Ranki na pupie.

Grzybice, świerzb, wszoły, łupież, inne problemy;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Porcusminimalis

Ranki na pupie.

Post autor: Porcusminimalis »

Jestem właścicielem dwóch świnek morski (samiczki) - starszej Chrumci i młodszej Nutki. Chrumcia ma powyżej roku, a Nutka rok skończy we wrześniu. Jakiś czas temu zauważyliśmy na zadku Chrumci rankę, ranka została przemyta Octeniseptem i zaczęła się goić, niestety dziś rano pojawiła się nowa ranka. Skaleczenie nie ropieje, ale włoski były mocno sklejone strupkami. Chruma z tego co widać jest dominującą świnką i raczej Nuta się jej słucha, więc raczej nie sądzę, żeby mała gryzła Chrumę. Nie bardzo też wiem, gdzie mogłaby się tak kaleczyć. Czyżby sama się gryzła? Sierść ma ogólnie zdrową i ładną, żadnych innych odstępstw od normy nie zauważyłem. Jakie może być pochodzenie tych ranek?
MEMOrySTICKer

Re: Ranki na pupie.

Post autor: MEMOrySTICKer »

Może wstaw zdjęcie? Czy nowa ranka jest w tym samym miejscu, co wcześniejsza? Czy jest ropa?
Porcusminimalis

Re: Ranki na pupie.

Post autor: Porcusminimalis »

Sprawa już chyba nieaktualna, byliśmy w poniedziałek w przychodni weterynaryjnej i pani doktor nie stwierdziła niczego specjalnego. Chyba zranienie mechaniczne. Na wszelki wypadek obie świnki dostały środek przeciwpasożytniczy i mamy przemywać Chrumci rankę Octenisptem. Ranka czysta bez ropy, tylko wciąż nie wiem skąd to się właściwie wzięło. Na wszelki wypadek sprawdziliśmy otoczenie świnek. Mam nadzieję, że się to bez problemu wygoi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy skórne”