dwóch (dogadanych) samców i nowa samica (po sterylizacji)

ODPOWIEDZ
olo

dwóch (dogadanych) samców i nowa samica (po sterylizacji)

Post autor: olo »

Proszę o opinię czy taka kombinacja ma szansę powodzenia czy lepiej od razu będzie znaleźć dla samiczki stado jednopłciowe?
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13490
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: dwóch (dogadanych) samców i nowa samica (po sterylizacji

Post autor: pucka69 »

dwa samce i samica? po trzykroć nie! samce zaraz przestaną być "dogadane" i zaczną się bić o samicę
Obrazek
olo

Re: dwóch (dogadanych) samców i nowa samica (po sterylizacji

Post autor: olo »

Dziękuję za odpowiedź, to zamyka temat. Samiczka trafi do nowych koleżanek.
Icia25

Re: dwóch (dogadanych) samców i nowa samica (po sterylizacji

Post autor: Icia25 »

Ja mam taka sama sytuacje. Samce sa w jednej klatce a samiczka w drugiej. Samce mimo ze widza samiczke tylko przez kratki to juz zgody nie ma i jest ostra walka.
W zwiazku z tym ze jeden z braci nie moze normalnie zyc dopóki dziewczyna jest blisko, zastanawiam sie czy jego nie połączyć z nią(samiczka jest wysterylizowana). Drugiego natomiast wysterylizowac i polaczyc z inna samiczka. I tak bylyby dwie osobne pary.
Co mi radzicie?
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: dwóch (dogadanych) samców i nowa samica (po sterylizacji

Post autor: Dzima »

Sama sobie mieszasz.... jeśli ta samica jest wysterylizowana to nie ma rui, jeśli połączysz z nią jednego samca, a drugi zostanie wykastrowany i dostanie samiczkę która będzie miała ruję i będą to dwa naprawdę wrogie stada. Samce będą się czuli, czuli samicę w rui, a jeśli masz mało miejsca (tak wnioskuję skoro postawiłaś samiczkę tak blisko samców) to wybiegi nie będą przyjemne, bo samce będą nawzajem znaczyć wybieg.
Myślę, że opcje są dwie; albo wyadoptować samiczkę jeśli samce się dogadają gdy nie będą jej czuli albo połączyć jednego z nią, a wyadoptować drugiego.
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie świnek morskich”