Ogromne kamienie, powiększona nerka - eutanazja

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Asia909

Ogromne kamienie, powiększona nerka - eutanazja

Post autor: Asia909 »

Witam,
Post niestety będzie bardzo smutny i z racji ostatniej prośby. Neska ma już 6 lat. Jest po sterylizacji, wycięciu czyraków, wpadała z ostrej niedoczynności w ostrą nadczynność tarczycy, później jej stan się unormował. Ostatnio zaczęła piszczec podczas sikania. Moja siostra wczoraj była z nią u weta. Okazało się, że sika krwią. Na usg wyszła ogromnie powiększona nerka, pani myślała, że to jakaś cysta, a to przerośnieta nerka. W pęcherzu ogromne kamienie, które powoli zatykają cewke moczową. Obraz na usg był cały czarny od kamieni. Pani wet powiedziała, że jedynym wyjściem było by usunięcie tych kamieni i nerki, ale bardzo małe szanse na przeżycie, więc raczej byłaby za eutanazją...

Mamy podjąć decyzję w najbliższym czasie.
Od razu zaznaczam, że wcześniej nie wykazywała żadnych oznak, że coś jest nie tak, w wakacje miala robione badania krwi i moczu, bo cały czas walczyliśmy z tarczycą.
Moje pytanie brzmi, czy możemy podać jej jakąś małą dawkę rozkurczowej no-spy? Albo jak jej ulżyć w tych ostatnich dniach? Niestety nie będzie mi dane z nią się pożegnać nawet, bo do domu wracam dopiero w czwartek, a boję się, że do tego czasu może się wykończyć sama. Mimo że poza tym wszystko jest okay. Je bardzo dużo, pije, biega jak szalona, sika normalnie (poza tym, że z krwią).
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12499
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Ogromne kamienie, powiększona nerka - eutanazja

Post autor: Cynthia »

Ja bym podjęła się operacji... Dr Całus konsultowała świnię?
Asia909

Re: Ogromne kamienie, powiększona nerka - eutanazja

Post autor: Asia909 »

Tak, u niej się leczymy. Ona nie chce podjąć się operacji ze względu, że druga nerka też nie jest w najlepszym stanie, nie jest stabilna hormonalnie przez tą tarczyce, ostatnią narkoze przy czyraku zniosła źle...
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Ogromne kamienie, powiększona nerka - eutanazja

Post autor: sosnowa »

Jeżeli dr Całus uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest eutanazja, to ja bym jej wierzyła. Świnka bardzo cierpi, a szanse na wyzdrowienie są nikłe. Nie byłam w takiej konkretnie sytuacji, ale decyzję o eutanazji podejmowałam trzykrotnie gdy zwierzę czekała już tylko agonia i ból. Raz nie wiedziałam, że szans nie ma i jeden mój kochany prosiak umarł sam i w męczarniach. Ta śmierć boli najbardziej ze wszystkich.
Awatar użytkownika
Anula
Posty: 2801
Rejestracja: 13 lip 2015, 8:41
Miejscowość: Gliwice
Kontakt:

Re: Ogromne kamienie, powiększona nerka - eutanazja

Post autor: Anula »

Niestety ale ja bym się nie zastanawiała i pozwoliła odejść zwierzakowi godnie. Skoro dr jest przeciwna operacji tzn, że naprawdę nie da się nic zrobić. Zwierzę cierpi i to bardzo, czeka ją męczarnia i bolesna śmierć. Czasami najlepszym co możemy zrobić to pozwolić odejść swojemu przyjacielowi w spokoju i bez bólu.
Asia909

Re: Ogromne kamienie, powiększona nerka - eutanazja

Post autor: Asia909 »

W środę wracam do Bielska, więc z nią pojadę... Dziękuję za słowa wsparcia, zawsze jakoś udawało jej się wyjść z wszystkiego cało, a teraz nagle coś co ją pokonało... Czego w sumie nawet byśmy nie przypuszczali.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Ogromne kamienie, powiększona nerka - eutanazja

Post autor: porcella »

Kamienie nerkowe to niestety częsta dolegliwość u świnek. Współczuję i popieram zdanie Anuli.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”