Esma, Petronelka i Tarzan

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Potargana
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2016, 15:44
Miejscowość: Lublin
Kontakt:

Esma, Petronelka i Tarzan

Post autor: Potargana »

Nadeszła pora żebyśmy i my się przedstawiły,
a więc: Witamy! :świnka1:

Esma(ze mną od 29.11.2017)Wcześniejszy wątek Esmy:
http://forum.swinkimorskie.eu/viewtopic.php?f=98&t=7813
Esia jest świnką adoptowaną z SPŚM ( serdecznie dziękuję zwierzur za zaufanie :) ) Pokochały się z Misią od pierwszego wejrzenia. Łączenie dziewczyn było czystą przyjemnością. Razem jedzą,odpoczywają i gadają (zwłaszcza w nocy ) Esma jest bardzo ciekawska, bez skrępowania biega za Misią po całym pokoju,a dzisiaj pierwszy raz wzięła jedzenie z ręki. Na kolankach leży spokojnie, ale widać, że jeszcze troszkę się stresuje ( mam nadzieję, że niedługo przestanie się bać i w pełni mi zaufa).

Ed.30.09.2018
Esma po prawie roku ze mną jest bardzo przytulaśną kluchą, uwielbia wylegiwać się na kolanach. Najlepiej odpoczywa jej się na łóżku na stosie pościeli.Na swój punkt obserwacyjny wybrała dywanik pod krzesłem, skąd ma idealny widok na cały pokój. Przychodzi kiedy się ją woła. Jest świnką operową, głosu mogłaby jej pozazdrościć niejedna śpiewaczka. Eśki po prostu nie da się nie usłyszeć . "Troszkę" jej się urosło i obecnie jest największą z moich świnek (waży lekko ponad kilogram). Rozstawia pozostałe świnki po kątach i zdecydowanie rządzi w tym stadzie, chociaż nie wiadomo czy Misia zdaje sobie z tego sprawę....

Nowy opis nowa ja
Obrazek
Obrazek

Tarzan(ze mną od 11.06.2022) Wcześniejszy wątek Tarzana viewtopic.php?f=12&t=11553
Tarzan dołączył do Esmy po śmierci Misi. W trakcie łączenia na zmianę spał i kwikał z dziewczynami. Jest przeuroczym samczykiem
Obrazek

Petronelka (ze mną od 11.06.2022) Wcześniejszy wątek Petronelki viewtopic.php?f=62&t=11677
Petronelka zastąpiła poprzednią towarzyszkę Tarzana, która w dzień wyjazdu do domu się pochorowała. Jest bardzo miłą, przyjazną świnką i uwielbia się przytulać. Nie kłóci się z pozostałymi świnkami. Razem z Tarzanem i Esmą tworzą zgrane stado :D
Obrazek

Misia ['] ( ze mną od 02.12.2016 - 31.05.2022)
Kupiona w sklepie zoologicznym jako kilkutygodniowa kuleczka, od razu skradła moje serce.Bardzo przytulaśna świnka, która potrafi pokazać kto tu rządzi. Uwielbia wylegiwać się na wszystkim co miękkie, lubi też być miziana; rozkłada się wtedy jak dorodny naleśnik. Jest niezwykle proludzka, szuka kontaktu z człowiekiem, najlepiej czuje się na kolankach . Miśka jest zdecydowanie świnką, która nie lubi samotności, klatka służy jej tylko jako kuchnia, większość dnia spędza biegając po pokoju.

Ed.30.09.2018
Misia dalej jest miziastą Miśką. Żyje jakby w innym wymiarze, zainteresowana jest tylko jedzeniem i odpoczynkiem. Nie zauważyła nawet kiedy stado jej się powiększyło, a władzę przejęła Esma Dostojnie kroczy po pokoju jedynie po to by zmienić miejsce wyleżu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Śnieżka za TM['] (ze mną od 26.09.2018-18.08.2021)
Śnieżka znudziła się dotychczasowej opiekunce, która chciała ją wyrzucić. Dostałam we wtorek wiadomość od koleżanki,że wraz z siostrą mają czas do środy na znalezienie domu,inaczej wylądują na ulicy. Siostra Śniegusi trafiła do rodziny z chłopcem, który bardzo chciał świnkę, została Śnieżka. Decyzja była szybka- biorę świnkę, może mama nie każe mi się od razu wyprowadzać do piwnicy :lol: . W środę po południu świnka już była u mnie, w czwartek odwiedziła pana doktora, a w sobotę zapoznała się z dużymi świnkami. Jest kochanym, pociesznym, małym(tylko 580g ) kudłaczem. Najbardziej energiczna, czasem zaczepia Esmę, a następnie przed nią ucieka. Nie boi się człowieka, lubi być głaskana i w klatce i na kolanach.


Taka jestem piękna
Obrazek
Obrazek

Tak sobie dzisiaj dziewczyny jadły śniadanie
Obrazek
Obrazek

Esma przemieszcza się z prędkością światła, dlatego zamieszczam Esika "w biegu"
Obrazek

Obrazek
"Miśka daj buziaka"
Obrazek

I na koniec trochę wspomnień, oto mała Misia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiamy i zapraszamy do czytania :)
Ostatnio zmieniony 12 cze 2022, 13:53 przez Potargana, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
urszula1108
Posty: 3209
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:01
Miejscowość: Nadolice Wlk/Wrocław
Kontakt:

Re: Misia i Esma

Post autor: urszula1108 »

Zgodnie z zapowiedzią, melduję się na wątku. Tylko zdjęć nie widać :(
Obrazek
Potargana
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2016, 15:44
Miejscowość: Lublin
Kontakt:

Re: Misia i Esma

Post autor: Potargana »

Poprawiłam. :)
Awatar użytkownika
urszula1108
Posty: 3209
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:01
Miejscowość: Nadolice Wlk/Wrocław
Kontakt:

Re: Misia i Esma

Post autor: urszula1108 »

:love:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9996
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Misia i Esma

Post autor: Dzima »

Witamy!
Fajnie, że sprawiłaś Misi koleżankę...na pewno była spragniona towarzystwa, że łączenie poszło tak sprawnie :ok:
Ślicznie razem wyglądają :love:
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Misia i Esma

Post autor: zwierzur »

@ Potargana, witaj w świecie "zaświnionych"! Dziewczyny, jak widzę, dobrały się idealnie... :love:
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Misia i Esma

Post autor: porcella »

Esma, jak wyrosła! Labisia slodka! Cudownie, że znalazła taką zgodną koleżankę! Witamy obie dziewczynki i ich Opiekunkę :buzki:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Potargana
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2016, 15:44
Miejscowość: Lublin
Kontakt:

Re: Misia i Esma

Post autor: Potargana »

Witamy,
Esiunia chyba się już u nas zadomowiła na dobre :D . Tak się dzisiaj ładnie przytulała na kolankach. Widać w tym niemały wkład "nauczycielki" Misi ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziewczyny dostały nowe posłanka, chyba im się podobają
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Siula
Posty: 3998
Rejestracja: 26 kwie 2015, 21:21
Miejscowość: Tarnowo Podgóne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Misia i Esma

Post autor: Siula »

Cudne dziewczynki :love:, moja Misia też uwielbia biegać po mieszkaniu. Widać Misie tak mają :lol:
Awatar użytkownika
urszula1108
Posty: 3209
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:01
Miejscowość: Nadolice Wlk/Wrocław
Kontakt:

Re: Misia i Esma

Post autor: urszula1108 »

Cudne :love:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”