Co na wzmocnienie włosów?

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
mragross663a

Co na wzmocnienie włosów?

Post autor: mragross663a »

Laseczki może coś doradzicie… Po problemach ze zdrowiem trochę osłabiły mi się włosy. Nie jest to jeszcze dramat, ale dobrze też nie jest. Stosowałam metody domowe, ale efekt daleki jest od oczekiwań. Nie chcę dopinać żadnych sztucznych włosów ani zagęszczać dziwnymi metodami typu naturalne kosmyki bla bla.. Potrzebuję konkretnej rady i dodam że kurczy mi się czas, bo mam 2 miesiące do ślubu i chciałabym ładnie wyglądać. Chętnie przyjmę każdą radę!
lubię

Re: Co na wzmocnienie włosów?

Post autor: lubię »

To się tak nie da - wszystko zależy od choroby, rodzaju włosów, skóry i w ogóle konkretnej osoby. Jeśli organizm jest mocno zniszczony, to kiepskie włosy są tylko objawem ogólnego stanu i nie ma sposobu, żeby nagle stały się piękne i zdrowe :|
Na pewno warto oszczędzić im szamponów z SLS i pseudoodżywek o dziwnym składzie. Płukanki piwne i miód to też jest coś, co większość włosów lubi, może laminowanie żelatyną i układanie na siemię lniane (zamiast klasycznych utrwalaczy) też pomoże, ale nic nie da efektu "WOW!" - trzeba czasu na regenerację :idontknow: Plus rzecz jasna zdrowa dieta (cokolwiek to w Twoim wypadku znaczy).
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Co na wzmocnienie włosów?

Post autor: porcella »

Dwa miesiace do ślubu? Poszłabym do lekarza, żeby zrobić badania, bo tfu tfu może masz jakieś braki - do wykrycia w badaniach. Jeśli nie - zawsze może to być stres (przed ślubem rzecz normalna), wtedy polecałabym dziesięć głebokich oddechów i, już serio, seboradin. W zalezności od koloru i gatunku włosów trzeba dobrać, są ampułki wzmacniające, szampony, lotiony. poczytaj. Nie wierzyłam, ale mam przy sąsiednim biurku żywy dowód skuteczności, więc polecam z czystym sumieniem. Dziewczyna ma naprawdę dwa razy więcej włosów, niż miała.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
lunorek
Posty: 1273
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:58
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Co na wzmocnienie włosów?

Post autor: lunorek »

Biotebal z apteki (ogólnie tabletki z biotyną), do tego skrzyp w tabletkach (krzem), dużo krzemu ma również kasza gryczana, ja jej akurat nie cierpię, ale jak trzeba jeść to trzeba... A tak to wizyta u trychologa. Ja miałam problem w zeszłym roku, po biotynie sprawa włosów się uregulowała. Tyle że pobrać tabletki trzeba z 3 m-ce do pół roku.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Co na wzmocnienie włosów?

Post autor: porcella »

Spróbuj białej gryczanej, lepsza jest :-)
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Co na wzmocnienie włosów?

Post autor: kimera »

Można też spróbować odżywki ziołowej Babci Agafii na porost włosów, albo hinduskiego oleju kokosowego z ziołami ajurwedejskimi do pielęgnacji włosów, na przykład Heenara albo Bhringraj, z wyciągiem z amla, neem, brahmi, itp. Są niedrogie, ładnie pachną, włosy są po nich miękkie i błyszczące. Nie mogę natomiast zapewnić, że gwarantują wzrost włosów, bo próbowałam kosmetyki z tej serii na sobie, a ja mam mocne włosy.
paprykarz

Re: Co na wzmocnienie włosów?

Post autor: paprykarz »

Polecam Revalid. Sama przed ślubem brałam
Awatar użytkownika
Fikus.i.Max
Posty: 502
Rejestracja: 29 cze 2016, 7:53
Miejscowość: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co na wzmocnienie włosów?

Post autor: Fikus.i.Max »

A ja polecam olejowanie włosów. Wzmacnia i odnawia bardzo dobrze. Najlepsze oleje do zniszczonych wysokoporowatych to np. z pestek arbuza/śliwki/moreli/wiśni/dyni. Tu znajdziesz ich jeszcze więcej http://mademoiselleevebloguje.blogspot. ... o.html?m=1 i pomoże Ci ona określisz twoją porowatość. Olej po prostu nakładasz na włosy, a później zmywasz (szamponem). Jeżeli chodzi o mycie gorąco polecam Pantine zielone opak. Powodzenia ;) .
U mnie: bez świnek :cry:
Za TM Fifi, Max, Antoś, Fikuś :candle:

Do adopcji:
Zbyt często mnie tu nie ma, ale na PW i maile odpowiadam.
seline

Re: Co na wzmocnienie włosów?

Post autor: seline »

Mnie olejowanie nie wychodzi, zawsze mi się włosy przetłuszczają za szybko po nim :/
Nasion6
Posty: 6
Rejestracja: 01 gru 2022, 12:38
Miejscowość: tarnów
Kontakt:

Re: Co na wzmocnienie włosów?

Post autor: Nasion6 »

Świetnie się sprawdzają suplementy z keratyną. I wcale nie są takie drogie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze sprawy”