Niezidentyfikowana infekcja

Wątroba, serce, tarczyca, trzustka, cukrzyca;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Prosiakowo
Posty: 447
Rejestracja: 22 maja 2014, 12:26
Miejscowość: Puck
Kontakt:

Niezidentyfikowana infekcja

Post autor: Prosiakowo »

Szukam pomocy w związku z jakimś zaraźliwym cholerstwem, które trapi Remika,a teraz już Pana Świnia(mieszkają razem).
Na początku Remik chudł. Nie jakoś spektakularnie, ale powoli i systematycznie. Z wagi 1050 g zrobiło się 870, a teraz dojeżdża do 820. Był osowiały, lejący. Najchętniej siedziałby w rogu klatki i żeby nikt go nie ruszał. Poszłam do weta na badania i oto co wyszło:
WBC- 42 norma 2,90-14,4
Lym - 35,3 norma 1,40-10,7
Baso 0,416 norma 0,010-0,110
t4 wolna < 0,300 norma 1,26+-0,41mg/dl
t4 całkowita0,913 norma 2,9+-0,6mg/dl
profile nerkowy i wątrobowy są ok, bobki na obecność pasożytów są zbadane, niczego nie stwierdzono. Brak jakichkolwiek guzków na tarczycy.
Wetki z Władysławowa i z Pucka zinterpretowały ten stan jako infekcję, ale nie wiadomo czego. Zwierzak ma apetyt, sika normalnie i bobczy obficie. Wdrożyliśmy antybiotyk, an który Remik nie reagował zbyt dobrze. Wyglądał tak jakby chciał się zwijać z tego świata, schudł dodatkowo o ok. 60 gramów. Po trzeciej dawce zdecydowałam się na odstawienie leku. Po jakimś tygodniu Remik jakby ożywił się. Zaczął już normalnie biegać po klatce, oczy zaczęły błyszczeć, ale waga jest nadal niska i chce ruszyć z miejsca.
Jakby problemów było mało, od jakiegoś czasu zaczął chudnąć Pan Świń. Jadł, brykał, więc stwierdziłam, że to może wynikać z jakichś zatargów ze Szczurkiem, który mieszka za kratkami obok, bo oni ciągle rywalizują o względy Remika. Wczoraj zauważyłam, że Remik i Pan Świń bardzo się przytulają pod hamakiem i siedzą tak kilka godzin. Patrzę, a Pan Świń ma zaropiałe oczka, nastroszoną sierść i jest lejący i obolały. Te same objawy, co wcześniej u Remiczka. Mój wniosek jest taki, że świnie chorują na jakąś zaraźliwą infekcję. Wyrzuciłam już Szczurka z pokoju, ale teraz muszę wytropić tę zarazę. Czy zrobić im posiew z bobków? Może z krwi? Nie wiem co dalej, moje wetki też nie wiedzą.
Prosiakowo
Posty: 447
Rejestracja: 22 maja 2014, 12:26
Miejscowość: Puck
Kontakt:

Re: Niezidentyfikowana infekcja

Post autor: Prosiakowo »

Czas pokazał, że się myliłam. Choroby Remika i Pana Świnia zbiegły się w czasie, co nasunęło mi wniosek o zaraźliwej infekcji. Pan Świń ma niewydolność wątroby. Wczoraj odebrałam wyniki badań. Czy któraś z Waszych świnek wyszła z tego? Wetka powiedziała, że nie ma szans, bo albuminy są już zaniżone, ale ja się uparłam. Wątroba potrafi się zregenerować, więc robię mu karmę z płatków owsianych, ostropestu plamistego, z siemienia lnianego i oregano(mam w ogródku). Oby moje wysiłki nie poszły na marne. Nawet zmuszam kota, żeby udzielał mu swojego dobroczynnego działania. Na razie przytulam ich na siłę :lol: .Taka kototerapia.
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Niezidentyfikowana infekcja

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Następnym razem warto zrobić antybiogram aby sprawdzić co dokładnie za bakteria zaatakowała prosiaki i dobrać odpowiednie leczenie :) Wątroba mogła się podtruć przez leczenie, może to mieć związek z przebytą chorobą. Niestety, wątroba u prosiąt to bardzo delikatny organ, ja nie mam dobrych wspomnień w związku z choroami wątroby. Trzymam kciuki. :fingerscrossed:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne narządy wewnętrzne i ich schorzenia”