świnka schudła a ma apetyt.

Biegunki, zatwardzenia, wzdęcia, zapalenie jelit, nieprawidłowa waga;

Moderator: Dzima

Alicjax

Re: świnka schudła a ma apetyt.

Post autor: Alicjax »

tak ;) jednak marnie z tymi warzywkami no ale moze mu ciężko, dobrze że tą ratunkową wcina bardzo chętnie
widzi ze Szulkin je normalnie to on tez chce ale boi się gryzc chyba jeszcze
Alicjax

Re: świnka schudła a ma apetyt.

Post autor: Alicjax »

podpatrzyłam go i zaczyna powoli jeść normalny granulat :D nawet juz troche przybiera na masie czyli super :świnka2: :love:
Alicjax

Re: świnka schudła a ma apetyt.

Post autor: Alicjax »

martuś pisze:Dobrze, że coś znaleźliście. Trzymam kciuki za poprawę :fingerscrossed: Dr Krzysztof robił mu ząbki? My też wczoraj byliśmy na usunięciu zęba olbrzymiego.
chyba jednak problemem są nie tylko zęby bo jak zaczął jeść i przybrał do 650g tak znowu mi schudł i chudnie.. coś jest zdecydowanie nie tak, muszę mu zrobić badania krwi:(
Awatar użytkownika
Renika
Posty: 219
Rejestracja: 20 lip 2013, 20:51
Miejscowość: okolice Krakowa
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: świnka schudła a ma apetyt.

Post autor: Renika »

Problemy z przerastającymi zębami często się powtarzają więc możliwe że świnka nie ściera sobie równo zębów trzonowych i znów coś ją w pyszczku uwiera. Znam takie świnki które co miesiąc muszą jeździć na korektę (wada zgryzu, problemy ze stawem żuchwowo skroniowym), tylko w tym wypadku najlepiej wybrać weterynarza który umie zrobić zabieg bez narkozy.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: świnka schudła a ma apetyt.

Post autor: martuś »

Badania krwi nigdy nie zaszkodzą.
Czy dr Krzysztof robił mu rtg pyszczka? Ja ze swoją Tolą jeżdżę na korekty co 4-6 tygodni od prawie dwóch lat... U niej są przerośnięte wszystkie korzenie i niestety ten problem jest dożywotni :(
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Alicjax

Re: świnka schudła a ma apetyt.

Post autor: Alicjax »

Renika pisze:Problemy z przerastającymi zębami często się powtarzają więc możliwe że świnka nie ściera sobie równo zębów trzonowych i znów coś ją w pyszczku uwiera. Znam takie świnki które co miesiąc muszą jeździć na korektę (wada zgryzu, problemy ze stawem żuchwowo skroniowym), tylko w tym wypadku najlepiej wybrać weterynarza który umie zrobić zabieg bez narkozy.
bez narkozy nie dadzą rady mu zrobić, on zresztą jest teraz strasznie słaby :/
pojechałam wczoraj bez umawiania się no i wyniki krwi nie są najlepsze
ale nie jest też najgorzej.. będziemy walczyc zeby malucha przywrócić do normy
dzisiaj wieczorem znowu dr.Krzysztof sprawdzi mu pyszczek. od wczoraj zostali tam na szpitalu, odbieram ich jutro
przy okazji pewnie zrobią małemu badania kału.
z krwi wyszedł mega słaby cukier tak jakby nie jadł a własnie jadl i to jest dziwne, ma za wysoki mocznik, za to na szczęście kreatynina w porządku:) Tyle dobrze że nie ma anemiii, ale ma dosyć spory stan zapalny jeszcze nie wiem czego :|
Nagle go jakieś choróbska połapały eh, no ale to jak z ludzmi..
wczoraj jak go na chwile wyjelam na poczekalni to się ledwo utrzymywal az mi lzy polecialy..
miejmy nadzieje ze faktycznie da się go uratować i że będzie lepiej:( żałuje w sumie że nie zrobilam tych badan krwi odrazu przy tamtej korekcie zębów ale myslalam ze jeego stan sie poprawia jak zaczął tyć
Alicjax

Re: świnka schudła a ma apetyt.

Post autor: Alicjax »

martuś pisze:Badania krwi nigdy nie zaszkodzą.
Czy dr Krzysztof robił mu rtg pyszczka? Ja ze swoją Tolą jeżdżę na korekty co 4-6 tygodni od prawie dwóch lat... U niej są przerośnięte wszystkie korzenie i niestety ten problem jest dożywotni :(
Rtg mu nie robili, możliwe żeby korzenie przerosły się po 4 latach??
Alicjax

Re: świnka schudła a ma apetyt.

Post autor: Alicjax »

No i teraz nie ma tymczasowo dr.Sulimy więc byliśmy u pani dr.Madzi
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: świnka schudła a ma apetyt.

Post autor: martuś »

Problem z zębami pojawia się różnym wieku. Być może korzenie przerastały trochę wcześniej tylko, że on nic nie pokazywał i ładnie jadł. A być może przez inną chorobę mniej je, słabiej przeżuwa a w efekcie przerastają zęby.
Co dr Magda mówiła na jego wyniki krwi?
Obniżona glukoza i podwyższony mocznik może być przy niewydolności nerek... Ile miał kreatyniny? Może warto też mu zrobić USG?
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Alicjax

Re: świnka schudła a ma apetyt.

Post autor: Alicjax »

Kreatynine miał w normie. pani Madzia powiedziała że mocznik może być podwyższony przez jego brak jedzenia, ząbki już skorygowane świnka odebrana :)
okazało się że znowu ZĘBY ale tym razem o wiele szybciej próbuje dorwać się do siana.
Teraz pilnować wagi jak bedzie spadać lub mało przybierać to powtarzamy krew noo i za jakiś czas znowu ząbki sprawdzić.
Dostał teeż tam kroplówke i odrazu jest lepiej ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ pokarmowy”