Myszki pigmejskie, trójka chłopców [adopcja]

ODPOWIEDZ
Roonie

Myszki pigmejskie, trójka chłopców [adopcja]

Post autor: Roonie »

Witam serdecznie!

Około 3 miesięcy temu moje stadko myszek pigmejskich powiększyło się o samiczkę, jak się okazało - ciężarną.
Nie zamierzam powiększać stada o osobników płci męskiej, co, w hodowli myszek pigmejskich - jest bardzo popularne, chłopcy są oddzieleni do osobnego terrarium.
Nie wiem czy nie pochodzą oni z inbreedu, z tego względu, że mysz pigmejska to mało popularne zwierzę terrariowe i nie ma za wielu hodowli w Polsce - swoje sprowadzałam na życzenie. Dziewczynki zostają ze mną, szukam domków dla samczyków - zwracam się z tym tutaj, gdyż na olxie natrafiłam na bardzo głupie propozycje - jeden facet chciał nawet wziąć chłopaków na karmówkę dla młodej zbożówki, z racji swoich małych gabarytów... :glowawmur:
Myszy pigmejskie to jedne z najmniejszych gryzoni świata - dorosłe osobniki osiągają 2,5-3 cm długości ciałka i ważą zaledwie kilka gram. Chętnie służę radą z wyborem wyposażenia i wszelkich tematach związanych z opieką nad myszkami.
Chłopcy mają troszkę ponad 2 miesiące, jest ich trójka.
Są zdrowi - nie wykluczam jednak chorób genetycznych - zakaz rozmnażania adoptowanych zwierząt.
Do adopcji tylko i wyłącznie razem, bo wydają się być ze sobą bardzo zżyci.

Obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej - w przypadku braku możliwości dalszej opieki nad zwierzętami, myszki wracają do mnie. Od nowego opiekuna oczekuję również cotygodniowych wieści co u maluchów - chcę wiedzieć jak się mają moje "chowańce".

Imiona robocze, o których zapomniałam wcześniej napisać to Adaś (największy z miotu), Zorro i Fago.

Odbiór osobisty, możliwy humanitarny transport - z góry mówię, że nie wysyłam żywych zwierząt kurierem ani pocztą!
Kontakt: pw
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, 11:26 przez Roonie, łącznie zmieniany 3 razy.
piju

Re: Myszki pigmejskie, trójka chłopców [adopcja]

Post autor: piju »

Jakie cudeńka. Szczerze to nawet nie wiedziałam, że takie zwierzątko jak myszka pigmejska istnieje. Trzymam kciuki za dobry nowy domek :fingerscrossed:
Roonie

Re: Myszki pigmejskie, trójka chłopców [adopcja]

Post autor: Roonie »

Chłopaki dziękują :) Myślę, że jutro uda się wrzucić jakieś zdjęcie każdego z kawalerów, ciężko mi to idzie, bo maluchy są typowo nocnymi zwierzętami, więc czaić się z aparatem muszę po godzinie 22:00.
Uprzedzając pytania, myszki nadają się tylko i wyłącznie do akwarium z pokrywą z drobnej siatki, faunarium bądź szklanego terrarium, gdyż przez drobne pręty w klatce się przecisną - nawet przez rozstaw 0,7 mm. Myślę, że dla całej trójeczki lokum o minimalnej podstawie 50x30 cm będzie idealne, choć im większe tym oczywiście lepsze. Do tego gruba warstwa podłoża - odpylonych trocin, siana i dużo kryjówek - u mnie super sprawdza się wydrążony kokos, tunele i korzenie akwarystyczne. Maluchy pięknie piją z poidełka o drobnej kuleczce. Jedzą karmę dla papużek falistych Deli Nature, bo standardowa karma dla myszy ma za duże ziarna. Co ciekawe, myszki pigmejskie mają duże zapotrzebowanie na białko zwierzęce, więc dostają suchą karmę dla kotów Royal Canin - chłopcy za nią wprost przepadają. Do tego raz na miesiąc kawałek żółtego serka i owady - mączniki.
Dobra wiadomość - myszki te nie wydzielają praktycznie żadnego zapachu, w przeciwieństwie do myszek domowych ;) Jedyne co to mocz ma swój "zapaszek", ale jak się często sprząta (raz na tydzień wymieniam całe podłoże, co 2 dni usuwam mokre trociny i dosypuję świeżych) to nic nie czuć.
Roonie

Re: Myszki pigmejskie, trójka chłopców [adopcja]

Post autor: Roonie »

Póki co nie udało się zrobić chłopakom fotek, bo są bardzo ruchliwi, więc większość zdjęć wychodziła rozmazana... - ale ciągle czaję się z aparatem. Maluszki dalej czekają na swoich nowych Dużych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Do Adopcji”