Niska waga

Biegunki, zatwardzenia, wzdęcia, zapalenie jelit, nieprawidłowa waga;

Moderator: Dzima

Majka

Re: Niska waga

Post autor: Majka »

Zęby były oglądane, nie było zastrzeżeń
dokarmiac ja tylko karma czy moge zblendowac warzywa/owoce?
Awatar użytkownika
Chrumka
Moderator globalny
Posty: 2036
Rejestracja: 10 lip 2013, 7:56
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Praga Południe
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: Chrumka »

U mojej 8 - letniej Lusi wwyszły problemy z tarczycą ale ona je jak szalona... :idontknow: Też chudnie mimo dokarmiania nawet....
Majka

Re: Niska waga

Post autor: Majka »

Weterynarz każe przyjsc jutro dopiero, a świnka ma w kącikach ust czerwone sprawdzał zęby niby ale moze tylko siekacze do tego taki małe postrzępione kupki ale wiecej niz dwie nie wiem czy było czyli zjadła bardzo bardzo malo,
edit dzwonie znowu a ten ciagle zeby jutro przyjechac.. :nie_powiem:
Awatar użytkownika
habibi
Posty: 40
Rejestracja: 09 maja 2017, 18:21
Miejscowość: Reda
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: habibi »

w jakim tempie świnki do pierwszego roku powinny przybierać na wadze? Moje maja obecnie niecałe 4 miesiące i zauważyłam że znacznie wolniej zaczęły przybierać, czy to normalne?
Anulka1602

Re: Niska waga

Post autor: Anulka1602 »

Ważysz je regularnie? Ile obecnie ważą?
Awatar użytkownika
habibi
Posty: 40
Rejestracja: 09 maja 2017, 18:21
Miejscowość: Reda
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: habibi »

Sprawdzamy wagę raz w tygoniu. Obecnie 577 i 622
Anulka1602

Re: Niska waga

Post autor: Anulka1602 »

Myślę że nie masz się czym martwić bo mają dobrą wagę. Moje maluchy mają 4,5miesiąca i ważą 881gram i 925gram ale to obżartuchy a poza tym będą duże po tatusiu.
Awatar użytkownika
habibi
Posty: 40
Rejestracja: 09 maja 2017, 18:21
Miejscowość: Reda
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: habibi »

ok, dzieki :) czyli jak będzie jakis tydzień bez przyrostu wagi to nie popadać w panikę :lol:
Anulka1602

Re: Niska waga

Post autor: Anulka1602 »

Jeśli świnki są aktywne,normalnie jedzą i mają dużo ruchu to nie ma powodów do zmartwień. Gdyby chudły,były osowiałe,miały matowe i nastroszone futerko i nie jadły to wtedy wizyta u weta wskazana. U mnie maluszki też miały raz albo dwa mniejszy przyrost wagi ale wszystko jest ok i są okazem zdrowia :buzki:
Awatar użytkownika
Zuzia&Władzia
Posty: 136
Rejestracja: 03 wrz 2017, 14:21
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: Zuzia&Władzia »

Może ja się podepnę do tego tematu ,żeby nie zakładać nowego.
Nie mam zielonego pojęcia w jakim wieku jest moja Zuzia. W połowie sierpnia pani w zoologicznym ,z którego ją wzięłam przekazała mi tylko bardzo istotną i szczegółową informację - "nie więcej niż pół roku" :? O nią się najmniej jednak martwię bo wydaje się tłuścioszkiem :D a przez ostatnie dwa tygodnie przytyła 90 g. Teraz waży prawie 800.
Dwie młodsze to jednak straszne kruszynki mimo ,że jedzą za 10 świnek. Je wzięłam od ludzi a nie ze sklepu i możliwe ,że oszukali mnie co do wieku bo:
Władzia według tego co powiedział mi pan co ją oddawał ma teraz jakieś 3,5 miesiąca i waży 458g - przyrost przez ostatnie dwa tygodnie to dokładnie 59g. Wcześniej jej nie ważyłam bo nie miałam na czym. Wydaje się ,że urosła u nas dużo ale tak naprawdę jak ją biorę na ręce to jest to kupka włosów z chomikiem pod spodem.
Frania według pani ,od której ją wzięłam ma na chwilę obecną 3 miesiące i waży 357 - przyrost w ciągu dwóch tygodni 57g. Mąż mówi ,że wygląda jak myszka a nie świnka.
Czy moje dwie małolaty nie są za małe? Jeśli tak to czym je podtuczyć?
:świnka1: :świnka1: :świnka1: :świnka1: :świnka1:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ pokarmowy”