Folwark zwierzęcy czyli o tym jak zostałam mamą świnką.

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
smash_lady

Folwark zwierzęcy czyli o tym jak zostałam mamą świnką.

Post autor: smash_lady »

Przygodę ze świnkami rozpoczęłam dokładnie 6 grudnia 2016 roku. Planowałam świniaki, po tym jak moje stado szczurów odejdzie za TM. Ale z planami jest tak, że mało kiedy się realizują tak jak człowiek by sobie tego życzył. Przeglądając olx natrafiłam na ogłoszenie, w którym pani chce oddać dwie świnkowe panienki. Po krótkiej naradzie z mężem (obiecanie nie adoptowania więcej szczurów) uznaliśmy, że bierzemy. Świnki były w tragicznych warunkach. Mieszkały w klatce 20x30 dosłownie. Klateczka stała na komodzie zaraz przy drzwiach frontowych. Karmione były VL zero na wagę oraz ogórkiem. Szybko jednak załapały, że CC jest smaczne, zioła pyszne a warzywa wszelkiej maści jeszcze lepsze :D 13 stycznia 2017 do Peppy i Peggy dołączyła Elsa. Przyjechała do mnie aż ze Świnoujścia, od koleżanki która prowadzi DT. Elsa niestety była świnką z bardzo złych warunków, do tego z zapaleniem płuc(jak się okazało jej była opiekunka, niosła ją przy -15 stopniach, przez pół miasta w samej klatce). Pomimo mojej walki, iskierka jej życia zgasła :( Po opłakaniu śmierci Elsy, zdecydowaliśmy na kolejną adopcję. Tym oto sposobem 24 lutego dołączyły do nas Papaya i Jane. Świnki specjalnej troski, które mimo swych chorób są kochane :love: Nie mogę uwierzyć, że nikt nie zdecydował się przygarnąć tak uroczych klusek.
Poza prosiakami w naszym domu mieszkają : 4 koty, pies, jeż pigmejski, 2 falki, chomik syryjski, 4 szczury, 2 dzieci i mąż ;) Niemal wszystkie pochodzą z adopcji (za wyjątkiem jeża, którego kupiłam w hodowli).

Peggy (ruda) oraz Peppa
Obrazek

Papaya
Obrazek

Peggy i Jane
Obrazek
paprykarz

Re: Folwark zwierzęcy czyli o tym jak zostałam mamą świnką.

Post autor: paprykarz »

Mąż i dzieci też z adopcji? :lol: Nie, no żartuję :) Śliczne prosiaczki i niezłe stadko
smash_lady

Re: Folwark zwierzęcy czyli o tym jak zostałam mamą świnką.

Post autor: smash_lady »

Mąż adoptowany :D Mam na to nawet papier z UM XD Dzieci z domowej hodowli ;)
Chocolate Monster

Re: Folwark zwierzęcy czyli o tym jak zostałam mamą świnką.

Post autor: Chocolate Monster »

Super stadko :love:
smash_lady

Re: Folwark zwierzęcy czyli o tym jak zostałam mamą świnką.

Post autor: smash_lady »

Nie mogę uwierzyć, że one są razem od wczoraj xD Pięknie mi się zgrały :D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9996
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Folwark zwierzęcy czyli o tym jak zostałam mamą świnką.

Post autor: Dzima »

Duże stado . Wspaniale się ogląda takie świnki, bardzo szybko się dogadały i oby już zawsze były taką zgraną paczką :buzki:
A wrzuć zdjęcia reszty zwierzyńca :pray: Co to są te 2 falki? fretki?? :think: zdjęcia "adoptowanych dzieci i męża" możesz pominąć :laugh:
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Folwark zwierzęcy czyli o tym jak zostałam mamą świnką.

Post autor: sosnowa »

smash_lady pisze:Mąż adoptowany :D Mam na to nawet papier z UM XD Dzieci z domowej hodowli ;)
:rotfl: :rotfl:
Casia

Re: Folwark zwierzęcy czyli o tym jak zostałam mamą świnką.

Post autor: Casia »

:laugh:


chetnie zobacze reszte zwierzyny :photo:
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Folwark zwierzęcy czyli o tym jak zostałam mamą świnką.

Post autor: kimera »

Falki to pewnie papużki faliste. A stwierdzenie, że mąż adoptowany i masz na to papiery, bardzo fajne :)).
smash_lady

Re: Folwark zwierzęcy czyli o tym jak zostałam mamą świnką.

Post autor: smash_lady »

Dzima pisze:Duże stado . Wspaniale się ogląda takie świnki, bardzo szybko się dogadały i oby już zawsze były taką zgraną paczką :buzki:
A wrzuć zdjęcia reszty zwierzyńca :pray: Co to są te 2 falki? fretki?? :think: zdjęcia "adoptowanych dzieci i męża" możesz pominąć :laugh:
Falki to papugi Faliste

Stefan
Obrazek

Rudolf (a pod nim jego nie żyjący już brat Adolf)
Obrazek

Nezu
Obrazek

Kaszalot
Obrazek

Connor
Obrazek

Kapa i mąż :D
Obrazek

Dafne
Obrazek

Blue i Daisy
Obrazek

Zero
Obrazek

Dante z moją córką
Obrazek

Veltan
Obrazek

Freja
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”