Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Moderator: Dzima

Regulamin forum
"Proszę, znaj mnie i moje zwyczaje. Jak każda inna żywa istota, mogę zachorować. Jednak w odróżnieniu od drapieżników, ja ukrywam swoją chorobę i słabość, aby przeżyć. Twoim obowiązkiem jest pilnować mojej wagi i wiedzieć, czy nie zmarzłam albo się nie przegrzałam. Znaj moje ciało i dotyk mojej sierści. Znaj błysk moich oczu i wrażliwość moich uszu. Zauważ, kiedy podupadam na zdrowiu. Dla mojego dobra, znaj mnie."

1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
lubię

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: lubię »

W lepiej wyposażonych sklepach z przyprawami, w każdym ze zdrową żywnością i w tych od kuchni egzotycznych (Smaki Świata itp. z tych galeriowych). Bywają też zwykłe, małe sklepiki prowadzone przez np. muzułmanów i w nich też można kupić kozieradkę (i mnóstwo innych bajerów kuchni bliskowschodniej). To nasionka, najlepiej kupić mieloną, bo twarde.
Ja robię prawie tak jak kimera, z tym że głównym składnikiem było CN, do tego trochę końskiego musli (ze względu na probiotyki), a z przypraw kminek, suszona mięta i kilka torebek eko-ziółek na zgagę (w składzie m.in. bylica), reszta tak samo. Mniej lub bardziej chętnie, ale jedzone bez szczególnego wciskania.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23048
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: porcella »

Kamis zaczął robić, jest w większych delikatesowych sklepach np w Supersamie kupowalam ostatnio. W zielarskich tez bywa. Świnki to uwielbiają.
Moja receptura to: 1/2 cz. VL Crispy pellets, 1/4 płatki owsiane, 1/5 siemię lniane, reszta to kozieradka, ew. pietruszka czy koperek. Jak ma być tucząca, to dokładam sinlacu - ale to juz do papki po rozpuszczeniu.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
tearos

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: tearos »

Ja kupiłam w Kakadu granulat beapharNatura dla Swinki morskiej,jest to karma zawierajaca 30 różnych traw i ziół,wit.C,prebiotyk inulinę,tymotkę/sprzyja optymalnemu działaniu pęcherza moczowego,jukę,jabłko,cykorie i oregano.Miele z kozieradką/nie udało mi sie kupić mielonej/,siemieniem lnianym,przesiewam.Jak pisała Porcella,miał rozprowadzam woda i podaj e strzykawką,pozostałośc na sitku rozprowadzam w miseczce z wodą i odrobiną miodu.To podaję wieczorem,do rana zjedzone.
lubię

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: lubię »

A czemu z miodem? Miód może wywołać silną reakcję alergiczną, nie podaje się go świnkom. Lepiej z sokiem marchwiowym lub gerberkiem.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: kimera »

Jeśli uważasz, że śwince jest potrzebny "zastrzyk" energii, możesz dodać odrobinę glukozy. Miód jest niebezpieczny dla małych dzieci, nie wiem, czy śwince morskiej też by nie zaszkodził.
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Wysyłam film podczas karmienia Kayli Herbi Care Plus. Radzę przyciszyć trochę, bo mój aparat dość głośno łapie ostrość a nagrywanie filmu jedną ręką też nie jest zbyt wygodne :) Natomiast nie wyciszałam głosu bo słychać jak słodko mlaszcze :)
https://www.youtube.com/watch?v=6nrpBdn ... e=youtu.be

Oraz zdjęcia:
Obrazek
Chociaż można i tak jeść:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23048
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: porcella »

I tak: http://youtu.be/U9DP0TzPHGA - jak laborant Budyń :-)
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
axxk

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: axxk »

wszystko fajnie tylko może ktoś pokaże filmik jak karmić świnkę, z którą 2 osoby nie mogą sobie poradzić bo drapie i wyrywa się jakby od tego zależało jej życie
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23048
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: porcella »

Zawsze mozna sprobowac owinac zwierza recznikiem zeby nie wierzgal. Musi byc zdesperowany.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Miałam takie problemy z Karmelem. Zazwyczaj brałam na ręce w ręczniku, palcami przytrzymywałam pyszczek i po jednej kreseczce dawałam do pysia.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i Problemy”