duży spadek wagi świnek

Biegunki, zatwardzenia, wzdęcia, zapalenie jelit, nieprawidłowa waga;

Moderator: Dzima

Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: Bulletproof »

Może spróbujcie Brit? Jest dobry dla młodych, bo ma dużo lucerny i przez to jest bardzo kaloryczny
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7848
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: silje »

Ja bym zebrała ich całą dokumentację- wszystkie wyniki krwi, zdjęcia i opisy RTG, USG i pojechała do dr Judyty w Gdyni (ul. Jacka Kaczmarskiego 1)- oczywiście razem ze świnkami. Tylko tam koniecznie trzeba się umówić.
Dr dokładnie obejrzy zęby na rozwierakach, a jeśli będzie potrzebna dokładniejsza diagnostyka- ma dobry sprzęt rtg i wziewkę, gdyby było potrzebne krótkie i płytkie znieczulenie.
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 9 w DT
Awatar użytkownika
Ewa i Michał
Prezes SPŚM
Posty: 1744
Rejestracja: 23 maja 2016, 20:42
Miejscowość: Gdynia
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: Ewa i Michał »

Dokładnie, tak jak mówi silje, zbierz całą dokumentację medyczną - wyniki krwi, wyniki RTG i USG, spis użytych dotąd leków i jedźcie do do Gdyni do dr Judyty. Zadzwoń najlepiej już jutro i umówcie prośki na wizytę
Teoś,Rogerek,Jędrzejek,Bobiczko,Toficzek,Kubuś,Batmanek,Klusia,Chojraczek,Leoś,Liluś,Majeczka,Gajuszek,Misia,Batonik, Sherlock, Splinterek, Rodzyś, Fila Pyrka, Klusek, Watson, Kartofel, Ziemniaczek, Piratka - na zawsze w naszych serduszkach :candle:
Awatar użytkownika
EWCIA79
Posty: 112
Rejestracja: 23 lis 2015, 10:18
Miejscowość: Lębork
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: EWCIA79 »

Dziękuję za podpowiedzi postaram się jak najszybciej zadzwonić i umówić się na wizytę.
Jaguś

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: Jaguś »

Sprawdź dziąsła i głęboko w gardle - szukaj nadżerek i zaczerwienienia ( zapewne na to wet przepisał Controloc) Jeśli tam jest OK to zbadaj kupę na kokcydia. Podobno najlepiej te badania robi lek wet Anna Ryś- lecznica mieści się w Zielonej Górze, przy ulicy Żołnierzy 2 Armii 30-40. Ja wysyłałam do Niej bobki moich świń - w innych labach pokazywało czysto - tam jednak znaleziono kokcydia i problem moich prosiąt się zakończył. Przy kokcydiach nie zawsze jest biegunka; czasem jedzą, ale nie wchłaniają, więc tracą na wadze i apetycie.
Awatar użytkownika
EWCIA79
Posty: 112
Rejestracja: 23 lis 2015, 10:18
Miejscowość: Lębork
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: EWCIA79 »

Wiesz co chyba skorzystam i zrobię badanie kupek raz jeszcze .Powiedz mi mam zbierać kupki przez trzy dni a potem porostu wysłać na adres który podałaś ? A jak płacisz przed czy dopiero po . Możesz napisać coś więcej na ten temat
Luna_Luna
Posty: 438
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:51
Miejscowość: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: Luna_Luna »

Dokładnie, tak jak piszą dziewczyny zbierz całą dokumentację i jedz do Dr Judyty.
świnki spadają z wagi więc tu liczy się czas.
U mojej od razu została postawiona diagnoza i leczymy się u Dr Judyty.
Awatar użytkownika
EWCIA79
Posty: 112
Rejestracja: 23 lis 2015, 10:18
Miejscowość: Lębork
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: EWCIA79 »

Właśnie dzwoniłam do dr. Judyty mamy wizytę w czwartek rano :) .
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7848
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: silje »

No i świetnie :ok:
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 9 w DT
Awatar użytkownika
EWCIA79
Posty: 112
Rejestracja: 23 lis 2015, 10:18
Miejscowość: Lębork
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: EWCIA79 »

Właśnie wróciłam od dr. Judyty a zatem Harry ma 3 mm cystę na tarczycy i coś jej się nie podoba jedna nerka , natomiast Ron też ma coś z nerką i do tego jest jeszcze trochę przeziębiony. Po dłuższej rozmowie zadecydowałyśmy że świnki zostaną u niej do soboty jutro zrobią im USG nerek a w sobotę rano jeśli będzie wszystko ok Harry będzie miał robiony zabieg wycięcia guzka.
Miejmy nadzieję że w sobotę je odbiorę i już będzie wszystko szło ku dobremu i zaczną w końcu przybierać na wadze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ pokarmowy”