Przyspieszony oddech - przeziębienie

Zapalenie górnych dróg oddechowych, zapalenie płuc, astma, katar, przeziębienie;

Moderator: Dzima

misia

Przyspieszony oddech - przeziębienie

Post autor: misia »

Witajcie,

moja świnka jest przeziębiona - tak stwierdził pan dr Szydłowski z Med Vetu w Krk (podobno zna się na świnkach) u którego byłyśmy w czwartek. Powiedział ze ma jakiegoś wirusa i że tego się nie leczy, żeby jej dawać przez 2 tyg wit c, nie kazał przychodzić do kontroli ani nic... martwi mnie jednak że bardzo szybko oddycha - tudzież tak szybko jej bije serce - ogólnie zawsze bije jej szybko tak ze widać jak się rusza (to też już sprawdzałam i taka jej natura) ale teraz wydaje mi się jakby to było mocniejsze.. bardzo się martwie, na szczęście je w miare normalnie jest po prostu osowiała, mało aktywna i trochę chrumka przy oddechu.. myślicie, że jej przejdzie? ile to może trwać?

bardzo proszę o odpowiedź bo nie wiem czy iść z nią jeszcze raz czy co mam robić?
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Przyspieszony oddech - przeziębienie

Post autor: martuś »

Świnka ma niepokojące objawy. Najlepiej udaj się do kogoś innego na konsultację i pełną diagnostykę łącznie z rtg (zobaczycie jak wyglądają płuca i serce).
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
misia

Re: Przyspieszony oddech - przeziębienie

Post autor: misia »

najgorzej ze dziś sobota... osłuchał ją porządnie niby, zawsze jej bije tak szybciej
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Przyspieszony oddech - przeziębienie

Post autor: martuś »

Ale w sobotę i niedzielę duże kliniki też są czynne. Nie radziłabym czekać bo u świnek bardzo szybko może dojść do zapalenia płuc z którego nie uda się jej wyciągnąć... To serce też jest niepokojące...
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Anulka1602

Re: Przyspieszony oddech - przeziębienie

Post autor: Anulka1602 »

Misia możesz podjechać do kliniki "Vetika"-ul.Lipska 49, tel: 511-195-708 albo zadzwoń do Szydłowskich i powiedz że ze świnką jest gorzej to napewno cię przyjmą nawet po godzinach. Ja byłam u nich ze świnką dwa tygodnie temu na zastrzyku i to w niedzielę choć klinika była nieczynna.
misia

Re: Przyspieszony oddech - przeziębienie

Post autor: misia »

Dziewczyny,

niezbyt dobre wiadomości, byłyśmy w Vetice, niestety Pysia ma jednostronne zapalenie płuc :( okropnie się zmartwiłam, najbardziej przykro mi, że dr Szydłowski nawet nie zmierzył jej temperatury, trochę chyba zlekceważył to przeziębienie, nie zrobił prześwietlenia. Próbuje być dobre myśli, dostała dużo leków no i oczywiście antybiotyk, trzymajcie za nią kciuki. Ona jest raczej taka rezolutna i zawadiacka - mam nadzieję ze i z tym sobie poradzi :)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Przyspieszony oddech - przeziębienie

Post autor: martuś »

Najważniejsze, że wiecie co jej jest i wdrożyliście odpowiednie leczenie. Trzymamy kciuki :fingerscrossed:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
misia

Re: Przyspieszony oddech - przeziębienie

Post autor: misia »

Najgorzej że trudno mi jej podać leki strzykawka bo się strasznie wyrywa, macie jakieś sposoby na to?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyspieszony oddech - przeziębienie

Post autor: kimera »

Wymieszaj lek z czymś smacznym, choćby karmą ratunkową lub zmielonym granulatem z ziołami. Może być też sok wyciśnięty z marchewki albo jabłka, może herbata miętowa...
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Przyspieszony oddech - przeziębienie

Post autor: martuś »

Chyba najwygodniej posadzić świnkę na kolanach, lewą ręką lekko unieść przód przytulając plecy świnki do swojego brzucha, delikatnie przytrzymując głowę a prawą ręką wsadzamy strzykawkę do pysia.
Mniej więcej tak to wygląda. Tu akurat daję Nali tabletkę ale ze strzykawką można zrobić tak samo
https://www.youtube.com/watch?v=es6ueDwgPhw
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ oddechowy”