świński sierota

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
tatra

świński sierota

Post autor: tatra »

sprawa jest taka ze podczas porodu zmarła świnka jedno z młodych zaklinowało się w drogach rodnych w skutek czego świnka zmarła , uratowało się jedno młode skontaktowałam się z hodowcą świnek rasowych , nie miał on karmiącej samicy ale dostałam od niego instrukcje jak uratować młode
karmie ją co 3 godziny śmietaną zmieszaną z wodą , mlekiem dla kotów albo specjalnym granulatem z którego robi się papkę to podobno jakaś karma ratunkowa dla świnek po operacjach , do tego dostaje kleik dla dzieci bez glutenowy, ogrzewam ją butelką zawinięta w ręcznik ma stałą temp do tego jest przy grzejniku wiec jej na pewno ciepło , zapewniam jej też towarzystwo do widać ze jej tego brakuje puszczam ją na łóżko z ojcem , znam go wiec wiem ze nic nie zrobi małej


problem u mnie też jest z witaminą C pani z hodowli nie miała kropel do tego w sklepie u mnie nie ma a weterynarze twierdzą ze nie muszę dawać wiec nie chcą sprzedać
wiec prosiła bym czy ktoś ma takie krople o wysłanie ich poniosę koszta wysyłki albo jak by ktoś mi kupił krople i je wysłał to oddam za nie pieniądze

moje pytanie jest takie czy po 2 tyg mogę świnkę przestawić na sam granulat i kleik woli go od mleka i widać ze jej smakuje i sama go je z łyżki
a kiedy mogę na samą karmę


dziękuje za odpowiedzi i przepraszam za chaotyczny styl pisania
Lena87

Re: świński sierota

Post autor: Lena87 »

Jeśli chodzi o wit. C to nie musi być specjalna dla świnek. Kup Cebion w aptece. A w drugiej sprawie Ci nie pomogę, bo się nie znam
tatra

Re: świński sierota

Post autor: tatra »

a ile kosztuje witamina C i jaka ma być i ile jej kropli mam dawać
shoti1910

Re: świński sierota

Post autor: shoti1910 »

Krople z witaminą C kupisz w każdej aptece, Cebion czy Juvit.
Świniak jeśli chce to już może zaczynać jeść to co dorosłe, maluchy przy matce zawsze podjadają jej jedzonko, a w wieku 3 tygodni powinna jeść tylko to co dorosła świnia, pamiętaj o sianie, już teraz niech ma je cały czas w klatce.
Lena87

Re: świński sierota

Post autor: Lena87 »

Preparat nazywa się CEBION kosztuje ok. 15 zł, a ilość jest podana tu http://www.swinkimorskie.eu/witc.php
tatra

Re: świński sierota

Post autor: tatra »

jutro kupie witaminę piszę tu ze 1 kropla i to codziennie tak a po miesiącu kropla więcej , sianko ma dziś dostała kawałek banana ale nie wiem czy dobrze zrobiłam i ogórka ale ona nawet na niego nie spojrzy tylko kaszka i karma ratunkowa
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: świński sierota

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Wyłącz z diety śmietanę! Świnki nie tolerują laktozy.
Obrazek
Trinia

Re: świński sierota

Post autor: Trinia »

Wstaw zdjęcia świniaczka jak możesz :photo:
tatra

Re: świński sierota

Post autor: tatra »

Panna Fiu Fiu ogólnie poradziła mi to pani z hodowli świnek rasowych ma hodowle przez parę dobrych lata , jej pomogło ogólnie to ona nie chce mleka jak widzi strzykawkę albo ze śmietaną albo z kocim to dostaje białej gorączki a jak łyżkę to aż szyje wyciąga
wiec nie wiem mam je te mleko wmuszać czy nie
tatra

Re: świński sierota

Post autor: tatra »

Trinia pisze:Wstaw zdjęcia świniaczka jak możesz :photo:

oczywiście ze mogę i wstawię nie jest za czysta do cała w kaszce i mleku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”