Ona może byc w ciąży?

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
Trinia

Ona może byc w ciąży?

Post autor: Trinia »

Chodzi o to że jak kupowałam świnkę to była z drugą świnką w klatce i to mógł byc samiec i miała wtedy 1,5 miesiąca . Mam ją od miecha i ona nie daje dotykac brzuszka i przytyła waży prawie 0,5 kilo i nie skacze już tak często . Ona może byc w ciąży ? :think:
Wiktoria

Re: Ona może byc w ciąży ?

Post autor: Wiktoria »

Większość świnek poprostu nie lubi jak się je dotyka po brzuszku, moje prosiaczki też tego bardzo nie lubią. A ile ważyła jak do Ciebie trafiła?
Ma zaokrąglone boczki? Ciąża u świnek (o ile się nie myle) trwa dwa miesiące, już po miesiącu ciąży widać, i czuć by było ruchy młodych, i były by też bardzo widoczne zaokrąglone boki, a świnka miała by figurę gruszki :D
Co do skakania, to może poprostu się rozleniwiła, a jak przytyła to jej się już nie chcę skakać jak dawniej, gdy była malutka? :D
Najlepiej wybrać się do weterynarza i zrobić USG, wtedy będziesz miała pewność czy świnka jest w ciąży, czy nie jest.
Asia909

Re: Ona może byc w ciąży ?

Post autor: Asia909 »

Moja Tosia nie pozwalała dotykać brzuszka :) jak była w ciąży (oczywiście sklepowej). Miała wtedy około też 1,5 miesiąca. Kontroluj jej wagę. Jeśli będzie regularnie wzrastać to możesz coś podejrzewać. W około 45 dniu ciąży można już zauważyć ruch małych. Zaokrąglenie boczków nie musi być konieczne, najczęściej zaokrągla się pod koniec ciąży. ;)
W każdym bądź razie nie bierz jej na ręce żeby nie uszkodzić płodów a jak już będziesz musiała ja podnieść to delikatnie pod pupę daj rękę.
Wiktoria

Re: Ona może byc w ciąży ?

Post autor: Wiktoria »

Asia909 pisze: Zaokrąglenie boczków nie musi być konieczne, najczęściej zaokrągla się pod koniec ciąży. ;)
Już w połowie ciąży u świnek bardzo zaokrąglają się boczki, chyba, że świnka w brzuszku ma tylko jedno młode, to wtedy dopiero pod koniec ciąży są widoczne zaokrąglone boki. Co do ruchów młodych, można zauważyć je o wiele szybciej, w szczególności gdy jest więcej niż jeden maluszek.
Piorunowa

Re: Ona może byc w ciąży ?

Post autor: Piorunowa »

Po tym co piszesz jest to bardzo możliwe. Proponuję Ci wybrać się ze świnką do weta, niech on sprawdzi, wtedy już będziesz mieć pewność :)
Trinia

Re: Ona może byc w ciąży ?

Post autor: Trinia »

Waży już 600 gram :shock: W sobotę ide do weterynarza.
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ona może byc w ciąży ?

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Może tyle ważyć bo po prostu ją dobrze lub zbyt tłusto karmisz. I niekoniecznie może mieć 1,5 miesiąca bo w zoologach często się mylą :)
Świnka w ciąży przybiera charakterystyczny kształt gruszki, brzuch jest twardawy, napęczniały.
Jednak nikt przez internet nie zrobi śwince testu ciążowego :) Idź z nią do weterynarza na USG. :-)
Obrazek
Trinia

Re: Ona może byc w ciąży ?

Post autor: Trinia »

Ona się urodziła w tym zoologu i pani mi podała nawet datę urodzenia, wątpie że się pomyliła :)
Piorunowa

Re: Ona może byc w ciąży ?

Post autor: Piorunowa »

Fajny zoolog, że świnie rozmnażają...
Asia909

Re: Ona może byc w ciąży ?

Post autor: Asia909 »

Piorunowa świnek pewnie nie rozmnożyli, po prostu dale rożnej płci do klatki i się stało. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”