3 labiki na grudzień (Piaseczno) - DT Aussie

Tutaj koordynujemy działania związane z ratowaniem świnek z laboratoriów.

Moderatorzy: porcella, pucka69

Awatar użytkownika
Aussie.
Posty: 1085
Rejestracja: 20 paź 2015, 17:06
Miejscowość: Olsztynek
Kontakt:

Re: 3 labiki na grudzień (Piaseczno) - już w tdt

Post autor: Aussie. »

Napisała mi, że będzie w Wesołej i na Gocławiu. Wyjezdża po południu ale dowiem się co to konkretnie znaczy :D.
Już w DS: Salsa, Rumba, Mamba, Samba, Mała Mi, Panna Migotka, Elwirka, Frania, Lazio, Milky, Poziomka, Marysia +41
Za TM: Pestka [*] Płatek [*] Eklerka [*]
Zapraszam do nas:
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: 3 labiki na grudzień (Piaseczno) - już w tdt

Post autor: porcella »

Wesoła odpada, Gocław jak najbardziej, poproszę o szczegóły...

Larry zdarł sobie strup z nosa, wygląda, jakby go koledzy stłukli... :glowawmur:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: 3 labiki na grudzień (Piaseczno) - DT Aussie

Post autor: porcella »

Pojechali luksusowo białą limuzyną combi z Panią Dominiką no i w towarzystwie championki międzynarodowej rasy spaniel - widziałam - prześliczna!
Aussie już się doczekac nie może, biedna, nie wie, co ją czeka :102: Trzy szalone myszy, na szczęście są to myszy tłuściejące :-)

@Aussie, tak serio, to uważaj na tego grzyba, raczej używaj rękawiczek, no i jeszcze jedno, oni mają intensywny zapach moczu, to powinno minąć za jakiś tydzień - 10 dni, myślę, że to zapach stresu, bo laby zawsze tak mają...

Pomiziaj smarkaczy - każdy jest inny i z innego powodu budzi sympatię.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Aussie.
Posty: 1085
Rejestracja: 20 paź 2015, 17:06
Miejscowość: Olsztynek
Kontakt:

Re: 3 labiki na grudzień (Piaseczno) - DT Aussie

Post autor: Aussie. »

Odebrałam myszorki, wpuściłam do klatki, potem od razu ręce umyłam. Zapaliłam im lampkę nocną i wyszłam z pokoju, niech sobie spokojnie odetchną. Myślę, że przyjazne gaworzenie mojej trójki na wybiegu obok pomoże im się rozluźnić :). Za kilka dni porobię chłopcom zdjęcia i założę wątek :).
Już w DS: Salsa, Rumba, Mamba, Samba, Mała Mi, Panna Migotka, Elwirka, Frania, Lazio, Milky, Poziomka, Marysia +41
Za TM: Pestka [*] Płatek [*] Eklerka [*]
Zapraszam do nas:
Obrazek
boe22

Re: 3 labiki na grudzień (Piaseczno) - już w tdt

Post autor: boe22 »

[quote="porcella"]
Obrazek
Ale mnie mordujecie tymi fotami! Piękna świnia! Gdyby nie to, że mam komplet- brałabym bez zastanowienia! Śliczności!
Awatar użytkownika
Aussie.
Posty: 1085
Rejestracja: 20 paź 2015, 17:06
Miejscowość: Olsztynek
Kontakt:

Re: 3 labiki na grudzień (Piaseczno) - DT Aussie

Post autor: Aussie. »

Ej a powiedzcie mi, to czasem nie miało być tak, że polabo mają mieć imiona związane z roślinnością? Czy ja coś źle pamiętam :redface:
Już w DS: Salsa, Rumba, Mamba, Samba, Mała Mi, Panna Migotka, Elwirka, Frania, Lazio, Milky, Poziomka, Marysia +41
Za TM: Pestka [*] Płatek [*] Eklerka [*]
Zapraszam do nas:
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: 3 labiki na grudzień (Piaseczno) - DT Aussie

Post autor: porcella »

Było, owszem, ale jakoś sie nie spodobało za bardzo, no i nie zawsze masz pod ręką wikipedię :-) Tak serio, to chłopaków nazwał Lucus, który ich odbierał, należy mu się ten honor w końcu, ;-) ja tylko zmieniłam Łatka na Larrego, bo Łatków było już siedmiu...
W sumie chodzi o to, żeby imię dobrze leżało na śwince, zresztą, umówmy się - w DS zwykle i tak zmieniają.
I podziękuj Dominice!

