Witamina B

Moderator: Dzima

Regulamin forum
"Proszę, znaj mnie i moje zwyczaje. Jak każda inna żywa istota, mogę zachorować. Jednak w odróżnieniu od drapieżników, ja ukrywam swoją chorobę i słabość, aby przeżyć. Twoim obowiązkiem jest pilnować mojej wagi i wiedzieć, czy nie zmarzłam albo się nie przegrzałam. Znaj moje ciało i dotyk mojej sierści. Znaj błysk moich oczu i wrażliwość moich uszu. Zauważ, kiedy podupadam na zdrowiu. Dla mojego dobra, znaj mnie."

1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

Znieczulenie wziewne.
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

Ogromnie to przezywam to moje pierwsze zwierzatka swinki sa mlode maja roczek zapewnilam im warunki najlepsze jak umialam spedzam z nimi czas, maja ciszę i spokój ogromna klatkę 200x100 najlepsze karmy witaminy warzywka, latem dostawaly zieleninę z wlasnego ogrodka dbalam jak najlepiej umialam inne zyja w okropnych warunkach i sa zdrowe jakie to zycie jest niesprawiedliwe.
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

Czy jest jakas szansa ze po tych antybiotykach swinka wyzdrowieje czy jest to choroba nieuleczalna? Nie chce jej męczyć proszę niech ktoś napiszę kto byl w podobnej sytuacji czy jego swinka wyzdrowiala?
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

A o zmianę weterynarza na innego to nie tak latwo jak lepszego nie ma a do najbliższego dużego miasta mam po ok 100 km taka podróż to ogromny stres w jej stanie.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Witamina B

Post autor: Bulletproof »

Jak bez jakiejkolwiek diagnozy możemy jakkolwiek odpowiedzieć.. :?
Narkozę wziewną ot tak? Koniecznie zmień weterynarza, narkozę można dać dopiero po dokładnym badaniu krwi i często echu serca.
Jedyne co mogę powiedzieć to żebyś nie czekała, tylko ruszyła ze świnkami do lepszego weta- niektórzy na forum robią naprawdę dużo kilometrów nawet na zwykłą rutynową kontrolę. Stres tutaj prawdopodobnie nie ma żadnego znaczenia, bez odpowiedniej diagnozy świnka nie przeżyje. W twoim przypadku liczy się każda godzina. Podzwoń po dobrych lecznicach, spytaj kto cię przyjmie w miarę szybko.
Jeżeli weterynarz nie mógł sobie poradzić ze świnką i pobrać jej krwi, to naprawdę jest niekompetentny.
Rozumiem, że świnka w ogóle nie przyjmuje pokarmu? Jeśli nie, to dokarmiaj ją co 3 godziny, w nocy również.
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

Swinka zaczęła jesc sianko i troche lisci szpinaku, ale tak jak mowisz caly czas ja dokarmiam co 3,5 godziny strzykawka.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Witamina B

Post autor: Bulletproof »

Lepiej nie dawaj świnkom szpinaku, szczawiany jedynie zniszczą im nerki :?
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

Tego nie wiedzialam, nigdy nie dostawaly dopiero ostatnio im dalam, bo chora swinka nic nie jadla a szpinak podziubala. Serdecznie dziękuję za porady.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Witamina B

Post autor: martuś »

Ja do Szczecina mam 120 km i od 7 lat jeżdżę ze świnkami. Ciężko powiedzieć co jest Twojej śwince. Może być zapalenie ucha, może być e.cuniculi a może być jeszcze coś innego... bez pożądnego badania się nie obejdzie. Na razie zostaje Ci dokarmianie i jak najszybciej umówić się na wizytę. Musi być pobrana krew bo bez tego nie dostaniesz diagnozy.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

Zmienilam weterynarza. Diagnoza zaburzenia przedsionkowe. Stan bardzo powazny, ale pani weterynarz stwierdzila ze na tak dlugi czas choroby i do tego ze swinka nie je samodzielnie to ma się dobrze, w głównej mierze, że jest przeze mnie prawidłowo karmiona oraz, że chyba chce bardzo żyć. Poprzednie antybiityki tez byly dobre. Udalo sie pobrac krew badania wykazaly, że nerki i watroba sa zdrowe hemoglobina bardzo dobra, ale leukocyty maja podwyższony poziom co oznacza stan zapalny. Leczenie antybiotyk Unidox steryd Rapidexon i probiotyk, a od poniedziałku cos na odrobaczenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i Problemy”