Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
Suzie

Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Post autor: Suzie »

25 grudnia 2016 roku Flo zrobiła mi cudowny prezent świąteczny i urodziła dwia cudowne prosiaczki. Po rozmowie z weterynarzem powiedziano mi, że dziewczynka wraz z małymi może normalnie bez problemów przebywać w klatce z tatusiem jak do tej pory, a ruja nie wystąpi od razu po porodzie. Czytałam jednak dużo na forach, że ruja może wystąpić nawet od razu po porodzie. Gdy tylko to przeczytałam od razu odizolowałam Tomka od Flo. Nie mam jednak pewności czy Tomek nie zdążył już czegoś zmajstrować... Flo w tym momencie ma wciąż "spuchnięty" brzuszek po bokach tak jak miała podczas pierwszej ciąży. Różnica jest jednak taka, że nie czuje ruchów maluszków, a ja już mi się wydaje że coś się poruszyło mam wrażenie, że sobie wmawiam, że mam już jakąś paranoje. Dzieciaczki zachowałam i aktualnie Flo mieszka z Suzie, a Tomek z Leo w oddzielnych klatkach... Nie wiem co o tym myślec. Boje się, że jeżeli Florcia faktycznie jest w ciąży i urodzi to młodsza może atakować małe chociaż nie jest agresywna. Jest wręcz bardzo płochliwa i tchórzliwa. Mimo wszystko wolałabym żeby nie buła to ciąża, a tylko "pozostałość" po poprzedniej. Istnieje w ogóle taka możliwość? Nie chciałabym oddawać tych świnek nikomu, ale nie będę miał wyboru. Rodzice ledwo zgodzili się na zatrzymanie tych dwóch maluszków. Już mam 4 przepiękne prosiaczki. Nie mogę pozwolić sobie na więcej. Pęknie mi serce jak będę musiała je komuś oddać. Błagam doradźcie mi coś!!! SPRAWA NIECIERPIĄCA ZWŁOKI!!!
Chocolate Monster

Re: Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Post autor: Chocolate Monster »

Weterynarz Ci źle powiedział,samca powinno się oddzielić od samicy przed porodem.
Po za tym to już nie tyle ,że będziesz musiała oddawać świnki,bo Flo drugiego porodu w tak krótkim czasie może nie przeżyć
Polecam Ci jevhac do gryzoniowego weterynarza na USG
Tak w ogóle to po co trzymałaś samca i samice razem?
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12499
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Post autor: Cynthia »

Nie ma sensu jechać ze świnką na USG, jeśli została zapłodniona zaraz po porodzie, to w przeciągu najbliższych dwóch tygodni - jeśli jest w ciąży, powinny się młode urodzić. USG niepotrzebnie ją zestresuje. W tak wysokiej ciąży raczej trudno się pomylić, brzuch powinien już tańczyć i zgrzytać niedługo. Kiedy oddzieliłaś samca od samicy?
Suzie

Re: Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Post autor: Suzie »

Tak w ogóle to po co trzymałaś samca i samice razem?[/quote]

Gdy kupiłam Flo w zoologicznym powiedziano mi, że to samiec. Po czasie zaczęłam mieć wątpliwości. Pojechałam do weterynarza ponieważ nie byłam w stanie sama określić płci. Pani Doktor rownież nie była w stanie w 100% powiedzieć czy to chłopczyk czy dziewczynka, jednak po głębszym zastanowieniu powiedziała, że to chłopiec. Dlatego trzymałam je razem. Z czasem zaczęłam mieć wątpliwości ale było już za późno. Ciąża :love:
Suzie

Re: Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Post autor: Suzie »

[quote="Cynthia"]Kiedy oddzieliłaś samca od samicy?[/

Nastepnego dnia po porodzie.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Post autor: Bulletproof »

:shock: Każde potomstwo powinno być minimum 20 dni z matką
Baśjul

Re: Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Post autor: Baśjul »

Bulletproof pisze::shock: Każde potomstwo powinno być minimum 20 dni z matką
Ale Suzie chyba chodzi o to, że ojca oddzieliła następnego dnia po porodzie, dobrze zrozumiałam?
Suzie

Re: Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Post autor: Suzie »

Baśjul pisze:
Bulletproof pisze::shock: Każde potomstwo powinno być minimum 20 dni z matką
Ale Suzie chyba chodzi o to, że ojca oddzieliła następnego dnia po porodzie, dobrze zrozumiałam?
Dokładnie o to chodziło :) Z matką były w klatce miesiąc, nawet dłużej.
Baśjul

Re: Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Post autor: Baśjul »

Ale samiec to chyba powinien być oddzielony od matki po 3 trzech tygodniach :think: (Przynajmniej tak mi się wydaje)
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Druga ciąża czy nie? POMÓŻCIE!

Post autor: Bulletproof »

Właśnie o to mi chodzi. Męskie potomstwo trzeba oddzielić po 3 tygodniach, inaczej ciąże wykończą samicę i będzie po niej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”