Czy moge podać to mojej swince?

Zapalenie górnych dróg oddechowych, zapalenie płuc, astma, katar, przeziębienie;

Moderator: Dzima

Awatar użytkownika
Iza
Posty: 4442
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:43
Miejscowość: Bydgoszcz
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Iza »

A co to za preparat ten pół-antybiotyk?
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13491
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: pucka69 »

bactrim może?
Obrazek
Titobarco

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Titobarco »

pucka69 pisze:bactrim może?
Ja sie nie doczytam, ale młody zyje i zachowuje sie normalnie 4 godziny od podania i nie ma tego w zwiazkach zakazanych dla swinek morskich, ona sie na tym zna spokojnie.
Edit tu macie foto tej recept czy jak to tam sie nazywa: http://imgur.com/a/i06Mn
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13491
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: pucka69 »

Titobarco pisze: Ja sie nie doczytam ...ale nie ma tego w zwiazkach zakazanych dla swinek morskich
chyba sam sobie przeczysz?

Ja tam widzę enroxil który jest antybiotykiem, ale może tam coś innego jest napisane?
Obrazek
Titobarco

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Titobarco »

pucka69 pisze:
Titobarco pisze: Ja sie nie doczytam ...ale nie ma tego w zwiazkach zakazanych dla swinek morskich
chyba sam sobie przeczysz?

Ja tam widzę enroxil który jest antybiotykiem, ale może tam coś innego jest napisane?
ENROBIOFLOX ( enrofloksacyna) cos takiego, nie wiem ale chyba to.. Tak pobazgrała :v jezu jak nie zdechł po tym po 5h i teraz je siano i wszystko jest okej normalnie tez sie załatwia, i jeszcze to strasznie rozcienczyła z woda widzialem jak liczyła sobie i dawkowała powiedziała ze to tak dla swinki o masie 200-250 gram mniej wiecej plus minus i ze to na 100% mu nie zaszkodzi ona wie co robi, i widac bo moja mordeczka juz kicha mniej. To na 100% nie byla taka prosta nazwa byla bardzo długa i jak mi ja powiedziała bo sie zapytalem co to, az nie moglem zapamietac ale na 2000% to była taka nazwa enrofloksacyna teraz mi sie przypomniało.
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13491
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: pucka69 »

dobra, poddaję się :laugh:
a enroxil to enrofloksacyna: http://www.krkapolska.pl/pl/produkty/pr ... psow/2767/
Obrazek
Titobarco

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Titobarco »

pucka69 pisze:dobra, poddaję się :laugh:
a enroxil to enrofloksacyna: http://www.krkapolska.pl/pl/produkty/pr ... psow/2767/
Skad mialem to wiedziec kurde dziewczyno wez sie z tego nie smiej mam prawo takich rzeczy nie wiedziec XDD 16 lat mam i swinki od 4 dni ten lek jest dobry myslisz ze weterynarz od gryzoni nie wie co robi :laugh: gdyby lek nie był okej to po zastrzyku domiesniowym swinke moglbym juz zakopac, a teraz biega po klatce jak szalona i wszystko po 6h jest dobrze.
Edit: za kazdym razem kiedy mowilem na to antybiotyk ona mnie poprawiała ze to poł antybiotyk, pisze to co mi powiedziala nie najezdzajcie na mnie tak a skad mialem wiedziec ze te antybiotyki to jest to samo nie jestem studentem weterynarii czy cos :v szczegolnie ze ona to mega z woda rozcienczyła ten lek i młodemu to nie zaszkodzi nawet jakby sie okazała alergia tak mi powiedziała i że ze swinkami warto uwazac bo u nich w branzy sie mowi ze chora swinka to martwa swinka czy cos takiego
Anulka1602

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Anulka1602 »

Titobarco nie denerwuj się,nikt tu nie ma zamiaru na ciebie najeżdżać. Na tym forum jest wiele osób które mają duże doświadczenie ze świnkami i jeśli ktoś coś pisze to po to by doradzić lub przed czymś ostrzec bo ma doświadczenie w danej sprawie. Wiesz ja sama się przekonałam że wetom też do końca ufać i wierzyć nie można a świnki są ogromnie delikatne i naprawde czasem lepiej coś sprawdzić kilka razy by nie zaszkodzić zwierzęciu. Najważniejsze że twoja świnka ma się lepiej i oby było coraz lepiej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13491
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: pucka69 »

Ależ skąd pomysł że śmieję się z Ciebie?
Śmieję się z sytuacji: piszesz "nie mogę się doczytać jaki lek wet zapisał" a potem "ale nie ma tego na liście zakazanych leków". Skąd to możesz wiedzieć skoro nie wiesz co tam jest napisane?
Poza tym pytasz każdego kto przyjdzie na wątek o to samo, a potem i tak sobie sam na to pytanie odpowiadasz.
Dlatego piszę że się poddaję i idę z tego wątku.
Zdrowia dla świnki :fingerscrossed:
Obrazek
Titobarco

Re: Czy moge podać to mojej swince?

Post autor: Titobarco »

pucka69 pisze:Ależ skąd pomysł że śmieję się z Ciebie?
Śmieję się z sytuacji: piszesz "nie mogę się doczytać jaki lek wet zapisał" a potem "ale nie ma tego na liście zakazanych leków". Skąd to możesz wiedzieć skoro nie wiesz co tam jest napisane?
Poza tym pytasz każdego kto przyjdzie na wątek o to samo, a potem i tak sobie sam na to pytanie odpowiadasz.
Dlatego piszę że się poddaję i idę z tego wątku.
Zdrowia dla świnki :fingerscrossed:
Dzieki w sumie wszyło na to ze sam sobie na wszystko prawie odpowiedzialem na przyszlosc bardziej pomysle zanim stworze jakis temat albo zastanowie sie czy przypadkiem nie znam na cos odpowiedzi XDD ogolnie dziekuje wszystkim za pomoc i tez juz daje sobie z tym spokoj nie mam pytan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ oddechowy”