Witamina B

Moderator: Dzima

Regulamin forum
"Proszę, znaj mnie i moje zwyczaje. Jak każda inna żywa istota, mogę zachorować. Jednak w odróżnieniu od drapieżników, ja ukrywam swoją chorobę i słabość, aby przeżyć. Twoim obowiązkiem jest pilnować mojej wagi i wiedzieć, czy nie zmarzłam albo się nie przegrzałam. Znaj moje ciało i dotyk mojej sierści. Znaj błysk moich oczu i wrażliwość moich uszu. Zauważ, kiedy podupadam na zdrowiu. Dla mojego dobra, znaj mnie."

1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Witamina B

Post autor: martuś »

A pobraliście też krew w kierunku e.cuniculi?
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

Tak, ecuniculi wykluczone.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Witamina B

Post autor: martuś »

To szybko macie wynik bo ja kilka dni czekałam :think:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

A co było Twojej swince? Przeżyła?
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Witamina B

Post autor: martuś »

Potwierdzone EC tylko, że na wynik czeka się kilka dni a Ty piszesz, że już wykluczone :think:
Świnka żyje i ma się dobrze jak na swój wiek i choroby jakie przeszła.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

Witam,
Chcialam powiedzieć, że od pierwszych objawów minęło 5 tygodni świnka zakonczyla antybiotykoterapie kilka dnivtemu jest zdrowa głowa sie wyprostowala porusza sie znacznie lepiej i ma apetyt przytyla z czym tez byl problem, bo nie jadla nic przez tydzień a przez kolejne trzy dziubala sianko i ewentualnie skubnela jakies warzywo, ale to i tak bylo malo wazyla 650 g i byla chuda teraz wazy 700 g. Prusza sie żwawo, ale jak chodzi to widać, że nie chodzi z taką gracją jak przed chorobą pani weterynarz powiedziala, że moze jej tak zostać, ale najważniejsze, że nie sprawia jej to bólu żyje i jest radosna jak przed chorobą. Piszę to dla osob, których swinki znajda się w podobnej sytuacji, że da sie to wyleczyć(bo to co czytalam na roznych forach przeważnie konczylo sie tragicznie) nie poddawajcie się walczcie o swoje swinki i najważniejsze jest dokarmianie co 3-3,5 godziny 12ml. Ja tak karmilam 4 tygodnie dzien i noc dzięki temu swinka przezyla no i oczywiście skuteczna terapia.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Witamina B

Post autor: Bulletproof »

Uff super! :D :love:
A w końcu wiadomo co ta za choroba? Skoro antybiotykoterapia, to przez jakąś bakterię. Plus zaburzenia przedsionkowe, jaka była diagnoza?
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

W diagnozie ma napisane, zaburzenia przedsionkowe, ale jaka przyczyna nie wiadomo, e cuniculi wykluczone, bo swinka nie miala kontaktu z innymi zwierzętami oprócz swojej towarzyszki, ale one sa razem od początku czyli od roku, ale pani dokor powiedziala ze leczenie jest identyczne antybiotyk unidox+steryd Rapidexon + Febendazol +probiotyk Bio Lapis i karmiona byla Rodicarem. Miala racje, bo leczenie okazalo sie skuteczne wczesniej swinka dostawala inne antybiotyki u innego weterynarza przez 5dni, byla poprawa ale po dwóch dniach od odstawienia stan sie pogorszyl, bo pewnie za krótko.
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

Minęło już trochę czasu stan Pepy fantastyczny w 99% odzyskala sprawność biega jak szalona trzyma równowagę przytyla do 835 g. Jest szczęśliwa i wesoła jak przed chorobą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i Problemy”