[Warszawa] szynszyle do adopcji lub na dt

Tutaj znajdują się zwierzaki inne niż świnki morskie które również czekają na kochający dom.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dream*
Posty: 45
Rejestracja: 08 lis 2013, 13:02
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Warszawa] szynszyle do adopcji lub na dt

Post autor: dream* »

Ten rok to pasmo szynszylowych nieszczęść i muszę się zwrócić do Was o pomoc, ponieważ nasze możliwości przerobowe są za małe, brakuje nam domów tymczasowych :(
Niestety chodzi o samiczki więc nie mam możliwości trzymania ich u siebie (mam męskie stado)
Czy ktoś z Was byłby w stanie przygarnąć (na stałe lub dr) Szynszylowe panienki? Laski są przebadane i zdrowe oraz gotowe do adopcji.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23048
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: [Warszawa] szynszyle do adopcji lub na dt

Post autor: porcella »

Napisz, proszę coś więcej - jakie trzeba zapewnić warunki - klatka, wyposażenie, karma - na ile są to warunki podobne do świnkowych.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13489
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: [Warszawa] szynszyle do adopcji lub na dt

Post autor: pucka69 »

A klatki nie potrzebujecie? Bo mam tu taką co się ani dla świnek ani dla koszy nie nada ( rozstaw). Dość duża jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13489
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: [Warszawa] szynszyle do adopcji lub na dt

Post autor: pucka69 »

Wymiary klatki:
wysokość 77 cm x szer 57 cm głębokość 47 cm
wiem że nie jest duża ale na chorobówkę czy przetrzymanie na parę dni się nada
Obrazek
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Warszawa] szynszyle do adopcji lub na dt

Post autor: kimera »

Dla szynszyli warunki i karma raczej bardziej podobne do tego, co potrzebują koszatniczki. Klatka wysoka z półkami, bo to zwierzątko skaczące. Lubi budki i hamaki, niszczy sprzęty przez gryzienie - potrafi wygryźć dziurę w drewnianej półce. Łatwo się przegrzewa. Pochodzi z obszarów zimnych i pustynnych, dlatego pokarm powinien być suchy, objętościowy - siano, zioła, płatki kwiatów, granulat. Szynszyla ożywia się wieczorem i nocą, ale jeśli są dobrze oswojone, potrafią być aktywne też w dzień.
Łagodne, płochliwe, ruchliwe, nie przepadają za głaskaniem, wolą wspinać się po człowieku :). Dobrze oswojone same wchodzą na rękę i dają się przytulać. Mają bardzo miękkie i gęste futro i zdumiewająco miękkie, ofutrzone łapki, całkiem inne w dotyku od świnkowych i szczurzych. Wymagają koniecznie pojemnika z pyłem do kąpieli, wiele czasu poświęcają na pielęgnację sierści. Nie znoszą moczenia futra.
Awatar użytkownika
dream*
Posty: 45
Rejestracja: 08 lis 2013, 13:02
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] szynszyle do adopcji lub na dt

Post autor: dream* »

Przepraszam, że nic nie pisałam ale miałam w związku z tym i kilka innymi szylami urwanie głowy, w tej chwili alarm jest nieco odroczony ponieważ kulki są w lecznicy, muszą przejść diagnostykę ponieważ część z nich miała żółte małżowiny co może wskazywać na problemy wątrobowe, jeśli moje obawy się potwierdzą, to trochę tam posiedzą - jeśli nie, będą mogły trafić do dt/ds - będę informować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne zwierzęta do adopcji”