Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Moderator: Dzima

Regulamin forum
"Proszę, znaj mnie i moje zwyczaje. Jak każda inna żywa istota, mogę zachorować. Jednak w odróżnieniu od drapieżników, ja ukrywam swoją chorobę i słabość, aby przeżyć. Twoim obowiązkiem jest pilnować mojej wagi i wiedzieć, czy nie zmarzłam albo się nie przegrzałam. Znaj moje ciało i dotyk mojej sierści. Znaj błysk moich oczu i wrażliwość moich uszu. Zauważ, kiedy podupadam na zdrowiu. Dla mojego dobra, znaj mnie."

1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
Awatar użytkownika
sophiee
Posty: 98
Rejestracja: 01 wrz 2014, 13:29
Miejscowość: Poznań
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: sophiee »

Jakie grzeczne te świnki na filmikach! Mój niestety się wierzga i dzisiaj większość karmy ratunkowej wylądowała na mnie i na ręczniku. :roll:
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: martuś »

Odświeżamy temat :102:
Z racji tego, że na filmikach są same grzeczne świnki to pokazujemy jak karmić świnkę mniej chętną to samodzielnego ciągnięcia strzykawki ;)
U nas do karmienia najbardziej sprawdza się gęsta papka napychana do strzykawki 10 ml (wygodniej w dużą włożyć papkę łyżeczkę niż w te malutkie strzykawki :szczerbaty: ) a później z dużej przeciskam do mniejszej 2 ml.

Tak wygląda przygotowana karma
Obrazek


W taki sposób nakładam do dużej strzykawki
Obrazek


A tak Tola je. Świnka siedzi na kolanach, delikatnie dociskam ją do siebie żeby nie uciekła, kciukiem można przytrzymać też główkę od tyłu ;)
https://youtu.be/4u0a8ZAP0J8
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
urszula1108
Posty: 3209
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:01
Miejscowość: Nadolice Wlk/Wrocław
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: urszula1108 »

Martuś, Ty nie widziałaś niegrzecznej świnki. Jak karmiliśmy kilka lat temu Malucha, to potrzebne były dwie osoby - jak piskorz był wszędzie :D Trochę trwało zanim się przyzwyczaił do takiego karmienia.
Obrazek
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: martuś »

To Tola też tak czasami walczyła ale było to zaraz po zabiegach i z opuchniętym pyszczkiem od ropy więc u niej był to ból i niechęć do jakiegokolwiek jedzenia... Niemniej dwie osoby musiały być do karmienia a czasami to i trzecia by się przydała ;)
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i Problemy”