Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
ODPOWIEDZ
margolcia

Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: margolcia »

Witam,

nasza świnka przytyła w ciągu tygodnia 105g.
Ponadto ma twardy wystający brzuszek do którego nie pozwala się dotykać nawet koleżance.
Waga na dzisiaj 605g.
Jest u nas od niedawna i podejrzewam ciążę. W okolicy nie ma sprawdzonego weta od świnek a obawiam się iść do zwykłego.
Postanowiłam dać jej spokój. Dostaje wit C - 2-3 kropelki, zastanawiam się czy powinna dostawać jej więcej?
Je bardzo dużo, ciągle siedzi przy paśniku, na warzywa rzuca się jak szalona.
Przyjechała do nas chuda i może tylko tak nadrabia (ciągle mam taką nadzieję). Jej koleżanka przybiera na wadze ok 30-40 g na tydzień.
Może ktoś ma doświadczenia z wychudzoną, zaniedbaną świnką?
sempreverde

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: sempreverde »

Możliwe, że je, możliwe, że jest ciężarna. Od kiedy jest u Was?
margolcia

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: margolcia »

jest 2 tygodnie ale tyć zaczęła tydzień temu
margolcia

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: margolcia »

Tosia jest w ciąży. Cały brzuszek jej się rusza. Boimy się, czy wszystko będzie dobrze. Jak do nas przyjechała była bardzo wystraszona i chudziutka. Nie wiemy kiedy poród.
Czy koniecznie trzeba odizolować ją od koleżanki z którą jest w klatce?
Przy jedzeniu troszkę się ganiają ale jak do sprzątania klatki jedną wyjmujemy druga woła i płacze. :help:
loriain

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: loriain »

Z praktyki nie znam, ale czytalam w jednym watku i nie ma koniecznosci rozdzielania. Dajcie przyszleh mamie spokoj, nie wyciagac zeby brzuszka nie uszkodzic. Jak sie juz rusza to porod lada dzien. Poradzi sobie ;) :fingerscrossed:
Alex

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: Alex »

Nie oddzielaj moja swinka rodzila wsrod dwoch innych swinek w klatce i obie jej pomagaly przy porodzie.
margolcia

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: margolcia »

Dziękuję za odpowiedzi.
Czy powinnam zwiększyć dawkę warzyw. Na chwilę obecną dziewczynki mają suchą karmę cały czas dostępną ( nie zjadają nawet 2 łyżek dziennie), sianko i dwie miseczki warzyw typu: sałata, marchewka, pietruszka - korzeń i natka, papryka, koperek, mlecze.
Czy mogę podawać 3 razy warzywa? mam wrażenie że są głodne :D
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: Bulletproof »

Podstawowym pokarmem świnek jest siano, powinny mieć do niego dostęp 24h/7
Jaką karmę im podajesz?
margolcia

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: margolcia »

karma - beaphar nature + owoce suszone ale dosypuję co 2 dni
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: Bulletproof »

Hm moje to wszystko-żerczynie więc nigdy nie było problemu ze znikaniem karmy z miski. Jeśli świnki krzyczą o jedzenie to im daj, zima idzie a na zimę wszystkie zwierzęta więcej jedzą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”