Cieszę się, że dojechali, napisz później, jak nos Larrego, bo strupol jak byk.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Aussie.
Posty: 1085
Rejestracja: 20 paź 2015, 17:06
Miejscowość: Olsztynek
Kontakt:

Re: 3 labiki na grudzień (Piaseczno) - DT Aussie

Post autor: Aussie. »

Dominice odwdzięczę się sesją zdjęciową jednego z jej psów :D.
Będę ich oglądać jutro :). Pytam o imiona bo mam ostatnio wenę. Urodził nam się miot pięknych Aussie, jeden piesek i pięć suczek: Zmyłka, Zajawka, Zagrywka, Zagwozdka, Zagadka i Zawodnik :D. Dla chłopców miałabym na przykład Kminek, Tymianek i Lubczyk albo Nagietek, Rumianek i Fiołek.
Już w DS: Salsa, Rumba, Mamba, Samba, Mała Mi, Panna Migotka, Elwirka, Frania, Lazio, Milky, Poziomka, Marysia +41
Za TM: Pestka [*] Płatek [*] Eklerka [*]
Zapraszam do nas:
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: 3 labiki na grudzień (Piaseczno) - DT Aussie

Post autor: porcella »

Świetny zestaw dla psiaków! Bardzo mi się podobają. No ale nowy wlaściciel i tak nazwie po swojemu, prawda? No czasami zostawi. To tak samo, jak ze świnkami. Imię tymczasowe jest tymczasowe. Mogliby się nazywać L-53, L-54, L-55, ale to jakoś niehalo by było, prawda?

I tak nazywamy ich wedle uznania, mogą być dzióbkami, myszkami, szczureczkami (na razie :-)) ale nie zmieniaj, proszę - są zarejestrowani w ten sposób i u nas i w lecznicy, trzeba by kombinować.
No i zawsze trzeba włączyć Szukajkę, żeby sprawdzić, czy imiona się nie powtarzają, a w tym przypadku:
Kminek był wiele lat u Miłośniczki, a dalej cytuję z wątku numerkowego: 2503.Tymianek.samiec(synek Miętki), 234/11/2011.Lubczyk.samczyk.paula82, Nagietka nie było, 250/02/2012.Rumianek.samczyk.kimera, Fiołki dwa były nawet w dodatku róznej płci: 2049.Fiołek(ciemne łapki).samiec.polabo.Natalinka i 1545.Fiołek.samiczka.sempreverde/DT i jeszcze byla 831 Fiołek, córka Eli, DS bziki2...
Tak, że widzisz sama jak to z imionami przy prawie 4 tysiącach świnek :idontknow:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Aussie.
Posty: 1085
Rejestracja: 20 paź 2015, 17:06
Miejscowość: Olsztynek
Kontakt:

Re: 3 labiki na grudzień (Piaseczno) - DT Aussie

Post autor: Aussie. »

To takie przyklady tylko były, pomyslów w głowie tysiąc, zmieniać nie będę ale osobiscie lubię imiona, dla zwierzat, które coś konkretnie znaczą :).

Melduję, że wieczorną partię leków podałam Larry bardzo dzielnie i cierpliwie znosi wszelkie zabiegi, po ponad 20 minutach u mnie na kolanach oczka były znacznie mniej wyłupiaste :D.

Jagoda ma rujkę więc dziwne rzeczy się dzieją na wybiegu. Raz Ona chodzi za Grzebykiem, raz On za nią, kręcą tyłkami, gadają, chodzą w kółko i z dołu na górę i z góry na dół. Mają tajemniczą widownie składającą się z trzech świnkomyszek. Wydaje mi się, że takie atrakcje za kratką pozwoliły poczuć im się swobodniej, zaczęli kręcić się po klatce, zjedli nawet marchewkę i ciutkę ziół, piją wodę i skubią sianko, a Ambroży nawet strzelił zadkiem w pewnym momencie co w mojej ocenie było nieśmialym początkiem rasowego popkorningu :D.
Już w DS: Salsa, Rumba, Mamba, Samba, Mała Mi, Panna Migotka, Elwirka, Frania, Lazio, Milky, Poziomka, Marysia +41
Za TM: Pestka [*] Płatek [*] Eklerka [*]
Zapraszam do nas:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laboświnki”