Szybkie chudnięcie mimo apetytu - proszę o porady!

Biegunki, zatwardzenia, wzdęcia, zapalenie jelit, nieprawidłowa waga;

Moderator: Dzima

Awatar użytkownika
Renika
Posty: 219
Rejestracja: 20 lip 2013, 20:51
Miejscowość: okolice Krakowa
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Szybkie chudnięcie mimo apetytu - proszę o porady!

Post autor: Renika »

Tak jak już wcześniej sugerowałam to może być tarczyca. Do podtuczania świnki kup karmę ratunkową Marumoto body build, podawaj łuskane pestki dyni i słonecznika, banana i owies.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Szybkie chudnięcie mimo apetytu - proszę o porady!

Post autor: joanna ch »

Matko no jak pobierać z żyły szyjnej, to brzmi niebezpiecznie! Z nogi normalnie się pobiera. Pobieraliśmy tak wiele razy. Nie gódź się na coś takiego.
Awatar użytkownika
Edix
Posty: 116
Rejestracja: 13 sty 2015, 15:10
Miejscowość: Grudziądz
Kontakt:

Re: Szybkie chudnięcie mimo apetytu - proszę o porady!

Post autor: Edix »

Hej. No nie dałam pobierać z szyi. Zrobiłam w swoim miescie. Pobierali mu z dwóch tylnych łapek, wkuwali się po kilka razy bo nie widzieli żył.... Pobrali tylko na badanie tarczycy bo więcej nie chcieli brać bo ledwo skapywalo. Wyniki na tarczycę ma w normie i chcą teraz zrobić morfologię dopiero i szukać dalej. Tak mi żal biedaka. Znów go męczyć. Masakra. Je i pije dużo ale waga nadal 840. Z klatki wyskakuje i sobie chodzi i czasem nawet podskoczy ale to nie jest ten popcorning który wyczyniał jeszcze w maju. Myślałam ze to tarczyca i ze juz będziemy wiedzieli ze to od tego a tu zonk. Dobrze ze ma zdrowa ale co to w takim razie może być? Myślicie ze on po prostu się zmienił bo się starzeje? Dopiero ma w lutym miec 4 lata.
MANIEK (NIKIFOR) i MUFFIN (MILAN) SZILA i SZARLIZ GRUBY I GRAŻYNKA

EDZIULA KULUSZEK ♥♥♥ ZA TM* (23.08.2017), ZIGGY SHAOLIN ♥♥♥ ZA TM* (27.11.2018), MAXIU (SOPEL)♥♥♥ZA TM* (14.08.2019), LOLUŚ (FRODO) ♥♥♥ ZA TM* (22.11.2020)
Awatar użytkownika
Edix
Posty: 116
Rejestracja: 13 sty 2015, 15:10
Miejscowość: Grudziądz
Kontakt:

Re: Szybkie chudnięcie mimo apetytu - proszę o porady!

Post autor: Edix »

Acha i czy karma ratunkowa jest też dobra na dokarmianie czy lepsza marumoto? dziękuję za Wasze odpowiedzi
MANIEK (NIKIFOR) i MUFFIN (MILAN) SZILA i SZARLIZ GRUBY I GRAŻYNKA

EDZIULA KULUSZEK ♥♥♥ ZA TM* (23.08.2017), ZIGGY SHAOLIN ♥♥♥ ZA TM* (27.11.2018), MAXIU (SOPEL)♥♥♥ZA TM* (14.08.2019), LOLUŚ (FRODO) ♥♥♥ ZA TM* (22.11.2020)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Szybkie chudnięcie mimo apetytu - proszę o porady!

Post autor: martuś »

A cukier sprawdzili? Do tego potrzebna jest tylko kropla.
Marumoto to też ratunkowa ;) body build jest na odbudowę masy ale przez to jest wysokobiałkowa więc docelowo na dłużej karmienie tylko tym nie bardzo się nadaje.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Edix
Posty: 116
Rejestracja: 13 sty 2015, 15:10
Miejscowość: Grudziądz
Kontakt:

Re: Szybkie chudnięcie mimo apetytu - proszę o porady!

Post autor: Edix »

Nie cukru nie sprawdzili. Wcześniej jak był u innego weta miał 180 i on stwierdził ze to może być ze stresu i to zignorował. Teraz w pn ma kolejne pobranie krwi więc teraz mu pewnie sprawdza ten cukier. Dokarmiać nie radzą bo twierdzą ze mogę mu rozregulować florę skoro ma apetyt i sam je. Dziś widziałam jak wyjadał sobie cekotrofy więc flora mu chyba w miarę dobrze funkcjonuje. Nie dopisałam ze chodzi o karmę ratunkowa dr Ziętka w poprzednim poście bo taką mam ale skoro nie radzą dokarmiac...
MANIEK (NIKIFOR) i MUFFIN (MILAN) SZILA i SZARLIZ GRUBY I GRAŻYNKA

EDZIULA KULUSZEK ♥♥♥ ZA TM* (23.08.2017), ZIGGY SHAOLIN ♥♥♥ ZA TM* (27.11.2018), MAXIU (SOPEL)♥♥♥ZA TM* (14.08.2019), LOLUŚ (FRODO) ♥♥♥ ZA TM* (22.11.2020)
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Szybkie chudnięcie mimo apetytu - proszę o porady!

Post autor: joanna ch »

myślę że morfologia powinna już wskazać co się dzieje.
usg jamy brzusznej nie robiliście?

nie no zdecydowanie to nie jest jeszcze starość.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Szybkie chudnięcie mimo apetytu - proszę o porady!

Post autor: martuś »

Domyśliłam się, że chodzi o ziętka ale jest dużo karm ratunkowych i marumoto też się do nich zalicza ;)
180 glukozy mogło być ze stresu ale mógł też zaczynać się problem z cukrzycą. Dobrze też jest pobrać mocz i zrobić badanie. Jak będzie cukier w moczu to praktycznie jest potwierdzenie cukrzycy.
A żadnych guzków w okolicy tarczycy nie ma?
Morfologia dużo pokaże ale tak jak joanna napisała dobrze by było zrobić usg brzucha.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Edix
Posty: 116
Rejestracja: 13 sty 2015, 15:10
Miejscowość: Grudziądz
Kontakt:

Re: Szybkie chudnięcie mimo apetytu - proszę o porady!

Post autor: Edix »

Wyniki morfologii:
HGB 7,1 WBC 10,1 RBC 2,89 HCT 22,4 % PLT 589 glukoza 160 kreatynina 2. Nerki w usg lekko zatarte. Prędzej w badaniu moczu nie wykryto glukozy za to białko wynosilo 1. Wcześniej miał badany mocz: był mętny łososiowy i znaleziono w nim ponad mln bakterii typu gronkowce ale uznali ze to przez to ze zebrałam mocz z klatki po którym przeszedł. Klatka była czysta i wyparzona specjalnie do tego celu. Zig czasami zgrzyta zębami przez sen ale on już tak ma od bardzo dawna. Czy ktoś może coś mi podpowie? Na razie wyczytałam ze to jest niewydolność nerek czy tak?
MANIEK (NIKIFOR) i MUFFIN (MILAN) SZILA i SZARLIZ GRUBY I GRAŻYNKA

EDZIULA KULUSZEK ♥♥♥ ZA TM* (23.08.2017), ZIGGY SHAOLIN ♥♥♥ ZA TM* (27.11.2018), MAXIU (SOPEL)♥♥♥ZA TM* (14.08.2019), LOLUŚ (FRODO) ♥♥♥ ZA TM* (22.11.2020)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ pokarmowy”