Niska waga

Biegunki, zatwardzenia, wzdęcia, zapalenie jelit, nieprawidłowa waga;

Moderator: Dzima

Prosiakowo
Posty: 447
Rejestracja: 22 maja 2014, 12:26
Miejscowość: Puck
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: Prosiakowo »

Pociąg trochę mnie oszukał, bo na jedzenie się rzucał, ale nie jadł. Widać, że jest głodny, ale z jakichś powodów nie może jeść. Poszłam z nim do specjalisty, który stwierdził infekcję jamy gębowej. Dostał antybiotyk, glukozę, sól fizjologiczną. Mylące też jest to, że zwierzak lata po klatce jak szalony, energii mu nie brakuje.
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: Pandorzaste »

Pomoc znowu potrzebna :/. Niestety świnek mi zaczął chudnąć w oczach. Skinka, Gajka. Zachowuje się normalnie, apetyt jej dopisuje, widać, że sucha karma jej nie odpowiada, ale w sumie zje (CC), je płatki owsiane, ale niestety waga idzie w dół. Niby powoli, ale zdecydowanie w dół. W ciągu miesiąca waga jej spadła z 848 gram do 834 gram :| . Niby nie jest to wielka tragedia, ale jednak jest źle. Tragedią jest to, że jesteśmy w lipcu finansowo uziemieni. Już nie mamy od kogo pożyczać, zadłużyliśmy się na dodatkowe kilka tysięcy od znajomych żeby jakoś się przeprowadzić, no ale niestety mamy miesiąc przerwy pomiędzy wypłatami, bo nowa praca. Wypłata będzie dopiero 10 sierpnia (mam nadzieję, ze 8, ale pewnie wieczorem jak na złość) i zostanie z niej nam może 200 zeta. Nie mam pojęcia, czy tyle wystarczy na zbadanie jednej świnki, w krk liczyli sobie za jedną wizytę z 350 zeta :/. Pomysły jak mogę pomóc śwince bez wydawania masy pieniędzy, bo nie stać nas nawet na jedzenie dla nas (świnki mają, spokojnie)?
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Skoro pomimo tuczących pokarmów świnka spada z wagi to ja bym sprawdziła tarczycę. Ale niestety to kosztowna sprawa. :idontknow:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: Pandorzaste »

Tej tarczycy boję się potwornie, bo to jak wyrok :(. Miałabym drugiego chorego maluszka? Ani jedna ani druga nie ma roku, a jedna jest bardzo ciężko chora i dwa razy ledwie przed śmiercią odratowana :/.
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Świnki leczone na tarczycę wiodą często normalne życie. Chudnięcie może być związane z różnymi chorobami, np. z sercem, przede wszystkim jest to objaw, którego lepiej nie bagatelizować. Swoją drogą - świnka może chudnąć przez te upały.
Obrazek
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: sosnowa »

To nie jest jeszcze taka duża różnica w wadze. Może zacznij podawac probiotyk? Jakaś kandydoza się przyplątała?
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: Pandorzaste »

Probiotyk od dziś zaczęła dostawać, ale czekam jak na zbawienie na cholerną wypłatę. Trochę wpadliśmy, bo okazało się, że nie tylko mamy dwie świnie chore i do badań, ale jeszcze miejscowa pół dzika kotka na chwilę przed naszym przybyciem okociła się i jeden z maluchów ma chore oczko (mocno chore). Już nawet prosiłam kocie fundacje o pomoc, ale nic z tego nie wyszło, bo nie ma samochodu i nie ma jak zabrać kota do Gdańska. Abstrahując już od konieczności złapania małego dzikusa. Nikt z tutejszych nie wyda na kota złamanego grosza, bo panuje wiejskie podejście "jak jest, to jest, jak żyje to żyje, jak zdechnie to zdechnie". Nikt nie będzie prowadził takiego czegoś do weta, odrobaczał, zakładał książeczek czy inne szaleństwa, pfh. A przecież nie można ich oddać do adopcji nawet nie odrobaczonych ;__;.
Świnkom trzeba będzie zbadać tarczycę, bobki i enzymy wątrobowe, więc zaczynam się zastanawiać, jak dożyjemy września. Tyle dobrze, że prośki mimo wszystko zachowują się ok i wyglądają na bardzo zadowolone.
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Może wet pozwoli rozłożyć koszty na raty?
A próbowałaś w sprawie kotka dzwonić do fundacji Stawiamy na Łapy? Słyszałam o nich wiele dobrego. A jak problemy z okiem to może jeszcze Ja Pacze Sercem?
Obrazek
Majka

Re: Niska waga

Post autor: Majka »

Nie chcę zakładać nowego tematu napisze wiec tutaj.
Sprawa taka-7letnia świnka, bardzo straciła na wadze, normalnie wyczuwalne kostki, z niegdyś kilogramowej swinki w piórko. Wizyta u weta była, sądzi ze to kwestia wieku, dał zastrzyk na apetyt, dalej nie je. Nie wiem od kiedy ma dzielac. W piątek kazał przyjsc ponownie na nastepny. Zamówi jakiś zestaw witamin żeby dawać do tego. Od jutra bede karmić strzykawka bo niknie w oczach. Je chyba tyle, żeby jako tako przezyc..
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23048
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Niska waga

Post autor: porcella »

Obawiam się, że to rzeczywiście może być starość - czyli jakaś choroba, która od środka powoli wyniszcza, albo naturalne starzenie się organizmu, ale to by bylo wolniej. Jesli to jakieś raczysko, czy np. niedomaganie nerek, lub wątroby - powinno wyjść w badaniach krwi. Rtg? usg? Wszystko zalezy od mozliwości.
Ale pierwsza sprawa - zęby były oglądane? Może ma mostek?
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ pokarmowy”