[Katowice] Samce kolcomyszy do adopcji ;)

Tutaj znajdują się zwierzaki inne niż świnki morskie które również czekają na kochający dom.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Katowice] Samce kolcomyszy do adopcji ;)

Post autor: kimera »

Myszy kolczaste są stadne i towarzyskie. Przestrzeni należy zapewnić im jak najwięcej, żeby mogły pobiegać (także w kołowrotku). Im więcej myszek,tym więcej przestrzeni i kryjówek. Koszty utrzymania pewnie takie same, co innych myszy.
Baolinaa

Re: [Katowice] Samce kolcomyszy do adopcji ;)

Post autor: Baolinaa »

Tak, kolczaste są jak najbardziej stadne. Z tego co zauważyłam przez ostatnich kilka lat opieki nad tym gatunkiem, to w porównaniu do zwykłych myszek wykorzystują bardziej poziomą przestrzeń klatki, więc dobrze sprawdzają się też akwaria. Są bardzo ruchliwe i mimo że nie ma ustalonych żadnych minimalnych wymagań co do wymiarów mieszkania, to dla 2-3 optymalne będzie 70x40 albo 80x50. Wiadomo, że im większa tym lepsza ;) I jak najbardziej kołowrotek, który jest wręcz nadużywany przez nie :D
wilczurka

Re: [Katowice] Samce kolcomyszy do adopcji ;)

Post autor: wilczurka »

bo rybki mi zdychająjedna za drugą i są już ze mną minimum 1rok i bym miała w spadku po nich akwarkum 41x25x25 :(
Chocolate Monster

Re: [Katowice] Samce kolcomyszy do adopcji ;)

Post autor: Chocolate Monster »

Za małe,znacznie :?
Baolinaa

Re: [Katowice] Samce kolcomyszy do adopcji ;)

Post autor: Baolinaa »

To niestety faktycznie za małe na jakiekolwiek gryzonia.. Ale często można znaleźć oferty o rozszczelnionym akwa albo używane klatki (choćby na OLX) za przystępną cenę ;)
wilczurka

Re: [Katowice] Samce kolcomyszy do adopcji ;)

Post autor: wilczurka »

jakby co nie życze rybą źle ale ostatnio mi dwie odeszły znaczy jedna druga umiera i nic nie moge zrobić :( to choroba http://www.domowe-akwarium.pl/akwarium/plistoforoza zostały mi dwa danio i jedna molinezja danio(najbardziej podatne na tą chorobe) a molinezja chyba niedługo też odejdzie... :( choroba odpoczątku nie uleczalna :( a akwarium nie było by dobre choć dla jednej myszki?
EDIT:A dla chomiczka dżungarskiego czytałam że to min. wymaganego terenu ale niewiem czy to prawda.
Chocolate Monster

Re: [Katowice] Samce kolcomyszy do adopcji ;)

Post autor: Chocolate Monster »

Ale one są stadne...
wilczurka

Re: [Katowice] Samce kolcomyszy do adopcji ;)

Post autor: wilczurka »

A no tak...
Chocolate Monster

Re: [Katowice] Samce kolcomyszy do adopcji ;)

Post autor: Chocolate Monster »

Dla chomika dżungarskiego min.to 60x40,ale chomiki powinny mieć znacznie większe klatki
wilczurka

Re: [Katowice] Samce kolcomyszy do adopcji ;)

Post autor: wilczurka »

dobra to małych gryzoni narazie lepiej bym nie miała. :( Póki co rzeczy dla świnek jeszcze kupuje i jeszcze nie mam a ja już kombinuje jakby tu kolejnego przyjaciela mieć :twisted: mama chyba jak prócz świnek inne zwierzaki będe chciała to mnie chyba z mieszkania wywali :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne zwierzęta do adopcji”