Witamina B

Moderator: Dzima

Regulamin forum
"Proszę, znaj mnie i moje zwyczaje. Jak każda inna żywa istota, mogę zachorować. Jednak w odróżnieniu od drapieżników, ja ukrywam swoją chorobę i słabość, aby przeżyć. Twoim obowiązkiem jest pilnować mojej wagi i wiedzieć, czy nie zmarzłam albo się nie przegrzałam. Znaj moje ciało i dotyk mojej sierści. Znaj błysk moich oczu i wrażliwość moich uszu. Zauważ, kiedy podupadam na zdrowiu. Dla mojego dobra, znaj mnie."

1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
fendinka

Witamina B

Post autor: fendinka »

Jakie preparaty z dużą ilością witaminy B polecacie dla swinek? Czy moze to byc cos ze zwyklej apteki? Mam w domu suplement diety B-complex firmy polfa łódź czy moge podac swince?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Witamina B

Post autor: kimera »

Świnkom nie jest potrzebna duża dawka witaminy B - bez zalecenia lekarza. A jeśli lekarz zaleci, to da od razu odpowiedni preparat. Sama nie podawaj żadnych leków bez konsultacji z odpowiednim, znającym się na świnkach lekarzem weterynarii.
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

Swinka ma problemy neurologiczne prawdopodobnie to jakies zapalenie. Gdy zauważyłam że swinka zaczela siadac na brzuchu nie chciala chodzic i dawala sie poglaskac udalam sie od razu do weterynarza. Miała zrobione usg i rtg, które nic nie wykazalo dostala zastrzyk i na nastepny dzień miala przekrzywiona główkę tracila równowagę trzęsla sie i krecila w kolko dostawala antybiotyki w zastrzykach pytalam sie weterynarzowi czy da jej jakis probiotyk i witaminę B odmowil. Na nastpny dzień antybiotyk podzialal swinka wyprostowala w 90% głowę chodz nie byla całkowicie sprawna i przestala jeść. Weterynarz polecil mi karme ratunkowa rodi care i powiedział ze probiotyk jest w tej karmie. Od pierwszych objawów minęło 2,5 tygodnia przez tydzień prawie nic nie jadla troche sianka skubala i byla karmiona strzykawka karmą ratunkowa Rodicare w weekend swinka byla wesola zaczęła sama porządnie jeść az do wtorku w środę znowu ma problemy z poruszaniem się lekki wytrzeszcz oczu od wczoraj znowu dostaje antybiotyki oczywiście jest pod stałą kontrola weterynarza, czytalam na forum ze witamina B pomaga na takie objawy a skoro weterynarz nie chce podac bo wydaje mi sie ze zwyczajnie nie ma takich preparatów dla swinki.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Witamina B

Post autor: Bulletproof »

Zmień weterynarza i to szybko- potrzebny tu jest specjalista od zwierząt egzotycznych.
Zrób badania na obecność e.cuniculli, poleciłabym też zmierzyć cukier i koniecznie morfologia +biochemia!
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Witamina B

Post autor: martuś »

Z tego co wiem to w Pile nie ma typowo weta od egzotyków.
Przedawkowanie wit b jest bardzo niebezpieczne więc lepiej nie podawać na własną rękę. Musicie dorobić śwince badania o których wspomniała Bulletproof.
Wiesz jakie leki świnka dostawała?
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

Wczoraj miala miec pobrana krew, niestety sie nie udalo pobrac wybralam najlepszego weterynarza sugerujac sie opiniami w internecie. To jest moje pierwsze zwierzątko i pierwszy weterynarz jestem z Piły nie ma tu zbyt duzego wyboru weterynarzy szukalam od zwierząt egzotycznych. ale nie znalazlam moze ktos mi jakiegos poleci? Ja naprawdę sie staram robie wszystko żeby przeżyła.. Najpierw dostawala przez 5 dni baytril i cos przeciwbolowego a teraz dostaje 2 antybiotyki baytril i metronidazol i jeszcze jakis przeciwzapalny dzis dostala 3 zastrzyki
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Witamina B

Post autor: Bulletproof »

Te zastrzyki przeciwzapalne zwykle są po nic i tylko pogarszają sytuację. To jest już stan ciężki, na twoim miejscu wybrałabym się ze świnka do innego miasta, gdzie można znaleźć dobrych wetów. Badania na kunikulozę koniecznie. Jak nie udało się pobrać, jaki powód? Świnka się wyrywała? Nie rozumiem
fendinka

Re: Witamina B

Post autor: fendinka »

Tak wyrywala sie zostala usypiana jakims gazem ale sie nie udalo. Mam dwie świnki czy myślicie żeby je odseparowac bo moze zarazić sie druga świnka?
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Witamina B

Post autor: martuś »

Lepiej żeby były razem. Jeśli miałaby się zarazić to do tej pory już się zaraziła. Hm z Piły to raczej albo Poznań albo Szczecin... Bliżej nikogo nie kojarzę.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Witamina B

Post autor: Bulletproof »

Gazem???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i Problemy”