Roczna świnka w ciąży!!!

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
Ramireza

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: Ramireza »

O dzięki Wam :buzki: Napiszę
Ramireza

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: Ramireza »

No więc, świntuszki skończyły dziś 2 tygodnie. Rozwijają się wszystkie super i zachowują jak rozrzucone piłeczki, ale zaczynam się niepokoić samczykiem. Nie wiem, czy już nie powinnam go rozdzielic, bo zaczyna śpiewać i wskakiwać na siostrzyczki. Z drugiej strony ma dopiero 2 tygodnie, pije jeszcze mleczko i razem z rodzeństwem śpi szukając ciepła. Mysle, że to są takie pierwsze przechwałki, ale bardzo się boję, żeby znów nie było żadnej wpadki.Czy takie maleństwo może być już "niebezpieczne"? Widać, że malec potrzebuje jeszcze cycka i rodzeństwa, więc naprawdę nie wiem co myśleć o tych zalotach.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: porcella »

Mama go odstawi, kiedy uzna za stosowne - zwykle jest to 3-4 tygodnie po porodzie. Odstawi wszystkie, czasami dość brutalnie (skubie po tyłkach), albo tylko ucieka na domek i kładzie się tak, żeby nie pozwolić na ssanie. Od tej pory dzieci są mniej więcej dorosłe tzn z samiczkami mama się może zaprzyjaźnić, przytulać itd - zależy od charakterów, samczyka niestety należy odseparować. Niestety, bo będzie nieszczęśliwy, więc trzeba szybko szukać mu towarzysza... On jeszcze wtedy na 95% nie jest płodny, ale te 5% może czasami wystarczyć...
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Ramireza

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: Ramireza »

No właśnie też liczyłam te 3-4 tygodnie a ten maluch już zaczyna świrować :roll:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: porcella »

Wypróbowuje swoje umiejętności :-) To samczyk w 100%?
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Ramireza

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: Ramireza »

Wg mnie na 100% jest chłopak i dwie mniejsze dziewczyny. Po wyrolowaniu w zoologicznym trochę się douczylam :D Zachowuje się zresztą jak prawdziwy chlopak :lol: Tylko tak jak czytałam to 3-4 tygodnie mogą być spokojne razem a ten już teraz zaczyna molestować siostry. Trochę mnie to przeraza, nie wiem czy już tego brzdąca mam oddzielić, czy to takie tylko zabawy :redface:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: porcella »

Dopóki matka karmi - nie rozdzielaj
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Ramireza

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: Ramireza »

Oby z tego molestowania sióstr nic nie wyszło :? Ale przecież dopiero co się gluty urodziły :shock:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: porcella »

Bez przesady, świnki trenują też zachowania charakterystyczne dla swojej płci :-) a samiczki, jak mają rujke, to też turkoczą i włażą na siebie, więc to nie do końca wzorzec płciowy. Myślę, że możesz jeszcze przez jakiś tydzień spać spokojnie. W razie czego - zwal na mnie ;-)
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12499
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Roczna świnka w ciąży!!!

Post autor: Cynthia »

Sióstr nie zapyli, prędzej mamusię, ale nigdy nie zdarzyło mi się oddzielać samców wcześniej niż na 24 dzień. Zwykle około 30.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”