Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Moderator: Dzima

Regulamin forum
"Proszę, znaj mnie i moje zwyczaje. Jak każda inna żywa istota, mogę zachorować. Jednak w odróżnieniu od drapieżników, ja ukrywam swoją chorobę i słabość, aby przeżyć. Twoim obowiązkiem jest pilnować mojej wagi i wiedzieć, czy nie zmarzłam albo się nie przegrzałam. Znaj moje ciało i dotyk mojej sierści. Znaj błysk moich oczu i wrażliwość moich uszu. Zauważ, kiedy podupadam na zdrowiu. Dla mojego dobra, znaj mnie."

1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: kimera »

Krótki instruktaż ze schroniska Marumoto Cavy Rescue
Poprawione linki
http://www.youtube.com/watch?v=Ydy1bmgr ... bedded#t=0
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... WQqk71gdCc
MEMOrySTICKer

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: MEMOrySTICKer »

Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23048
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: porcella »

Moje mniej artystyczne ;) http://youtu.be/PZFSX1mIrlg ale może sie przyda?

A tu świnka dorosła, dokarmiana dla nabrania siły w czasie choroby dróg moczowych.

https://youtu.be/FHPxODhKk3g
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: joanna ch »

Heh, na tych filmikach wszystkie świniaki bardzo chętnie albo przynajmniej bez oporów wsuwają. Mnie czeka mocowanie się z nie tak chętnym świniakiem... Dopiero po podniesieniu jej lekko głowy (ręka pod szyją) da się jej bokiem wstrzykiwać lek do dzioba, oczywiście z odstępami na łykanie. Myślałam że zmieszanie leku z sokiem jabłkowym sprawi że sama chętnie wypije ale gdzie tam...
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: kimera »

Ja obcinam cały koniec strzykawki, żeby był szerszy otwór.
Najlepiej jest, kiedy papka jest tak smaczna, że świnki same jedzą. Ja mieszam zmieloną karmę (przeważnie Cavia Complete) z sianem, płatkami owsianymi i mniszkiem, dodaję do smaku trochę suszonej pietruszki, trochę mielonych nasion kozieradki, i uzupełniam kaszką Sinlac. Zdrowe świnki wręcz szaleją za takim przysmakiem, chora zjada w miarę chętnie kilka strzykawek na raz.
tearos

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: tearos »

kimera,jak ta mieszanka miesci sie w otworze strzykawki?rozumiem ze zdrowe chetnie to jedza z miski ale jak podac swiniakowi który nie chce jesc?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: kimera »

One z miski nie umieją jeść papki, wszystkie domagają się "smoczka", tylko zdrowe omal nie wyrywają mi strzykawki z rąk.
Jeszcze się nie zdarzyło, żeby świnka nie chciała jeść takiej papki w ogóle. Jedne jedzą dużo, inne mają dość już po kilku mililitrach. Nabieram rzadkiej papki do strzykawki i podsuwam śwince. Czasem chwyta sama, czasem muszę wsunąć lekko rurkę śwince z boku pyszczka. Świnka zaczyna "gryźć", jakby przeżuwać rurkę z pokarmem, co oznacza, że ssie i połyka. Potem czekam, aż świnka przeżuje i połknie, i będzie gotowa na kolejną porcję. I tak długo, aż świnka wyraźnie ucieka z głową. Nigdy nie zmuszam świnki do jedzenia, one muszą jeść same.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: joanna ch »

No u mnie niestety jeden świn jadł bardzo chętnie i nawet się domagał a drugi nie chciał ani trochę więc trzeba było na siłę, na rękach, do dzioba, w dwie osoby - jedna trzyma świna, druga pakuje żarło. Oczywiście z połowa się przy tym wylewała a świniak bardzo wolno przeżuwał, się wyrywał i odwracał głowę. Pod koniec i ja i świn byliśmy cali umazani herbicarem. Nawet świn chętnie jedzący sporo przy tym rozlewał, takie dzioby dziurawe.

Zresztą herbicare herbicarem, ale takiego biolapisu to chyba żadna świnia nie polubi (ble, próbowałam).
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: kimera »

Fakt, Biolapisu nie chcą pić, Bobcio nawet nie chciał zjeść papki "przyprawionej" tym probiotykiem i całą porcję trzeba było wyrzucić.
Może twojej śwince nie smakował Herbicare? Spróbuj dodać jakichś ziół, szczególnie takich o silnym aromacie, żeby posiłek był smaczniejszy. Spróbuj dodać anyżku albo kozieradki, albo pietruszki.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Karmienie świnek przez strzykawkę - film

Post autor: joanna ch »

Wszyscy piszą o tej kozieradce a nie mogę jej nigdzie znaleźć :D Gdzie to cudo kupić? To liście jakieś czy nasionka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i Problemy”