Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

loriain

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: loriain »

Ile cm ma teraz płotek? Trochę nadal przeraza mnie umiejscowienie klatki :?
Porcellus

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Porcellus »

40cm.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Bulletproof »

Ja też bym się nie odważyła, zwłaszcza te odległości między płotkami, no i oczywiście wielka przepaść za nimi :szczerbaty:
Chocolate Monster

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Chocolate Monster »

To trzeba szukać mało skocznych świń :102:
loriain

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: loriain »

Kiedy to nie znasz dnia ani godziny. Moja raczej naziemna Luna wykonała dziś bez rozpędu taki skok wzwyż że wyglądnela za ogrodzenie (które ma 45 cm) :laugh:
Awatar użytkownika
lunorek
Posty: 1273
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:58
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: lunorek »

Potwierdzam, mój prosiak rozwścieczony kolejnością karmienia sąsiadki jako pierwszej, a nie jego samego, przeskoczył ogrodzenie wysokie na ok 33-34 cm nie biorąc zbyt wielkiego rozpędu, gnany jedynie frustracją. Do tego przepychając się do kumpelki w trakcie rujki rozwalił lutowany (!) metalowy pręt od klatki, w boku który ich odgradzał. Na szczęście nic nie zdziałał. To możliwości jedynie niespełna 7,5 tygodniowego wówczas młodziaka. Ale chłopak jest też specyficzny, strasznie żywiołowy, rozsadza go dosłownie energia. Wypuszczony biegnie przed siebie w takim tempie, skacząc i popcornując i wpadając w dzikie zakręty dopóki się nie wyszaleje, że czasem się dosłownie boję, że się chłopak nam o mebel czy o ścianę rozbije... Taki typ. Sowizdrzał. A sam pomysł i patent na zagrodę moim zdaniem bardzo fajny. Żeby tylko Twoje prośki tam przeciągów nie miały ;)
Awatar użytkownika
Radek
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2015, 19:37
Miejscowość: Gliwice
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Radek »

Cześć!
minął prawie rok od momentu kiedy świniaki zagościły w pokoju moich córek. Klatka musiała zostać nieco zmodyfikowana - podkłady i mata łazienkowa niestety nie zdały egzaminu. Podkłady wymieniałem co trzy-cztery dni a matę prałem raz w tygodniu. Cała operacja zajmowała dość dużo czasu a efekt niestety nie był zadowalający. Każdorazowo podczas wymiany podkładów musiałem również wymyć drewnianą podłogę i ścianki. Niestety czasem zdarzało się, że mocz przesiąkał przez podkłady i wsiąkał w deski. W związku z tym zacząłem stosować zamiast maty łazienkowej trociny z zaprzyjaźnionego zakładu stolarskiego. Efekt był o niebo lepszy... nie było czuć zapachu moczu i można było zmieniać trociny co 3-4 dni. Jednak świnki zaczęły wygrzebywać spod trocin podkład i go podgryzać... Problem wymiany trocin i podkładów nadal nie został rozwiązany - zajmowało to dużo czasu i kombinacji. Kolejnym etapem była modyfikacja samej klatki. Chciałem usprawnić wymianę trocin tak aby można było to wykonać we w miarę krótkim czasie. W związku z tym do plastikowych ścianek dokleiłem podłogę (również z PET) a narożniki wzmocniłem aluminiowymi kątownikami - powstały w ten sposób dwie oddzielne kuwetki. Dzięki temu podczas wymiany trocin wystarczy wysunąć całą kuwetkę, wysypać trociny, przetrzeć środkiem dezynfekcyjnym i gotowe! Czasowo również rewelacja! Jednocześnie zrezygnowałem z podkładów gdyż mocz nie przesiąka już do desek.
Obrazek
Wysokość ścianek bocznych - 15 cm.

Radek, Ida i Dobrochna
Awatar użytkownika
Aussie.
Posty: 1085
Rejestracja: 20 paź 2015, 17:06
Miejscowość: Olsztynek
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Aussie. »

Klatka wydaje się być jakaś dziwnie mała, można wiedzieć ile ma długości? Chyba, że świnie jakieś wielkie po 1500kg żywej wagi :D.
Już w DS: Salsa, Rumba, Mamba, Samba, Mała Mi, Panna Migotka, Elwirka, Frania, Lazio, Milky, Poziomka, Marysia +41
Za TM: Pestka [*] Płatek [*] Eklerka [*]
Zapraszam do nas:
Obrazek
Awatar użytkownika
Radek
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2015, 19:37
Miejscowość: Gliwice
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Radek »

Klatka ma wymiary 80 cm x 40 cm a prosiaki ważą prawie po kilogramie.
Awatar użytkownika
Aussie.
Posty: 1085
Rejestracja: 20 paź 2015, 17:06
Miejscowość: Olsztynek
Kontakt:

Re: Jak wykonać własnoręcznie klatkę ?

Post autor: Aussie. »

80cm na dwie świnki..?
Już w DS: Salsa, Rumba, Mamba, Samba, Mała Mi, Panna Migotka, Elwirka, Frania, Lazio, Milky, Poziomka, Marysia +41
Za TM: Pestka [*] Płatek [*] Eklerka [*]
Zapraszam do nas:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”