Świnka strasznie schudła - Długowłosy samiec

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
wobiantka

Świnka strasznie schudła - Długowłosy samiec

Post autor: wobiantka »

Dzień dobry,

dziś zauważyłam, że moja świnka strasznie schudła. Postanowiłam ją zważyć i waży tylko 0,6kg :(
Dodam, że w październiku 2017r odszedł za tęczowy most jej kompan Johny. Przed odejściem ważyła ok. 1,1-1,2kg, jak odszedł jej waga utrzymywała się 0,8-0,9kg. Widzę, że jest smutna. Jest to samiec, ma 4 lata. Przeszukuję różnego typu ogłoszenia by znaleźć dla niego kompana w podobnym wieku.
Świnka je normalnie, ma urozmaicona dietę (je lepiej niż ja), a suchą karmę najlepszą. Wody w ogóle z poidła nie pije.
Dziś wybiorę się do weta bo bardzo mnie to niepokoi. Przypuszczam, że może mieć robaki. Mam kota, który lubi wchodzić do klatki i pospać z świnkom (jest odrobaczony) ewentualnie może się podtruła.. W klatce jest podkład dry-bed, pod spodem podkład higieniczny. Czasem odsuwa sobie podkład dry-bed i obgryza podkład higieniczny, ale od razu reaguję by tego nie robiła. Przed odejściem Johnego tak nie robiła. Czasem jak już ma ochotę coś pogryźć daje jej czystą rolkę po papierze toaletowym lub białą kartę papieru.
Z niepokojących jeszcze objawów zauważyłam, że coś zaczyna dziać się z tylnymi łapkami. Jakby na nich podskakiwała. Gdy leży po jedzeniu, czasem wydaje różne dźwięki. Bobki robi różne, od twardych po miękkie. Czasem w odbycie widzę że bobki pozostają.
Zobaczymy co weterynarz powie. Idę do innego. Z poprzednią świnką trochę się nachodziłam i ciężko o dobrego weta dla świnki morskiej.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Świnka strasznie schudła - Długowłosy samiec

Post autor: martuś »

Wet obowiązkowo i to dobry. Musi mieć specjalizację w leczeniu zwierząt egzotycznych. Jeśli u Ciebie w mieście nie ma to musisz jechać gdzieś dalej.
Świnki często mają problemy z tarczycą. Może mieć też gdzieś nowotwór i dlatego chudnie. Obmacaj czy nie czujesz żadnych guzków przy sutkach. Takie dziwne chodzenie/kicanie może być związane albo z bolesnością brzucha albo z jakimiś niedoborami.

Świnka bardzo Ci schudła. Straciła połowę swojej masy ciała. Trochę za długo czekałaś z pójściem do weta bo 600 g dla samca to waga prawie krytyczna :?
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
wobiantka

Re: Świnka strasznie schudła - Długowłosy samiec

Post autor: wobiantka »

Szczerze ją pod sutkami nie dotykałam, muszę to sprawdzić jak wrócę do domu.
Teraz dopiero przez weekend to zauważyłam ten nagły spadek wagi. Wcześniejsza świnka chorowała mi od samego początku, ale przeżyła te niecałe 7 lat ze mną.
Temu ufam, pójdę pierw do niego inaczej ma specjalistę od zwierząt egzotycznych.

Dodam, że ta świnka to jak do tej pory była czystym okazem zdrowia. Zero ropni, żadnego problemu z dziąsłami no i przede wszystkim mały żywiołowy dzikus. Wszystko się zmieniło po śmierci kompana..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”