Z jakiego materiału zrobić domek?

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

N_Kameleon

Z jakiego materiału zrobić domek?

Post autor: N_Kameleon »

Od jakiegoś czasu planuje zrobić coś dla mojej świnki, a akurat posiadam jeansowe rękawy. Wymysliłam, że mogłabym zrobić coś w stylu domko-tunelu. Ale zastanawiam się czy gdyby świnka go pogryzła coś mogłoby jej się stać? :świnka1:
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Z jakiego materiału zrobić domek?

Post autor: Bulletproof »

Materiału nie pogryzie ;) Tylko weź pod uwagę, że świnie sikają tam gdzie śpią, więc trzeba co kilka dni prać. Nie wiem czy mokry jeans nie będzie mocno śmierdział :/ A może w środku dać polar, z jeans na zewnątrz? Na pewno mniej się będą włosy czepiały do niego ;)
Chocolate Monster

Re: Z jakiego materiału zrobić domek?

Post autor: Chocolate Monster »

Czemu ma nie pogryźć?Mój Stefan[*] obgryzał materiał ze wszystkich legowisk itp ;)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23052
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Z jakiego materiału zrobić domek?

Post autor: porcella »

Większość świnek nie ogryza swoich polarowych i szmatkowych mebelków i norek. Polar jest najlepszy, bo łatwo się pierze i nie namaka, nawet zasiusiany robi wrażenie suchego :-) Oczywiście przez jakiś czas, potem trzeba uprać...
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Adimor

Re: Z jakiego materiału zrobić domek?

Post autor: Adimor »

Najlepiej domek wykonać z materiału trwałego. Kiedys zrobiłem domek z kartonu dla moich pociech i tygodnia nie przetrwał... :lol: Teraz mają drewniany.
Jaga123

Re: Z jakiego materiału zrobić domek?

Post autor: Jaga123 »

Moim zdaniem najlepszy materiał to plastik ze względu na trwałość. Z domowych dostępnym materiałów drewno, szybko i tanio można zrobić domek.
kuneg

Re: Z jakiego materiału zrobić domek?

Post autor: kuneg »

Zgadzam się z tym, że najbardziej higieniczny materiał, to plastik.
Proszę nie traktować tego, jak reklamy z mojego wątku sprzedażowego, ale dość łatwo jest zrobić domki z gotowych pojemników plastikowych. Trzeba tylko promocję w markecie upolować. Poniżej "moje" domki.
Obrazek
swinkikazika

Re: Z jakiego materiału zrobić domek?

Post autor: swinkikazika »

super pomysl z tymi pudelkami,
ale czasem nie trzeba jakos wejścia zabezpieczyć? jakas miekka pianka czy materialem? deskorolka elektryczna
Ostatnio zmieniony 01 mar 2018, 10:24 przez swinkikazika, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Z jakiego materiału zrobić domek?

Post autor: Bulletproof »

Takie domki są bardzo niebezpieczne, gdy świnka położy się przy wejściu. Dostęp tlenu jest minimalny i wszystko w środku po prostu kiśnie.. Ostatnio nawet był o nich post na międzynarodowym Cavy Savvy
kuneg

Re: Z jakiego materiału zrobić domek?

Post autor: kuneg »

Bulletproof pisze:Takie domki są bardzo niebezpieczne, gdy świnka położy się przy wejściu. Dostęp tlenu jest minimalny i wszystko w środku po prostu kiśnie.. Ostatnio nawet był o nich post na międzynarodowym Cavy Savvy
A od czego jest wiertło i wiertarka, żeby dorobić dziurki z każdej strony? Na moim zdjęciu tych dziurek po prostu nie widać, bo są z tyłu i po kilka w pokrywie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”