Ciebie – należy uzgodnić z nami szczegóły jego przekazania. Musisz pamiętać, że domy tymczasowe mogą przyjąć wyłącznie ograniczoną liczbę świnek. Czasami na odbiór należy poczekać, w tym czasie warto rozważyć adopcję online.

4. Adopcja online
Często nie mamy miejsc w domach tymczasowych, dlatego jeżeli możesz zatrzymać świnkę do czasu znalezienia nowego domu – to świetnie. Otrzymasz wtedy kontakt do członka Stowarzyszenia, który założy i poprowadzi wątek adopcyjny. Jest to osoba, z którą musi kontaktować się potencjalny Dom Stały.
W przypadku „adopcji online” konieczne jest podpisanie umowy przekazania.
Warunkiem założenia wątku adopcyjnego jest również wizyta kontrolna u weterynarza, najlepiej takiego, który specjalizuje się w leczeniu zwierząt egzotycznych (lista polecanych weterynarzy tutaj). Po kontroli prosimy przesłać do Stowarzyszenia skan opisu wizyty - wydając świnkę nowemu opiekunowi musimy mieć pewność, że jest zdrowa!.

5. Dalsze losy zwierzaka
Jeśli decydujesz się, aby świnka została u Ciebie do czasu znalezienia opiekuna – pamiętaj, że konieczne jest, aby Dom Stały spełniał warunki, stawiane przez Stowarzyszenie, dlatego musi zgłosić się do prowadzącego wątek, przejść wizytę przedadopcyjną i spełnić stawiane przez nas wymogi (odpowiedniej wielkości klatka, dobra karma, dostęp do opieki weterynaryjnej), jak również podpisać Umowę Adopcyjną.

Pamiętaj! Umowa może być podpisana wyłącznie przez członka lub wolontariusza Stowarzyszenia!
Awatar użytkownika
twojawiernafanka
 
Posty: 3693
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Miejscowość: Bielsko-Biała

Wróć do Adopcje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron