Transporter

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
katzarzyna

Transporter

Post autor: katzarzyna »

Nie mogłam zlokalizować wątku o transporterach, jakie polecacie? Otwierane z góry, czy z przodu? Jakie wymuary? Osobiście szukam transportera dla dwóch świnek, jaki rozmiar byłby najlepszy?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transporter

Post autor: kimera »

Transportery mogą być różne, różniste :). Rzeczywiście, otwierany od góry jest wygodny, ale takie rzadko się zdarzają.
Dobre są standardowe kocie transportery, np. Atlas lub Yarro 10, otwierane od góry - Imac Linus Cabrio, Cosmo mały.
Może być też plastikowy koszyk piknikowy, ale nie jest tak wygodny do noszenia i nie można go przypiąć pasem w samochodzie, jak klasyczne transportery. Za to jest tani, szczególnie jeśli jest używany.
odeta89

Re: Transporter

Post autor: odeta89 »

http://allegro.pl/transporter-dla-gryzo ... 38647.html

mam coś takiego, 2 świntuchy dają radę na krótką podróż
MEMOrySTICKer

Re: Transporter

Post autor: MEMOrySTICKer »

Ja moim chłopakom fundnęłam CABRIOleta (Pet Cargo Cabrio). Jestem bardzo zadowolona, chłopcy również (największa atrakcja na wypasie - można sie powylegiwać w CABRIOlecie :D). Lubią go do tego stopnia, że często na wybiegu po pokoju ucinają sobie w nim drzemkę (zdejmuję wtedy drzwiczki). Potrafią się o niego kłócić (podczas pobytu u rodziców na noc musiałam im zabrać CABRIOleta, bo się żarli o to, który ma w nim spać).
Mimo sporej wagi (3.3 kg) jest bardzo wygodny - nosi się go dużo wygodniej niż znacznie lżejszy (1.1 kg) COSMO 2 (niezły, ale jak dla mnie zbyt giętki, choć rewelacyjnie sprawdził się jako izolatka dla MEMOry'ego) Jest solidny, ma wyjmowane miseczki mocowane w drzwiczkach (wyjęcie miseczek nie wymaga otwarcia całych drzwi). Drzwiczki są jednolite, a nie z kratki. Ma bardzo wygodne otwieranie od góry. Jest również bardzo solidny, a wykonanie dopracowane.

Album ze zdjęciami (w dniu otrzymania przesyłki):
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 331&type=3

I kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(obie połówki są otwierane)
Obrazek
Obrazek

Idealnie pasuje do spacerówki typu Chicco :D
Obrazek
Zdecydowanie wart swojej ceny.
katzarzyna

Re: Transporter

Post autor: katzarzyna »

MEMOrySTICKer wygląda super! Na dalekie podróże - mistrz.
Awatar użytkownika
gren
Posty: 1416
Rejestracja: 14 wrz 2013, 19:21
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa, Targówek
Kontakt:

Re: Transporter

Post autor: gren »

Dla dwóch malutkich świnek początkowo używałam transporter mini capri:
http://allegro.pl/tx-39804-transporter- ... 08803.html
Niestety dość szybko okazało się, że jest on zbyt mały.
Obecnie posiadam taki :
http://allegro.pl/savic-transporter-tro ... 41527.html (został zakupiony z myślą o 3 świnkach).
Dawna grenouille ;)
Andzia

Re: Transporter

Post autor: Andzia »

Musze przyznać,ze ten Pet Cargo Cabrio- wyglada superasnie :love:
ale czytajac opinie innych użytownikow na stronie sprzedawcy
- nie sa zbyt dobre-bo ciężki,ponoc problem z dzwiczkami,bo sie nie domykaja..cos tam komus pękło...
wiec sie zastanawiam czy go kupic czy nie

ktos moze potwierdzic jaki ten transporter jest, prócz tego ze ładny...
MEMOrySTICKer

Re: Transporter

Post autor: MEMOrySTICKer »

Tak, jak już odpowiedziałam Andzi na Pw, wygląd CABRIO ma dla mnie najmniejsze znaczenie.
Używamy go intesywnie od 29. maja (jako transporter, razem z kojcem, jako kryjówka podczas biegania po pokoju, jako izolatka dla MEMOry'ego - niestety) i szczerze mówiąc - jeszcze nie odkryłam żadnej wady.
Owszem, 3,3 kg to sporo - ale nie ma cudów. Mam porównanie z bardzo lekkim (1.1 kg) COSMO 2. Był ok (jego największą wadą była giętkość wnikająca z cienkich ścianek, dzięki czemy uzyskano tak niską wagę), ale - co ciekawe dla mnie samej - dużo wygodniej nosi mi się CABRIO. Niestety mam kręgosłup jaki mam i w tej chwili nawet COSMO 2 stanowiłby dla mnie problem. Nie można jednocześnie nie zauważyć, że z dobraniem kółek do COSMO 2 byłby większy problem. CABRIO pasuje jak ulał, nawet wykonanie "pasów bezpieczeństwa" do mocowania "na wszelki wypadek" do wózka okazało się bardzo proste.
Może kiedyś trafię na produkt, który sprawi, że zmienię zdanie. Na razie każde użycie CABRIO umacnia moją opinię o nim.
Chłopaki są również zachwyceni - do tego stopnia, że się kłócą o prawa własności do niego :p
Andzia

Re: Transporter

Post autor: Andzia »

uffff....

zamówiłam w dobrej cenie i w kolorze jaki chce :yahoo:

raz kozie śmierć :lol:

teraz sie musze do kogos usmiechnac by mi materacyk uszył na dno transportera :D
MEMOrySTICKer

Re: Transporter

Post autor: MEMOrySTICKer »

Napisz koniecznie o swoich wrażeniach. Chętnie poznam Twoją opinię i porównam Twoje doświadczenia ze swoimi.
Trzymam kciuki za udany zakup :fingerscrossed: Mam nadzieję, że będziesz równie zadowolona jak ja.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2013, 21:49 przez MEMOrySTICKer, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”