Gorące i czerwone uszy

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
cieplak

Gorące i czerwone uszy

Post autor: cieplak »

Hej,

Zauważyłam od ponad 2 tygodni, iż jeden mój Prosiak ma czerwone i gorące ucho - rozpoznaje to po jednym, gdyż tylko jedno ma różowe. Pierwszy raz widziałam to w dniu kiedy stadko powiększyło się o trzecią świnkę (właśnie ponad 2 tyg. temu). Stwierdziłam, że to pewnie emocje związane z tym. Po jakimś czasie znów wróciło to swojego różowego ciepłego stanu.

Wczoraj i dzisiaj znów zauważyłam taki symptom i zastanawiam się czy to faktycznie z emocji czy może przeziębienie? Może wciąż emocjonuje się nowym kolegą i zmianami w klatce (nowe polarkowe mebelki).

Niestety nie mogłam znaleźć informacji na ten temat w Internecie, będę wdzięczna o poradę :)

Cieplak
Awatar użytkownika
Fikus.i.Max
Posty: 502
Rejestracja: 29 cze 2016, 7:53
Miejscowość: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gorące i czerwone uszy

Post autor: Fikus.i.Max »

Miałam tymczaska z takimi delikatnymi uszkami, pytałam pani weterynarz o właśnie takie zaczerwienienia. Powiedziała, że najczęściej dzieje się tak, gdy prosiak jest podekscytowany, zestresowany itd. lub gdy jest mu gorąco.
Co do tego, że jest ciepłe- nie uważam, aby było to niepokojące, świnki mają normalnie wyższą temperaturę niż człowiek, a do tego my często mamy ręce zziębnięte, dlatego uszka mogą się wydawać gorące ;) . O ile prosiak ma apetyt, biega normalnie, a uszy nie "parzą", sądzę, że nie ma powodów do zmartwień.
U mnie: bez świnek :cry:
Za TM Fifi, Max, Antoś, Fikuś :candle:

Do adopcji:
Zbyt często mnie tu nie ma, ale na PW i maile odpowiadam.
cieplak

Re: Gorące i czerwone uszy

Post autor: cieplak »

Bardzo Ci dziękuję za pomoc, wolałam się upewnić nim wzięłabym Williama do weta i dodatkowy stres dla Prosiaka.

:świnka1:
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Gorące i czerwone uszy

Post autor: martuś »

Czerwone ucho jest związane z większą ilością krwi w naczyniach w danym momencie. Tak jak Fikus.i.Max napisała - może to być od przegrzania (wtedy organizm szybciej się ochładza), stresu, ekscytacji. Podobnie jest u nas. Jak jest nam gorąco lub jesteśmy po większym wysiłku fizycznym to żyły na rękach są bardziej widoczne i czasami czujemy takie "pulsowanie" w głowie.
U mnie z trzech świnek tylko jedna miała różowe ucho (w dodatku jedno a nie obydwa). Czasami bywało bardziej czerwone ale zawsze to było związane ze spaniem w norce lub pod kołdrą/kocem. Po wyjściu i ochłodzeniu kolor zmieniał się na różowy.
Świniaczka obserwuj (albo przejdź się z nim do weta) bo może mieć też zapalenie ucha którego na razie nie pokazuje.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”