Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Bulletproof »

Jakie cudo!! :o Podziwiam za talent, wygląda naprawdę super
loriain

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: loriain »

Dziękujemy :redface: Pochwały należą się głównie Dużemu, mój był tylko ogólny pomysł i wykonanie zakupów (według listy), a to On już pół dnia piłował wiercił i wyklinał pod nosem :P Jedyne co zrobiłam to obcinałam siatkę :laugh: Pewnie jakby mi dał coś pomóc to i bym pomogła, ale skoro 'on sam' no to dobra, nie naciskam :laugh:
loriain

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: loriain »

Dziękujemy :redface: Pochwały należą się głównie Dużemu, mój był tylko ogólny pomysł i wykonanie zakupów (według listy), a to On już pół dnia piłował, wiercił i wyklinał pod nosem :P Jedyne co zrobiłam to obcinałam siatkę :laugh: Pewnie jakby mi dał coś pomóc to i bym pomogła, ale skoro 'on sam' no to dobra, nie naciskam :laugh:
Porcellus

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Porcellus »

Jakiś czas temu natknąłem się w sieci na zdjęcie wybiegów dla świnek zbudowanych w oparciu o plastikowe płotki ogrodowe. Jako, że koszt takich płotków jest niewielki, szybko zrobiłem prototyp. Moje wątpliwości budzi jednak wysokość płotka, który w najwyższym punkcie ma 30cm. Jeśli do tego dojdzie jeszcze w kuwecie ściółka i drybed, zrobi się jakieś 25cm. Czy to nie za mało? Tym bardziej, że zaraz za płotkiem robi się niebezpiecznie wysoko.
Obrazek
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Gaja »

Dla jednej świnki taki płotek będzie za niski ( wciągnie się po nim i przejdzie - wiem co piszę, bo mam jedną sprytną świnkę, która potrafi się wydostać przez metalowy wybieg o 5 cm wyższy ), a dla innej będzie ok. Zależy od zwierzaka. Pomysł fajny, ale może faktycznie, choćby ze względu na te schody obok, pomyśleć o podwyższeniu ogrodzenia.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Bulletproof »

Ja bym się bała klaść jakąkolwiek klatkę nad schodami, będzie popcorning, uderzą w bok klatki i zrzucą się ze schodów...
Porcellus

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Porcellus »

Faktycznie lepiej uważać, bo może akurat trafię na rozbrykaną ekipę? Dam płotek 10cm wyższy i jeszcze usztywnię go jakąś listwą, żeby się nie wyginał tak łatwo.
Dziękuję.
loriain

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: loriain »

Ja miałam mieć 30 cm ale skoro siatka była wyższa to zrobiliśmy jakieś 45... i to był dobry pomysł bo skaczą wyjątkowo wysoko moje paskudy. Też myślałam na początku o takim plotku ale jakoś nic nie mogłam fajnego znaleźć. A drewnianego bym nie dawała bo to gryzonie i piluja namiętnie co się da ;) no i trzeba pamiętać że sploszona swinia potrafi naprawdę szybko i gwałtownie biegać oraz wysoko skakać ;)
lubię

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: lubię »

Porcellus, koniecznie musi być wyżej, 30 cm zdrowa świnka potrafi przeskoczyć, jeśli będzie miała ochotę, a pokłócone prosiaki to i 45 potrafią przesadzić. Podobnie z demontowaniem - to jest jednak kilogram rozpędzonego ciałka + zęby i bardzo silna żuchwa. Normalnie nie żują wszystkiego jak szczury, ale jeśli ciekawość czy coś innego spowoduje chęć wyjścia, to będą wytrwale pracować, żeby to osiągnąć ;)
Porcellus

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Porcellus »

Wziąłem pod uwagę to co napisaliście, przemyślałem temat i zabrałem się do poprawek. W zasadzie została mi do zrobienia jedynie platforma na pięterko i mieszkanko dla świnek gotowe.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”