duży spadek wagi świnek

Biegunki, zatwardzenia, wzdęcia, zapalenie jelit, nieprawidłowa waga;

Moderator: Dzima

Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: zwierzur »

Nerki? Wątroba? Nie umiem czytać wyników, ale te dwa narządy też mogą być przyczyną kłopotów z wagą... Tylko utrata wagi, czy dzieje się coś jeszcze? Jak z jedzeniem?
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13489
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: pucka69 »

EWCIA79 pisze:Uszy a co do utraty wagi mają uszy, możesz powiedzieć coś więcej na ten temat
Poczytaj wątek Cieciorka
Obrazek
Awatar użytkownika
EWCIA79
Posty: 112
Rejestracja: 23 lis 2015, 10:18
Miejscowość: Lębork
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: EWCIA79 »

Niestety odkąd zmieniła się karma Versale Lage zaczęły wyjadać tylko niektóre rzeczy , ale sianko jadły . Na początku myśleliśmy że to dlatego że im karma nie smakuje, ale z czasem zaczęły jeść coraz mniej. Teraz sianko wisi coś tam skubną ale to nie jest to co dawniej warzywka też skubną jak na początku dostawały warzywa zmiatały je szybciutko teraz rozkładają to na cały dzień . Zaczęłam je dokarmić od weekendu ale jakoś poprawy wagi nie widać. Wydaje mi się że apetyt raczej mają bo jak dostają karmę ze strzykawki to wcinają. Miały robione RTG brzuszków i Pani doktor nie zauważyła nic niepokojącego dlatego kazała jechać do Gdańska na zdjęcie zębów pod narkozą. Niestety mogę się tam wybrać dopiero w przyszłym tygodniu .Dziwne jest to że chudną dwie świnki naraz I zaczęły w tym samym czasie. To mnie bardzo zastanawia.
Awatar użytkownika
EWCIA79
Posty: 112
Rejestracja: 23 lis 2015, 10:18
Miejscowość: Lębork
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: EWCIA79 »

W poprzednim tygodniu byłam w Gdańsku w Trójmiejskiej klinice weterynaryjnej u pana Przemysława ponoć zna się na świnkach jechałam z przekonaniem że tam je uśpią zrobią zdjęcie zębów i powiedzą coś więcej niestety pan doktor zbadał je tylko zajrzał w pyszczek stwierdził że u Rona śą za długie przednie zęby trochę je przyciął i tyle Harutek natomiast ma jakąś szczelinę czy coś między tylnymi zębami . Pan doktor stwierdził że poza tym nic takiego nie widzi dał cały tabun leków miedzy innymi bactrim , sanosvit, meloxidyl, controloc, synquin, digest, floractive kazał podawać przez 10 dni . dostają je juz tydzień ale żadnej poprawy w jedzeniu nie widzę , waga też się nie poprawia .Zaczynam tracić nadzieję ze będzie dobrze :tired: . Przecież walczę już od pół roku i tak naprawdę chyba nie wiedzą co im jest. Cały czas stawiają na zęby ,a jeśli to co innego. Nie wiem już co robić :glowawmur:
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: zwierzur »

Tarczyca? Może pasożyty jednak? Bakteryjne świństwo? One długowłose? Może kula z włosia im się wyszykowała? U silje dwóch chłopaków jednocześnie miało ten problem... Dajesz im przy tej kupie leków jakiś probiotyk?
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Awatar użytkownika
EWCIA79
Posty: 112
Rejestracja: 23 lis 2015, 10:18
Miejscowość: Lębork
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: EWCIA79 »

Tarczyca była badana i jest w normie, pasożyty niby miały badane kupki i wszystko jest ok . A co do sianka też przyszło mi to do głowy zawsze kupuję od pana Roberta i nigdy nic się nie działo . Możesz powiedzieć mi coś o objawach jakie mają świnki po takim sianku
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: Bulletproof »

Trójmiejska Klinika Weterynaryjna to jakiś żart- bardzo nie polecam. Nieprofesjonalnie, byle jak i byle drożej. Połowa z tych leków prawdopodobnie nie jest Ci w ogóle potrzebna, ale byle wyciągnąć kasę...
Po co bactrim?
Ja bym się przejechała jeszcze raz do Gdańska, lub tym razem do Gdyni. W Gdańsku na Osowej Feniksa dr. Gursztyn, lub Gdynia dr. Morska w Morskavet. Szukaj dalej, może inny lekarz więcej się dopatrzy. Robiliście USG, czy tylko RTG? Ile lat mają świnki?
No i koniecznie zobaczyć zęby z tyłu, bo to najbardziej popularny problem
Awatar użytkownika
EWCIA79
Posty: 112
Rejestracja: 23 lis 2015, 10:18
Miejscowość: Lębork
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: EWCIA79 »

Robiliśmy USG i RTG dwa razy badanie krwi morfologia i tarczyca , badane były kupki . Świnki mają 4 i 4,5 lat. naprawdę nie wiem co dalej. Mam do Niego dzwonić i jeśli leki nie pomogą to mamy umówić się na sprawdzenie zębów pod narkozą , ale boję się ze jeśli są takie chudziutkie to czy to im nie zaszkodzi. Może to faktycznie coś z tym sianem było nie tak teraz jak dałam im z innego źródła to jadły go więcej.
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: zwierzur »

Bulletproof dobrze radzi, też bym konsultowała z innym weterynarzem, bo ilość przepisanych na "niewiadomo co" leków poraża. Mieszkają razem, więc chorują razem. Szukajcie przyczyn, bo leczenie objawowe jest mało efektywne. Kombinuj z różnymi rodzajami karmy i siana, dorzuć zioła, spróbuj Ziętka, zrób własną karmę ratunkową, tzn. zmiel zioła, suchą karmę itp. Nie poddawajcie się.
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Awatar użytkownika
EWCIA79
Posty: 112
Rejestracja: 23 lis 2015, 10:18
Miejscowość: Lębork
Kontakt:

Re: duży spadek wagi świnek

Post autor: EWCIA79 »

Właśnie tak robię zmieniam karmę i obserwuję czy jedzą , sianko też zmieniłam i zaczęły jeść trochę więcej .Dokarmiam też karmą ratunkową , ale na razie nie widzę rezultatów . dzisiaj daję im ostatnią dawkę leków .Nie mogę trafić z karmą po tym jak Versale Lage zmieniła skład mam problem z doborem karmy może ktoś z was by mógł mi coś polecić.Próbowałam Bepahar care, Vitakraft emotion sensitive , ale nie widzę entuzjazmu ze strony swiń :idontknow: Spróbuję zrobić sama tą karmę ratunkową i zobaczymy .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ pokarmowy”