Mokra karma w żywieniu młodych świnek

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Basha

Mokra karma w żywieniu młodych świnek

Post autor: Basha »

Przeczytałam wiele wątków, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.
Chodzi mi o informacje w jakim wieku można zacząć podawać młodej śwince zieleninę: marchew, natkę itp. Będąc na studiach miałam świnki i również młode i jadły one dokładnie to co dostawała matka, więc od samego początku skubały to co im smakowało. Próbowały siana, karmy, cykorii, marchewki itp. Teraz usłyszałam, że świnkom nie podajemy nic mokrego do zakończenia 4 miesiąca życia , tylko siano, wodę i karmę, gdyż nie mają one enzymów do trawienia soków. I trochę zbaraniałam. Jak Wy karmicie,??? Poproszę o rady. :świnka1:
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mokra karma w żywieniu młodych świnek

Post autor: kimera »

Nikt mi dotąd nie mówił, że aż tak długo nie podaje się małym warzyw... Małe zawsze jadły to, co matka, odkąd tylko potrafiły jeść pokarm stały, czyli kilka dni po urodzeniu.
Hani@

Re: Mokra karma w żywieniu młodych świnek

Post autor: Hani@ »

Malutkie swinki jedza to samo co ich mama. Ta sama bzdure o czterech miesiacach wmawia sie opiekunom kroliczym . To smutne i szkodliwe dla zwierzat , ze sztucznie wyprodukowany pokarm jest zachwalany i reklamowany jako najzdrowszy, a naturalny i zdrowy pietnowany. Liczy sie tylko kasa ,ktora zarabiaja producenci karm .
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Mokra karma w żywieniu młodych świnek

Post autor: Jack Daniel's »

Od urodzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”