Roczna świnka w ciąży!!!

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
ODPOWIEDZ
Anulka1602

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: Anulka1602 »

Ależ te twoje Walentynki są cudowne :love:
Życzymy dużo zdrówka walentynkom i szczęśliwym rodzicom :buzki:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: porcella »

Świnki są śliczne, ale, nie chcę Cię martwić, zdjęcia z Zapodaj znikną po dwóch miesiącach - a szkoda...
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Anulka1602

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: Anulka1602 »

Porcello to jak wrzucać zdjęcia by nie znikały???
Ja wrzucam przez zapodaj.pl i właśnie muszę uzupełniać wątek bo zdjęcia wywiało :glowawmur: :glowawmur: :glowawmur:
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12499
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: Cynthia »

Fajne małe pokraki ;)
Obejrzyj nos samiczki, na zdjęciu wygląda jakby miała zaczątek grzyba, pewnie jestem przewrażliwiona ;)
Awatar użytkownika
Pulpecja
Moderator globalny
Posty: 1172
Rejestracja: 23 lip 2013, 9:23
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: Pulpecja »

Śliczne świniaczki! I małe i duże :love: , chociaż szkoda, że żaden maluszek nie jest podobny do tatusia.
Cudownie, że wszystko dobrze się skończyło.
Ja wstawiam zdjęcia przez editer. pl http://www.editer.pl/ i (odpukać, nic mi na razie nie poginęło, mimo że nie jestem tam zarejestrowana.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: porcella »

Trzymają się z googla/picasy, ale rownie dobrze z fotosika - do 100 zdjęć na koncie bezpłatnym, a płatne kosztuje 20 zł rocznie i chyba jest bez ograniczeń ilościowych.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Ramireza

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: Ramireza »

Samiczka zawsze miała taki dwukolorowy pyziol, więc to raczej nie grzyb, ale będę się przyglądać. Martwi mnie najmniejsza świnka, jest bardzo malutka, ważyła tylko 55 gr. a jeszcze jeden spadła wczoraj :( . O ile w pierwszej dobie nie było dużej różnicy między rodzeństwem, to teraz pozostała dwójka zrobiła się bardzo ekspansywna i malutka już za nimi nie nadąża. Przy cycusiu też są pierwsi i ta już nie ma szans się dopchać. Od wczoraj dokarmiam ją mlekiem dla kociąt. Zdaje się, że po każdej kropli trochę się wzmacnia.
Ps. Może dobrze, że żadna nie jest podobna do taty, bo to nadzwyczaj energetyczna świnka. Czasem myślę, że jest bardzo blisko spokrewniona z chomikiem ;)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: martuś »

W pierwszej dobie spadek wagi jest normalny. Później już nie. Skoro jest najmniejsza to faktycznie musisz zacząć dokarmiać. Ewentualnie wyciągaj mamusię z maluszkiem na kolana a jak bąbel się naje to wtedy odłóż do klatki. Nie wiem czy matka na takie coś pozwoli bo tamta dwójka maluchów będzie piszczała ale możesz spróbować. Jakby co to jest też specjalny preparat mlekozastępny dla świnek z marummoto (podzwoń po wetach w Poznaniu może ktoś ma) a jak nie to tutaj możesz zamówić http://www.super-swistak.pl/443,marumot ... e-50g.html
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Anulka1602

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: Anulka1602 »

Moja ciastka była najmniejsza wagowo i też ciężko było jej się dopchać do cycka i nieraz brałam Łatulkę i dostawiałam ciastkę do cyca by sobie dojadła. Łatulka nie miała nic przeciwko takiemu dokarmianiu. Tylko moja Łatka to taka milusińska klucha która na wszystko się zgadza :love:
Możesz też dodać do karmy płatki owsiane górskie na podtuczenie-u mnie mamusia i maluszki chętnie jadły.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: kimera »

Mleko od Marumoto przydaje się tylko wtedy, jeśli nie ma w ogóle dostępu do mleka świnki, i warto je podawać tylko w ciągu pierwszych 24 h po narodzinach. Do dokarmiania już nie warto podawać, ponieważ jego największą zaletą jest siara, czyli specjalne pierwsze mleko zawierające przeciwciała. Poza siarą "mleko" od Marumoto składa się z mleka sojowego. Starsze oseski można dokarmiać normalnym pokarmem roślinnym albo karmą ratunkową.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”