Czy moge podać to mojej swince?

Zapalenie górnych dróg oddechowych, zapalenie płuc, astma, katar, przeziębienie;

Moderator: Dzima

Titobarco

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Titobarco »

Anulka1602 pisze:Titobar patrząc na wagę to twoja świnka pewnie ma około 4tygodni,twierdze tak gdyż sama obecnie mam małe świnki które urodziły się 16.04 i jeden z maluchów wagę urodzeniową miał 0,91gram a obecnie waży 330gram. Co do kichania to sprawdziłabym to u weta choć według mnie to kichanie może być od trocin lub zapylonego siana-ja miałam taki kichający problem z moimi świnkami i okazało się że mają alergie na troty i gdy zamieniłam troty na żwirek i mate kichanie się skończyło. Co do wetów w krakowie to polecam dr.Barana lub dr.Szydłowskiego.
W sumie nie wiem czemu dali mi takiego malucha, nie poczytalem o tym i go wziałem troche głupio, mogłem poczekac az podrosnie, wziałem go z zoologa a kolezanke z hodowli za wczesnie został odstawiony od matki, jak w pierwszy dzien zobaczył butelke z woda zaczał ją ssać został mu jeszcze taki odruch. Szkoda mi go i daje mu urozmaicona diete zeby dobrze przybierał na wadze strasznie sie o niego martwie nawet pół nocy potrafie słuchac czy nie kicha jest taki mały niczemu nie jest winien ze został za szybko odstawiony od mamy i ktos go oddał do zoologa. Nie rozumiem tego :v a serio nie chce zeby mu sie działa krzywda
Anulka1602

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Anulka1602 »

Bo w zoologach ani w pseudohodowlach nie liczy się zdrowie i dobro zwierzaka tylko zysk. Ja pierwszą świnkę jak kupiłam to ważyła 200gram a pani w zoologu twierdziła że świnka ma 2,5miesiąca i jest zdrowa. Kłamała jak wszędzie-świnka miała może 2-3tyg i cała była we wszołach. Moje maluchy mają 4tygodnie i 3dni i ważą ponad 300gram. Dbaj o malucha,dobrze karm i uważaj na przeciągi. Będzie dobrze.
Titobarco

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Titobarco »

Anulka1602 pisze:Bo w zoologach ani w pseudohodowlach nie liczy się zdrowie i dobro zwierzaka tylko zysk. Ja pierwszą świnkę jak kupiłam to ważyła 200gram a pani w zoologu twierdziła że świnka ma 2,5miesiąca i jest zdrowa. Kłamała jak wszędzie-świnka miała może 2-3tyg i cała była we wszołach. Moje maluchy mają 4tygodnie i 3dni i ważą ponad 300gram. Dbaj o malucha,dobrze karm i uważaj na przeciągi. Będzie dobrze.
Staram sie dbac o niego tak jakby dbała o niego mama, kupiłem cebion o 16 do weterynarza i zapytam sie co ona mysli o tych kroplach i jak je mam podawac według niej, chciałbym zeby go osłuchała dokładnie czy nie charka, dla mnie nie licza sie pieniadze tylko jego dobro ;x nie chce zeby miał ciezkie zycie, dobrze ze specjalista od gryzoni mieszka dwa domy dalej tylko szkoda ze ma gabinet otwarty dzis od 16-20 tak to bym juz leciał, jutro wymieniam wystrój klatki i kupuje drewniane domki oraz wiecej poczytam o karmieniu swinek zeby młody mogl szybko osiagnac dobra wage, cieszyłbym sie gdyby ważył +300 gram
Chocolate Monster

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Chocolate Monster »

Ty tą świnkę kupiłeś w Kakadu?
Titobarco

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Titobarco »

Chocolate Monster pisze:Ty tą świnkę kupiłeś w Kakadu?
Nie u mnie w zoologicznym samczyk a samiczka z kakadu pare godzin po oddaniu z hodowlii ale kakadu polecam bardzo dobry sklep, nawet rozmawiałem z tą panią z hodowlii oni tam maja jeszcze jakis uklad z weterynarzem u ktorego byłem
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 4442
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:43
Miejscowość: Bydgoszcz
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Iza »

Z pseudohodowli powinieneś raczej napisać.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Anulka1602

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Anulka1602 »

To nie wiem co to za chory układ bo moja pierwsza świnka jest z kakadu-świnka ważyła 200gram,była cała we wszołach i w sklepie samce trzymane razem z samicami. Poza tym mają drogo i na świnkach się nie znają.
Titobarco

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Titobarco »

Anulka1602 pisze:To nie wiem co to za chory układ bo moja pierwsza świnka jest z kakadu-świnka ważyła 200gram,była cała we wszołach i w sklepie samce trzymane razem z samicami. Poza tym mają drogo i na świnkach się nie znają.
Ja ze swinki z kakadu jestem zadowolony, zrobili na mnie dobre wrazenie moze pozorne, ogolnie ta pani z tej "hodowlii' wydawała sie miła swinka ma dobra wage i jest zdrowa, moze teraz sie cos zmieniło byłem w tym kakadu ktore znajduje sie w M1 nie wiem czy jest jakies inne, jednak personel troche irytujacy jedna z pan probowała mi na siłe wcisnac cos czego nie potrzebowalem
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 4442
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:43
Miejscowość: Bydgoszcz
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Iza »

300g to waga prawidłowa dla świnki w wieku 3-4 tygodni
Regulamin hodowli Polskiego Klubu Rasowych Świnek Morskich jasno stanowi, że sprzedaż w sklepach zoologicznych jest zakazana. Nic dziwnego, że pseudohodowczyni była miła, zależy jej przecież na sprzedaży swojego towaru ;)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Titobarco

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Titobarco »

Iza pisze:300g to waga prawidłowa dla świnki w wieku 3-4 tygodni
Regulamin hodowli Polskiego Klubu Rasowych Świnek Morskich jasno stanowi, że sprzedaż w sklepach zoologicznych jest zakazana. Nic dziwnego, że pseudohodowczyni była miła, zależy jej przecież na sprzedaży swojego towaru ;)
Juz po weterynarzu osłuchowo czysty, dostał poł-antybiotyk rozcienczony z woda tak profilaktycznie do tego pani kazała mu dawac 2-3 kropelki cebionu, jutro mam wymienic mu te trociny na maty i zobaczymy. Jutro po poł mam mu dac nastepna dawke 0,3 ml bedzie dobrze :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ oddechowy”