Porady do odchowu maleństw

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Porady do odchowu maleństw

Post autor: porcella »

Maluchy wyglądają bardzo zdrowo :ok: . Bo, że ślicznie, to oczywiste, ale mają błyszczące puszyste futerko, oczka lśniące, wypukłe i pełne życia. tfu tfu! :buzki:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Sierść

Re: Porady do odchowu maleństw

Post autor: Sierść »

Ileż one mogą zjeść! Zwłaszcza Kropka, bo Kulka raz ma ochotę większą, a raz nawet strzykawki nie wciągnie. Przy czym nie przeszkadza jej to brykać po łóżku, jak tylko ma okazję.
Mamy natomiast nowe zmartwienie: plamy po moczu są pomarańczowe. Jeszcze nie czerwone, ale już nie żółte. Jedzą Ziętka, dojadają sianem (Węgrowskie z miętą) i mieszanką ziół dla świnek z Alegii, wydaje mi się że nie ma w nich nic co mogło by intensyfikować kolor moczu, ale pewna nie jestem. O ile pamiętam u królików czerwienieje on pod wpływem niektórych ziół i świeżej zieleniny i nie trzeba do tego buraczka, ale jak jest u świnek? Martwić się czy nie ma po co?
Bo tak poza tym to boby są, a maluchy co raz to żywotniejsze.

Niestety nie jestem w stanie wziąć ich do domu na stałe :( Już się do nich oboje przywiązaliśmy, ale mamy już dwa koty (w tym jeden ultrałowny, który dba żeby nawet mucha się nie pojawiła) i psa, nie możemy sobie pozwolić na kolejne koszta i zobowiązania, o wciśnięciu gdzieś 120cm klatki nie wspomnę. Jak tylko będą w wieku gotowym do adopcji to zamieszkają w sklepie i zacznie się żmudne szukanie im dobrego domku. Poprzedniej śwince (przyniesiona do sklepu przez młodych ludzi, bo "nie mamy czasu bo pracujemy") udało się dość szybko i teraz mieszka z fajnym kumplem, mam nadzieję że i tym maluchom się uda :)

W temacie o płci wrzuciłam marne próby ujęcia podwozia :) A tutaj po prostu piękne prosiaki :) Tylko nie wiem czemu fotki się odwracają na bok ;/

Obrazek

Kulka to ta z obręczą brązową, Kropka ma kilka plamek :)
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Porady do odchowu maleństw

Post autor: porcella »

Mocz ciemnieje w zalezności od składników karmy, myślę, że nie trzeba się przejmować.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Porady do odchowu maleństw

Post autor: kimera »

Zdrowe maleństwa świnkowe nie jest trudno wykarmić, bo to zagniazdowniki i szybko mogą jeść pokarm stały, ale pewnym problemem jest nauczenie ich zachowan odpowiednich dla świnek morskich. Idealnie byłoby, gdyby miały towarzystwo dorosłych świnek, płeć obojętna, bo samce też się potrafią troskliwie zajmowac małymi.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Porady do odchowu maleństw

Post autor: porcella »

No wlaśnie, też o tym myślalam.
Nie mamy kogoś zaświnionego w okolicy? Ostróda...Mazury... Przyznać się proszę! Potrzebna niania dla maluchów!
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Sierść

Re: Porady do odchowu maleństw

Post autor: Sierść »

Porcella, dziękuję za uspokojenie z tym moczem :)

Maluchy rzeczywiście odkarmiają się bardzo chętnie - wciągają już po 2 strzykawki na jedno posiedzenie, a czasem szukają i więcej. Sianka troszkę ubywa, czyli chyba też skubią, gorzej z zawartością miseczki? Kiedy mogę zmniejszyć liczbę karmień strzykawką na rzecz "przymuszenia" ich do jedzenia z miseczki?

Wczorajsze masy ciała to 76g u Kropki (przy 66g z soboty) i 80g u Kulki (przy 74gz soboty), czyli tyłeczki urosły :)

Klientów zaświnionych to ja mam bardzo dużo, gorzej będzie ze znalezieniem takich, którym bym mogła maluszki powierzyć bez obawy o ich los. Ale popytam, a nuż ktoś zechce tymczasowo malce przygarnąć.
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Porady do odchowu maleństw

Post autor: zwierzur »

porcella pisze:No wlaśnie, też o tym myślalam.
Nie mamy kogoś zaświnionego w okolicy? Ostróda...Mazury... Przyznać się proszę! Potrzebna niania dla maluchów!
@ Porcello, może Aussie...? Mysz...? Hawerowa...? Gdyby zapytać...

Sierść - szacun! :buzki: Maluchy miały niesamowite szczęście.
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Sierść

Re: Porady do odchowu maleństw

Post autor: Sierść »

Mam!! ^^

Mam dwóch świńskich chłopaczków do opieki nad szkrabami. Co prawda wyszło ciekawie, bo to chłopaki przyjadą do mnie, a nie maluchy do nich, ale najważniejsze, że są :) Koty mnie znienawidzą, ale liczę na ich wyrozumiałość.

I teraz pytanie jak wygląda łączenie dorosłych świnek z takimi szkrabami? Tak jak przy starszych osobnikach czy niemowlęca młodzież jest traktowana łagodniej i wystarczy, że umieszczę całą ferajnę w nowej, bezzapachowej klatce?
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Porady do odchowu maleństw

Post autor: porcella »

Nie powinno być problemów z łączeniem, natomiadt musisz bardzo uważać za jakieś dwa tygodnie, jeśli masz samiczkę, bo będą nastawac na jej cnotę.
Myslę, ze możesz dokarmiac rzadziej, za to nasyp płatków owsianych i rozgniecionej karmy, powinny skubac. Trawa jest teraz świetna i tucząca.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Sierść

Re: Porady do odchowu maleństw

Post autor: Sierść »

Chłopcy z przyczyn logistyczno-technicznych przyjadą w piątek, czy to nie jest za późno? Może jednak warto szukać kogoś, kto by je zabrał wcześniej?

Zdjęcia podwozia poprzednie nam nie wyszły, w sumie zaraz spróbuję jeszcze raz, póki ma mi je kto potrzymać

EDIT: przyjadą dzisiaj po 18 ^^
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”