Podróż do UK

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.

Podróż do UK

Postautor: Mila14 » 25 lip 2015, 15:27

Witam,
Chciałabym się zapytać czy ktoś z was wie jakie punkty trzeba spełnić by przewieźć świnki przez granice? Mimo poszukiwań znalazłam tylko jeden post o tym że świnki, papugi i gryzonie można przewieźć przez granice bez dokumentów, co mnie bardzo dziwi i trochę nie dowierzam jako że pies potrzebuje paszportu. Oczywiście nie chodzi tu o krótki wypad bo wtedy bym na pewno ich nie brała, jednak najprawdopodobniej planuje przeprowadzkę do UK, wiec puki czas proszę o rady :)
+ Pytanie Czy ktoś wie jak to jest z lotami? Wiem że Lot przewozi zwierzęta, ale czy da się ,,na kolankach'' ? Busem wiem że bez problemu jednak długo się jedzie i mimo postojów to może być trudne dla świnki...
Mila14

Miejscowość: Wawa

Re: Podróż do UK

Postautor: Jack Daniel's » 26 lip 2015, 14:27

Dokumentów nie trzeba, ale samoloty sobie drogo liczą. Pytaj na priv chociażby pour, bo się wyprowadzała z PL jakiś czas temu. Ale uprzedzam - opieka medyczna dla świnek nie jest tam najlepsza. Polscy hodowcy z UK jeżdżą leczyć w Polsce.

Tutaj masz wszystko w temacie: viewtopic.php?f=56&t=1235
Awatar użytkownika
Jack Daniel's

Miejscowość: Częstochowa/Warszawa

Postautor: trotula » 24 wrz 2015, 13:04

Przewoziłam swoją świnkę samochodem wiele lat temu. Nie potrzeba chipów ani innych dokumentów - w razie czego odsyłam na stronę Defry:
https://www.gov.uk/guidance/farm-animal ... -documents

Tutejsi weterynarze ogólni niewiele wiedzą o świnkach, dlatego dobrze być członkiem Cambridge Cavy Trust, gdzie Vedra Stanley-Spatcher jest jednym z najczęściej polecanych weterynarzy w UK.
Jeżeli jedziesz do Londunu, mam namiary do weterynarza małych zwierząt.
Awatar użytkownika
trotula

Miejscowość: Londyn

Postautor: magdu » 16 lut 2017, 13:19

Podpinam się, chociaż do UK to może najwcześniej na jesieni (z promem, pewnie zejdzie dzień drogi)
Czy do jakiegoś państwa UE trzeba mieć jakieś dokumenty dla świnki?
Z tego co czytam to chyba w dużej mierze zależy od wymagalności szczepień?

Jak świnki znoszą podróże? Co będzie lepsze dla 3 świnek w długiej podróży, klatka 80 cm czy transporter?
magdu

Miejscowość: Lodz /FFM

Postautor: chomiczówka » 22 sty 2020, 14:05

A mnie w ogóle zastanawia temat przewozu świnki morskiej. Czeka mnie przejazd takim busem z Warszawy do Łodzi. Myślicie, że kierowca ani współpasażerowie nie będą mieli żadnych uwag?
chomiczówka

Miejscowość: Wadowice

Postautor: Joanka » 23 sty 2020, 2:20

Masz odpowiedź w regulaminie tego przewoźnika
IX. Przewóz zwierząt

1. W autokarach przewoźnika zabrania się przewozu zwierząt z wyjątkiem psa przewodnika asystującego osobie niepełnosprawnej .

2. Pies przewodnik powinien być wyposażony w uprząż, na której widoczny jest napis „Pies asystujący” oraz do posiadania certyfikatu potwierdzającego status danego psa asystującego a także zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna nie ma obowiązku zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
DS: Tedisia//[*]Abi, [*]Stefan, [*]Filemon, [*]Bonifacy, [*]Tofik, [*]Prosiaczek, [*]Rabarbar
DT: Mimbla, Klopsik i Polpetta,Will z lasu, Egon, Bombelek, Brajanek, Seba, Jaca
Joanka
Prezes SPŚM

Miejscowość: okolice Torunia

Postautor: paulina.piwko98 » 16 lip 2020, 11:07

musisz mieć paszport ważny przez Brexit
paulina.piwko98

Miejscowość: Kraków

Wróć do Nasze sprawy