Infekcja dróg moczowych - morfologia

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
aesz

Infekcja dróg moczowych - morfologia

Post autor: aesz »

Nasz Fistasz dwa tygodnie temu przechodził infekcję dróg moczowych. Na szczęście w RTG czysto. Wyniki pierwszego badania moczu były kiepskie: bardzo liczne szczawiany wapnia, bardzo liczne leukocyty i bardzo dużo bakterii, pH9
Po leczeniu antybiotykiem Enrofil, No-Spą i lekami przeciwzapalnymi (niestety nie wiem jakimi, wyeliminowaniu z diety warzyw o dużej zawartości wapnia, kolejne badanie moczu pokazało kolosalną poprawę. Nie ma już leukocytów, liczba kryształów szczawianu wapnia bardzo spadła. Jedyne co się utrzymyje to wysokie pH - nadal 9. Niby wszystko ok, ale Fistasz traci na wadze. Na początku choroby 1.02 ważył 730g, teraz już po leczeniu waży 680g. Chciałabym zrobić mu jeszcze morfologię, ale nie wiem jaki gabinet je wykonuje. Ten do którego chodzimy nie ma opcji zrobienia morfologii świnki. Mogą wysłać do innego labolatorium, ale trzeba pobrać więcej krwi i dłużej to trwa.
Może wiecie, gdzie w Poznaniu robią badania krwi świnek na miejscu?
Może też wiecie jak pomóc Fistaszowi? Ma dopiero 1/2roku. Jego braciszek nie ma w ogóle takich problemów. Będę wdzięczna za wszelką pomoc
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Infekcja dróg moczowych - morfologia

Post autor: martuś »

Tutaj masz wetów z Poznania http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewforum.php?f=46

Możesz napisać prywatną wiadomość do Dzimy, Siuli i cappuccino - one są z Poznania więc na pewno pokierują do kogo masz iść.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
aesz

Re: Infekcja dróg moczowych - morfologia

Post autor: aesz »

wątek czytałam, jedyne co z niego wynika, to fakt, że w Poznaniu jest raczej kiepsko.
Ale dziękuję, skontaktuję się z poznańskimi użytkowniczkami :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”