Zapalenie warg

Grzybice, świerzb, wszoły, łupież, inne problemy;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Żaneta84

Zapalenie warg

Post autor: Żaneta84 »

Dwa tygodnie po zamieszkaniu z nami Kriska Moriska świnka wylądowała u weterynarza. Okazało się, że ma zapalenie warg.
Podjęliśmy leczenie dziś świnka jest zdrowiutka. Zaczeliśmy też wtedy podawać wit. C do pyszczka. A ponieważ nie chciałam, by się to stało drugiej śwince jej również podaję codziennie wit. C.
Minął miesiąc, a tym razem Larusek ma zapalenie warg :(
Oczywiście mam maść, której używałam przy leczeniu Kriska. Postępuję w ten sam sposób i liczę, że to szybko minie bo dużo szybciej to wychwyciłam i ranka jest niewielka.
Zastanawiam się co robię nie tak, że mają te stany zapalne :(
Jedzenie:
1 miska: Versele-Laga Nature/Versele-Laga Nature Re-Balnce + Versele-Laga Complete + Herbal Pets (buraczek, hibiskus) + siemie lniane (2-3 razy w tygodniu)
2 miska: papryka, marchewka, rzodkiew, ogórek, pomidor, seler, pietruszka, kiełki lucerny (uwielbiają - sama wysiewam), cukinia, burak świeży (bardzo rzadko)
-paśnik kula - zamontowana tak by nie ruszać się za bardzo - Sianko: węgrowskie + zioła JR Farm (np. rumianek) + Hipcio (kwiat mniszka) + Herbal Pets (płatki kwiatów, świnka morska zioła podstawowe, kwiat dzikiej malwy) + Tivo (płatki słonecznika, płatki róży) - mieszam te ziółka wraz z siankiem, dla urozmaicenia, oczywiście nie wszystkie na raz, na jedną paczkę siana dodaję dwie paczki różnych ziół (teraz mają z kwiatem malwy i rumiankiem)
-paśnik kula mniejsza - zielenina - kolejnośc zgodna z wielkością porcji - liście rzodkiewki, pietruszka, koperek, szpinak, sałata masłowa, liście kalarepy, sałata lodowa, kapusta (bardzo rzadko-nie lubią), jak było ciepło - mniszek lekarski, pokrzywa, krwawnik, babka lancetowa, trawa (od miesiąca nie dostają)
- w rogu - gałązki jabłoni, wierzby i brzozy - od miesiąca nie otrzymały - sami zbieramy z sadów.

Wiem, że słabym punktem ich wyposażenia jest ten paśnik w kształcie kuli. Już myślę nad kupnem materiałowego, ale ciężko mi znaleźć, a ten co znalazłam mnie się nie podoba :) może ktoś szyje tutaj z forum?
Dodam , że stany zapalne nie zaczynają się wcale od kącika warg. Tylko od górnej części - tej przy nosku - następnie przechodzą w dół na całe wargi (tylko u Kriska, bo u Laruska nie dopuszczę).

Może macie jakieś sugestie co jeszcze można poprawić???? Chłopaki są raczej grzeczne - jedyne przejawy dominacji to bujanie bioderkami - nawet nie zgrzytają na siebie zębami.
Żaneta84

Re: Zapalenie warg

Post autor: Żaneta84 »

Wiem, że post długi i może nie każdemu chce się czytać... no ale może ktoś ma podobnie, że jego swinki często zapadają na tę przypadłość :( Jak jest u was, czy wam się zdarza, zapalenie warg u świnek? CHodzi mi o to, czy świniaczki często na to chorują, czy to raczej wina może jedzenia????
alimartin

Re: Zapalenie warg

Post autor: alimartin »

Cold sores, sometimes called fever blisters, are groups of small blisters on the lip and around the mouth.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy skórne”