C&C z The Pig - małe ostrzeżenie

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
geohound
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2015, 7:46
Miejscowość: Gliwice
Kontakt:

C&C z The Pig - małe ostrzeżenie

Post autor: geohound »

Witam,

Tworzę ten temat, ponieważ jestem zniesmaczony tytułowym sklepem i produktem. Gdzieś tu widziałem, że polecacie ten odpowiednik C&C, więc z tego skorzystałem (zwłaszcza że trafiłem na promocję chyba -20% na każde przęsło). Zamówiłem części do zbudowania klatki 3x2 + akcesoria i drewniany tarasik.

Kraty przyjechały łukowate - takie były już w paczce. Każde przęsło było wygięte w lekki łuk, przez co prostokąt klatki stał się nieosiągalny. Z tego też powodu pręty wspomagające nie chciały w ogóle siedzieć w łącznikach. Łączniki to już inna bajka - 80% z nich w ogóle nie trzymało krat w odpowiedniej, prostej pozycji. Kraty z nich wylatują, wypinają się. Dopiero po dwie trytytki na każde łączenie nieco pomogły - szmelc straszny.

Radość z budowania domku padła po 5 minutach od położenia części na podłodze. Pomijając fakt, że same kraty były pouginane, to klatka przeznaczona jest chyba tylko dla posiadaczy podłogi w nowym budownictwie wylanej z poziomicą, bo na kilkuletnich panelach całość pływa.

A tarasik - na cztery śruby mocujące jedna wypadła z drewna, które okazało się nienagwintowane. Zabawa niemożliwa.

Nie polecam, żałowałem w połowie budowy, że nie wziąłem gotowca...
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: C&C z The Pig - małe ostrzeżenie

Post autor: Bulletproof »

Przesyłka była kurierem? Zawsze warto otworzyć przy nim, bo być może podczas podróży się powyginały kratki?
Regularnie wysyłam takie kratki kurierami i nigdy nic takiego mi się nie przytrafiło, łączniki również trzymają, chyba że kratki są produkowane przez inną firmą niż łączniki, wtedy jest to możliwe. Ale nie sądzę żeby The Pig, ze swojego tytułu firmy popełniłoby takie foux pas.. :?
geohound
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2015, 7:46
Miejscowość: Gliwice
Kontakt:

Re: C&C z The Pig - małe ostrzeżenie

Post autor: geohound »

Kratki były pouginane ewidentnie jako błąd w produkcji. Paczka była cała, elementy w niej też. Zaraz po moim zakupie kratki zniknęły ze sklepu (w sensie skończył się towar).

Była informacja, że to nowe kratki Cavia Creative nowy typ - takie wziąłem, bo to jedyne dostępne tam kraty. Plastiki w ogóle nie trzymają tego tymi ząbkami, które są w nich wyżłobione. Przy poruszeniu klatki od razu wypuszczają kraty i całość się rozlatuje.

Efekt jest taki, że musiałem siłowo prostować przęsła i całość poskręcać na trytytki, żeby klatka w ogóle złapała kształt, a co się z Żoną nakur#$^$%^ to nasze.
podrik

Re: C&C z The Pig - małe ostrzeżenie

Post autor: podrik »

Wiesz, rzeczy kupione przez internet masz prawo zwrócić do 2 czy 3 tygodni od zakupu. Na Twoim miejscu bym z tego skorzystała i kupiła C&C - są dostępne na allegro i naprawdę sztos!
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: C&C z The Pig - małe ostrzeżenie

Post autor: Bulletproof »

Ah, teraz zobaczyłam, bo to są te ich "C&C", pionowe kratki. Nigdy ich nie widziałam na żywo, więc nie wiem jak z wytrzymałością. Oryginały trudno naprawdę zgiąć niechcący, bo to gruby metal.

https://www.olx.pl/oferta/kratki-c-c-CI ... sjOaJ.html
Awatar użytkownika
Ewa i Michał
Prezes SPŚM
Posty: 1744
Rejestracja: 23 maja 2016, 20:42
Miejscowość: Gdynia
Kontakt:

Re: C&C z The Pig - małe ostrzeżenie

Post autor: Ewa i Michał »

Zawsze możesz porobić zdjęcia i złożyć reklamację
Teoś,Rogerek,Jędrzejek,Bobiczko,Toficzek,Kubuś,Batmanek,Klusia,Chojraczek,Leoś,Liluś,Majeczka,Gajuszek,Misia,Batonik, Sherlock, Splinterek, Rodzyś, Fila Pyrka, Klusek, Watson, Kartofel, Ziemniaczek, Piratka - na zawsze w naszych serduszkach :candle:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”