suszone oraz świeże zioła :dziewanna,stokrotka,

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
pretty woman

suszone oraz świeże zioła :dziewanna,stokrotka,

Post autor: pretty woman »

owoc aronii,liście i kwiat lipy,karczoch,jeżówka purpurowa,liście borówki,ziele fiołka,korzeń pokrzywy,liście morwy białej ,oraz głóg:liście;kwiat;gałązki ;owoc
oraz gałązki tych drzew:leszczyna,wierzba,brzoza ponieważ ja wiem tylko że można dawać gałązki gruszy i jabłoni a u mnie za domem rosną te drzewa które wymieniłam i zastanawiam się czy moim świnkom nic by nie było gdybym zerwała i dała im takie świeże gałązki


:love:
ilona__wwy

Re: suszone oraz świeże zioła :dziewanna,stokrotka,

Post autor: ilona__wwy »

Co do tych ziółek to niekażda świnka je lubi, nie wszystkie tez lubia gałązki. Ja tam daję mojej na spróbowanie rózne zióła i pierwsza reakcja to wąhanie i czasem weżmie do pyska ale nie zje dopiero po jakimś czasie się skusi albo weżmie i wyrzuci :lol: Gałązki brzozy obgryza ale jak ktos je trzyma cwaniara :D Korzonków nie jadła ale jak jej trzymałam to sobie pochrupała a jak leży to tego nie tknie. Z owocami to nie za wiele, choc moja to i tak żadnych nie tknie tylko warzywa i to też wybrzydza bo tylko pare gatunków je. Mały kawałek ziółek na spróbowanie jestem za :ok: Z kapuścianymi to nie za duzo bo będzie brzusio bolał - tak jak u mie. Duzo swiezego równa sie biegunka. Także nie przesadzać ze świeżym. Moja miała rozleguglowane jelita bo jej mama ciągle sałatę dawała.
lukoc95

Re: suszone oraz świeże zioła :dziewanna,stokrotka,

Post autor: lukoc95 »

Nie chciałem zakładać nowego tematu, a od pewnego czasu ciągle siedzi mi w głowie jedna myśl. Mianowicie czy małe kolce obecne na liściach i ogonkach liściowych maliny, czy jeżyny nie zaszkodzą śwince morskiej? (czy nie uszkodzą jamy ustnej lub którejś części układu pokarmowego).
Hani@

Re: suszone oraz świeże zioła :dziewanna,stokrotka,

Post autor: Hani@ »

Kolce sa dokladnie mielone/ miazdzone przez zeby trzonowe. To my ludzie mamy z tym problem, swinki nie. Jezyny sa swietnym urozmaiceniem diety swinki przez caly rok, nawet w zimie mozna zbierac zielone liscie. Moje dostaja tez rozne gatunki ostow, bardzo je lubia.
lukoc95

Re: suszone oraz świeże zioła :dziewanna,stokrotka,

Post autor: lukoc95 »

Ok, bardzo dziękuję za odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
katia
Posty: 223
Rejestracja: 10 mar 2018, 20:48
Miejscowość: Ustroń
Kontakt:

Re: suszone oraz świeże zioła :dziewanna,stokrotka,

Post autor: katia »

A co z tą dziewanną w końcu? Mogą ją jest i jaką część ewentualnie?
Nasiała mi się w tym roku w ogrodzie i chętnie bym ją jakoś wykorzystała :mrgreen:
Czupi i Milka : viewtopic.php?f=55&t=8592
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”