Co zamiast siana?

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

Niezapominajka

Co zamiast siana?

Post autor: Niezapominajka »

Witam.Co podać świnkom zamiast sianka?Okazało się,że jeden z prosiaczków ma na nie uczulenie.Świnki jedzą karmę Cavia Natura.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Co zamiast siana?

Post autor: joanna ch »

Siano to podstawa żywienia... Bez tego będzie ciężko.

Może tylko na jakiś konkretny gatunek siana? Albo na konkretne roślinki?

Jest jeszcze sieczka ale nie wiem czy da się na samej sieczce jechać no i czy to robi jakąś różnicę.
Niezapominajka

Re: Co zamiast siana?

Post autor: Niezapominajka »

Prawda jest taka że tak na prawdę nie wiemy jakie konkretnie rośliny są w sianie.Mam sianko Multi Fit"sianokosy".To nie są moje pierwsze świnki.Miałam Prosiaczki od 2005 roku do 2013.Teraz po przerwie są znowu w moim domu.Czytałam o sieczce...nie zastąpi sianka.Może kupię innej firmy.
Pepe miał taki kaszel,że myślałam że to zap.płuc.Weterynarz zaleciła wyszukać alergen na podstawie eliminacji.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Co zamiast siana?

Post autor: joanna ch »

A na jakim są podłożu? To nie podłoże?

Tego siana nie znam, polecam wypróbować Węgrowskie, Nadobrzańskie, Jaśkowe, albo od Pana Roberta które tu wiele osób kupuje, w tym ja.
Niezapominajka

Re: Co zamiast siana?

Post autor: Niezapominajka »

To niemieckie sianko.Ładnie pachnie po prostu siankiem.Świnki są na trocinach tej samej firmy-trociny liściaste.Zabrałam siano i od czterech dni nie ma ani kaszlu ani psikania.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Co zamiast siana?

Post autor: joanna ch »

no tak ale obawiam się że długo tak świnki nie wytrzymają... :? trzeba próbować z inną marką koniecznie...
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co zamiast siana?

Post autor: Bulletproof »

Najlepiej to sianko Pana Roberta! :102: 99% polnej trawy, brak alergogennych roślinek
Ostatnio zmieniony 18 lut 2017, 17:47 przez Bulletproof, łącznie zmieniany 1 raz.
Niezapominajka

Re: Co zamiast siana?

Post autor: Niezapominajka »

Mężowi udało się kupić sianko pol-hubax.Kiedyś moje świnki jadły tylko to sianko i było wszystko dobrze.To nieduża firma,ale solidna( 23 lata na rynku)Zobaczymy.Świnki wcinają aż miło.Dałam tylko do paśnika.
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Co zamiast siana?

Post autor: Jack Daniel's »

A sieczka dla koni z tymotki? Np. Dodson & Horrell Just Grass?
Gandalf

Re: Co zamiast siana?

Post autor: Gandalf »

Nasz prosiek nie je siana i świetnie sobie radzi - trzeba było odstawić ze wzgl. na jego alergię. Pomimo moich obaw, że bez siana będzie mu bardzo ciężko, Pan dr Bielecki z SGGW, który jest nauczycielem i "guru" weterynarzy specjalizujących się w gryzoniach zapewniał, że się odzwyczai i nie będzie z tym wielkich problemów. I tak tez się stało.Teraz zamiast siana ma suche liście kukurydzy oraz najróżniejsze suche zioła. Jak widać siano wcale nie jest niezbędne dla normalnego funkcjonowania świnki.Fakt, że on szaleje za liśćmi kukurydzy i pewnie to ułatwiło nam sprawę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”