Suchy pokarm - jeden produkt czy kilka/mieszanka?

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gegoru
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2018, 9:47
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Suchy pokarm - jeden produkt czy kilka/mieszanka?

Post autor: Gegoru »

Witam,

Mam kilkumiesięczną świnkę (jest z nami od września). Od osoby, od której ją otrzymałem, dowiedziałem się, że jeśli chodzi o suchy pokarm, to świnka była karmiona Versele Laga Muesli i taką paczuszkę na start otrzymałem. Oprócz tego miałem jeszcze ziółka uzupełniające/podstawowe. W międzyczasie dokupiłem Versele Laga Nature, a po niej, Versele Laga Complete. Od weterynarza dowiedziałem się, że Versele Laga Muesli, to jednak nie jest jakiś super pokarm, bo nie jest w formie granulatu i zawiera dużo skrobi, bo może powodować otyłość i problemu u świnki. Skończyłem paczuszkę i teraz świnka jest na samym VL Complete. Oczywiście oprócz tego zawsze ma siano, wodę i warzywa/jarzyny (w tym bogate w witaminę C).

Moje pytanie jest następujące. Czy zostać przy Versele Laga Complete czy bawić się w mieszanki np. VL Complete i Nature, od czasu do czasu Muesli i ziółka? Czy może VL Muesli nie jest takie złe, tylko weterynarz nie potrzebnie nastraszył (nie wiem czy ktoś tak karmi świnkę i wszystko jest ok)? Co jest najlepsze dla świnki. Świnka je ładnie chyba każdą karmę, może z delikatnym wskazaniem na Muesli. Chodzi mi czy bawić się w kilka opakowań suchej karmy czy nie wydziwiać, mieć jedną VL i to wystarczy do szczęścia? Z góry dzięki za odpowiedź :D
Hani@

Re: Suchy pokarm - jeden produkt czy kilka/mieszanka?

Post autor: Hani@ »

VL Complete calkowicie wystarczy. To tylko dodatek do swinskiego menu. Jesli swinka dostaje zielenine i warzywa to ma wszystko co jej do zycia potrzeba. Kombinowac mozesz z roznymi mieszankami ziol.
Müsli ma szkodliwy sklad dla swinek, to przede wszystkim odpady poprodukcyjne i zboza ktorych swinka nie powinna jesc.
Kot_Let

Re: Suchy pokarm - jeden produkt czy kilka/mieszanka?

Post autor: Kot_Let »

O rany, to ja teraz czuję, że się wygłupiłam w innym wątku, bo przez chwilę byłam przekonana, że Cavia to nazwa marki... :lol: Ale cieszę się, że polecacie VL, bo właśnie miałam na oku ten produkt: https://animalia.pl/versele-laga-cavia- ... 44/#opinie. Tutaj ma same pozytywne opinie, ale bałam się, że to jakaś podróbka zrobiona przez sklep. Nie znam się jeszcze na świnkach (będę mieć je dopiero za kilka miesięcy - teraz się edukuję), więc każda Wasza opinia jest dla mnie na wagę złota! :)) Bardzo fajnie, że są jeszcze takie fora jak to. I mam nadzieję, że już niedługo sama będę mogła Wam czasem doradzać!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”