Jak pierwszy raz przetransportować świnkę?

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gegoru
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2018, 9:47
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Jak pierwszy raz przetransportować świnkę?

Post autor: Gegoru »

Nie wiem czy to dobry dział do takiego tematu. Jeśli nie, to prośba o przeniesienie do dobrego ;)

Do rzeczy. Chcę towarzystwo dla mojej świnki. Zastanawiam się jak lepiej przetransportować nową świnkę do domu. Widziałem na filmach, że często dostaje się świnkę w takim pudełku, tekturowym transporterku z dziurami, aby świnka oddychała. Czy może lepiej, jak już ma się swój transporterek, to w nim umieścić świnkę? Z jednej strony, w "pudełku", ma ciemno, spokój, może się wyciszyć, mało bodźców, z drugiej strony raczej nic tam nie ma. W transporterku mogę dodać trochę sianka, jakiegoś ogórka, zieleninę (jeśli w ogóle ze stresu będzie chciało się jeść zwierzakowi), dać jakiś kocyk. Mój transport jest otwierany od góry i świnka może będąc w nim coś obejrzeć z góry. Pytanie czy taka opcja ją jeszcze bardziej nie zestresuje, że nagle jest zabrana ze znajomego miejsca, znajduje się w transporterze, wkoło hałas, coś tam na górze się przewija, jakieś krajobrazy i czy ją bardziej nie zestresuje. Poza tym wyjęcie, będzie raczej na "moich warunkach", bo sama nie wyjdzie, a w "pudełku", otwiera się jedną stronę i świnka może pomalutku analizować teren. Mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi chodzi ;)

Prośba o poradę, w czym lepiej przetransportować po raz pierwszy nowa świnkę do domu?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak pierwszy raz przetransportować świnkę?

Post autor: kimera »

Weź transporter, jest wygodniejszy dla ciebie i świnki. Wystarczy, że do środka włożysz norkę i świnki już "nie będzie" na czas podróży - schowa się z głową. Jeśli nie masz norki, to wystarczy szmatka, którą świnka się nakryje.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak pierwszy raz przetransportować świnkę?

Post autor: Bulletproof »

Transportowane świnki siedzą raczej skulone w kącie, płoszą się, nie będzie "wyglądała przez okno" ;)
W tekturowych kartonach również dostają siano, norkę, ogórka na drogę.
Nie wiem za bardzo nad czym się zastanawiasz, jeżeli sam jedziesz po świnkę, to twoja wola w czym ją przewieziesz- masz transporter to weź do transportera.
Każda zmiana miejsca to stres, więc nie ma róznicy gdzie będzie otwarcie. Po dotarciu do domu i tak nie wkładasz transportera do klatki tylko przekładasz ją normalnie :?
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Jak pierwszy raz przetransportować świnkę?

Post autor: martuś »

Skąd bierzesz świnkę? Te pudełka transportowe, które opisujesz dają w zoologu więc mam nadzieję, że nowa świnka nie będzie pochodziła ze sklepu.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak pierwszy raz przetransportować świnkę?

Post autor: Bulletproof »

martuś pisze:Skąd bierzesz świnkę? Te pudełka transportowe, które opisujesz dają w zoologu więc mam nadzieję, że nowa świnka nie będzie pochodziła ze sklepu.
Aa, a ja zrozumiałam że chodzi o pudełka duże, kartonowe jak świnkę np. z hodowli odbieramy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”