Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: porcella »

To świetna waga, nic się nie martw! Żywienie jak Lubię mówi i spoko, za 3 tygodnie juz będa jeść jak dorosłe, a mam pogoni od cyca
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
margolcia

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: margolcia »

Mam małe zmartwienie. Jedna duża świnka ma jakby załzawione oczko i czasami troszkę się po nim drapie. Nie widać zapalenia na spojówce. Zwiększyłam dziewczynkom wit C dostają co drugi dzień po 4- 5 kropli. Czy mogę jej posmarować czy zakroplić to oko czy lepiej tylko obserwować. Już wspominałam na forum, że u nas w okolicy nie ma weterynarza specjalizującego się w gryzoniach więc w ostateczności pójdę ale póki nie ma konieczności wolała bym tego nie robić.

Jeżeli chodzi o maleństwa to dzisiaj pojadają sianko i nawet próbowali ogórka ale chyba średnio smakował. Miny :shock: :laugh:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: porcella »

Oczko delikatnie przemyj kropelkami tzn z zakraplacza jakiegoś. Mogą być jakiekolwiek tzw sztuczne łzy, sól fizjologiczna, woda destylowana, cokolwiek aptecznego. Ostatecznie herbatą, albo rumiankiem, oczywiście bez fusów ;-) Chodzi o to, żeby czymś łagodnym oko przepłukać, gdyby tam coś było - jak dziecku... więc nie bacząc na protesty delikatnie odwinąć powiekę i kroplić, żeby mrugało.
Szalejącym maluchom często dostaje się jakiś paproch.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Chocolate Monster

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: Chocolate Monster »

A zostawiasz jak będzie jakaś dziewczynka?
margolcia

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: margolcia »

rozważamy taką możliwość, choć jak będą dwie dziewczynki ( takie same genitalia więc chyba 2 dziewczynki lub 2 chłopców ) to nie wiem czy nie rozsądniej oddać 2 razem :?:
margolcia

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: margolcia »

Obrazek
Obrazek

udało się zrobić zdjęcia maluszków ten jaśniejszy to chyba dziewczynka a ten czarno-biały to chyba chłopak :( . Waga na dziś oboje po 124g :)
margolcia

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: margolcia »

czy taki 6 dniowy maluch może turkotać i kiwać się jak samiec, czy to normalne? do wczoraj myślałam że mamy 2 dziewczynki ale wczoraj zauważyłam to dziwne zachowanie. Dzisiaj zrobiłam zdjęcia i według mnie ten czarny to chyba chłopak? :o
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: porcella »

Może turkotać, może :-) To oczywiście niegroźne, ale instynkt jest...
samiczki też czasami turkoczą, z tym, że ze zdjęcia raczej to rzeczywiście chłopak.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: kimera »

Wygląda rzeczywiście na to, że masz samczyka i samiczkę, ale potem będzie łatwiej ustalić, kiedy będą większe.
Maluszki szybko będą naśladować zachowania dorosłych, łącznie z ruchami kopulacyjnymi, ale do mniej więcej miesiąca są zbyt niedojrzałe, żeby się rozmnażać. Później szanse rosną, co prawda pomału, ale przy dwóch miesiącach są już całkiem realne.
margolcia

Re: Czy znaczny przyrost masy może świadczyć o ciąży??

Post autor: margolcia »

bardzo dziękuję za odpowiedzi. Chyba po woli zacznę szukać nowych domków :? Nie jestem pewna, czy pójdą w dobre ręce i to mnie przeraża. Bardzo kocham wszystkie zwierzaczki w szczególności psy - Owczarki Niemieckie ale od ponad miesiąca okazało się, że prosiaczki też można pokochać i to bardzo. Swojej suni nigdy bym nie dopuściła ze względu na to iż nie mam pewności, że szczenięta pójdą do domków takich jak mój, gdzie zwierzę jest traktowane jak członek rodziny i ma zapewnioną najlepszą karmę opiekę lekarza i całą masę miłości. W tej chwili tak samo czuję odnośnie prosiaczków :x
Nie chciałam parki i nie chciałam świnki w ciąży no ale nie zawsze można mieć to czego się chce. :glowawmur:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”